news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Rude (us) - premiera nowej EP "Outer Reaches" już jutro, całość do odsłuchu

  2021-09-23

  Już jutro, 24 września premierę swoją będzie miała nowa epka kalifornijskich death metalowców z Rude zatytułowana "Outer Reaches". Całość została już udostępniona na youtube:


  Pierwszy raz mowa o tej epce była już prawdopodobnie w 2017, gdy zespół wydał "Remnants..." nakładem F.D.A. Records. Czas jednak płynie szybko i teraz dopiero dostajemy te sześć utworów klasycznego death metalu - w tym dwa instrumentalne. Nagrania miały miejsce w 2020, a utwór zamykający epkę - "Omega" ukazał się już w maju 2021 na składaku Metal Blade "Metal Massacre XV". Za okładkę w stylu sc-fi odpowiada artysta z Filipin - Jan Buragay. Tymczasem basista zespołu Jason Gluck stworzył grywalny, retro-kosmiczny symulator, który ma dać słuchaczowi możliwość poczuć się podczas słuchania płyty niczym pilot statku kosmicznego. Symulator możecie odpalać na GitHubie: rudedeathmetal.github.io/Outer-Reaches/

  EPka ukaże się na kasecie dzięki Dawnbreed Records (w Europie) oraz  Headsplit Records (w USA). Na kompakcie i winylu (każde w limicie 500 szt.) będzie dostępna w późniejszym okresie dzięki Dawnbreed Records oraz Caligari Records.

  Pełna tracklista:
  01. Chaos (Discarded)
  02. Outer Reaches
  03. Astral Cursed Spawn
  04. Calamity from the Sky
  05. Adrift
  06. Omega

   

  rudedeathmetal.bandcamp.com/
  www.facebook.com/pages/Rude/391039200987363
  instagram.com/rudedeathmetal
  Dawnbreed Records: www.dawnbreed.com/
  Caligari Records: caligarirecords.storenvy.com/
  Headsplit Records: headsplitrecords.storenvy.com/

  added by: Olo
  source: Anubi Press

  RudeJan BuragayDawnbreed RecordsHeadsplit RecordsCaligari Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.