news

the newest reviews

Thy Worshiper

Bajki o Staruchu ___2021
Nawet nie będąc wielkim fanem dotychczasowej twórczości Thy Worshiper, nawet jeżeli cały folk metal, staje komuś regularnie ością w gardle, to nie można odmówić tej ekipie otwartości, oryginalności, konsekwencji i intrygującej, specyficznej tylko dla nich poetyki i pomysłu na przetwarzanie ludowych motywów. Thy Worshiper jest poza tym jednym z tych twórców, których muzyczny klu...

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

news

 • Mortiferum (us) - nowy album w listopadzie; utwór do odsłuchu

  2021-08-26

  Profound Lore Records zapowiada nowy album Mortiferum "Preserved In Torment" na 5 listopada. Przewidywane formaty to CD, winyl, cyfrowy, kaseta. Wytwórnia udostępniła do odsłuchu pierwszy utwór:


  Zamówienia w przedsprzedaży na wszystkie formaty: linktr.ee/mortiferum

  W notce prasowej wydawca przekonuje, że "na "Preserved In Torment" doom/death metalowcy z Olympia w stanie Washington pogłębiają swoje upodobanie do mrocznych, zdeprawowanych i obrzydliwych pieśni grobowych i kontynuują babranie się w trującym bagnie klasycznego death/doom metalu. ... Mortiferum rozwijają złowrogą atmosferę ich przeszłej twórczości, jednocześnie udoskonalając swoją twórczość w jeszcze bardziej nikczemne i przytłaczające terytoria dźwiękowe. Sześć utworów na "Preserved In Torment” działa teraz na większą skalę, zarówno pod względem muzycznym, jak i miażdżącego ciężaru."


  Nagrania miały miejsce w Soundhouse Studios w Seattle w stanie Waszyngton z Andrew Oswaldem i znalazły się na nim następujące utwory
  1. Eternal Procession
  2. Incubus Of Bloodstained Visions
  3. Seraphic Extinction
  4. Exhumed From Mortal Spheres
  5. Caudex Of Flesh
  6. Mephitis Of Disease

  Okładkę namalował Chase Slaker, a projekt całości zrobił Dan Fried. Za mastering odpowiada Dan Lowndes/Resonance Sound.

  www.instagram.com/profoundlorerecords/
  profoundlorerecords.bandcamp.com/
  profoundlorerecords.com/
  www.facebook.com/profoundlorerecords
  twitter.com/profound_lore

  added by: Olo
  source: Profound Lore Records

  MortiferumProfound Lore RecordsSoundhouse StudiosChase SlakerDan LowndesResonance SoundDan Fried


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.