news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Season of Mist zapowiada nowy album Cynic “Ascension Codes”

  2021-09-23

  Zgodnie z zapowiedzią Season of Mist nowy album Cynic
  nosić będzie tytuł "Ascension Codes" i ukaże się 26 listopada. Jak
  krótko zapowiada ten album Paul Masvidal: "Ascension Codes to portret
  kontrastów, takich kontrastów, które występują pomiędzy walką, a
  bezruchem lub pomiędzy tym co natychmiastowe, a tym co nieograniczone."

   

  Jak opowiada Paul Masvidal: "Zapraszam Cię, abyś usiadł wygodnie, zamknął oczy i posłuchał "Mythical Serpents" jako w pełni zrealizowanego konceptu utworu muzycznego. Nie potrzebujesz żadnych telefonów ani ekranów, tylko moc dźwięku przenikającego bezpośrednio do uszu i Twojego serca."

  W najbliższych tygodniach Cynic ujawnią dalsze szczegóły dotyczące "Ascension Codes", w tym animowany film "Mythical Serpents" z grafikami Martiny Hoffmann i Roberta Venosa.

   

  www.facebook.com/Cynicofficialpage
  cyniconline.bandcamp.com/
  www.season-of-mist.com/
  www.facebook.com/seasonofmistofficial

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  CynicSeason of Mist


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.