news

the newest reviews

Thy Worshiper

Bajki o Staruchu ___2021
Nawet nie będąc wielkim fanem dotychczasowej twórczości Thy Worshiper, nawet jeżeli cały folk metal, staje komuś regularnie ością w gardle, to nie można odmówić tej ekipie otwartości, oryginalności, konsekwencji i intrygującej, specyficznej tylko dla nich poetyki i pomysłu na przetwarzanie ludowych motywów. Thy Worshiper jest poza tym jednym z tych twórców, których muzyczny klu...

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

news

 • Rothadás (hu) - debiut w barwach Me Saco Un Ojo w październiku; utwór do odsłuchu

  2021-08-15

  Me Saco Un Ojo Records zapowiedziała na 12 października premierę pełnoczasowego album węgierskiego duetu Rothadás "Kopár hant... az alvilág felé". Zespół tworzą pałker/wokalista Lambert Lédeczy oraz gitarzysta/basista Tibor Hanyi, którzy mają na koncie aktywność w takich, uznanych w podziemiu zespołach jak Coffinborn, Tyrant Goatgaldrakona, czy wreszcie, wydawanym w tej samej wytwórni Cryptworm.

  W Rothadás posługują się w tekstach swoim rodzimym językiem, a pierwszy raz zaprezentowali publicznie twórczość pod tym szyldem w 2019 r. za sprawą taśmy demo "Rothadás", którą też z resztą wydała Me Saco un Ojo Records. Dwa kawałki, które się na nim wtedy znalazły jasno wskazywały na to, że koncepcja zespołu obraca się w okolicach antycznej wizji death/doom metalu, ale bez przesadnego zaślepienia przeszłością.

  Na swoim debiutanckim krążku Rothadás wznoszą jeszcze bardziej okazały i jeszcze bardziej oślizgły pomnik dla death/doom metalowej potęgi - oszczędny w technicznych i aranżacyjnych formach, mało efekciarski, ale cholernie efektywny i upiornie, epicko wciągający. 44 minuty posępnie miażdżącej muzyki - na razie tylko na winylu i w formacie cyfrowym, ale pewnie za niedługo też na CD. Poniżej jeden utwór do odsłuchu:


   

  mesacounojo.bandcamp.com
  www.mesacounojo.com
  www.facebook.com/mesacounojo

  added by: Olo
  source: Me Saco Un Ojo Records

  RothadásMe Saco Un Ojo RecordsCryptworm


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.