news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Schismopathic (pl) - pierwsza duża płyta powracającej na scenę, kultowej załogi już w tym miesiącu w Selfmadegod

  2021-05-14

  Jak donosi Selfmadegod Records Schismopathic - kultowa, śląska grindcore'owa załoga powraca na underground'ową mapę z pierwszą dużą płytą od czasu ich powstania w 1988 roku. Nagrany z dwoma oryginalnymi muzykami album "The Human Legacy" przynosi 12 nowych szalonych grindcore'owych piosenek jak za dawnych lat. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli starej szkoły.

   

  Reaktywacja Schismopathic miała miejsce w 2020 i chwilę potem ukazał się ich 7" split z Antigama. Zespół reaktywował się w oryginalnym składzie, ale bez Roberta G., którego zastąpił za bębnami Janek (ex-Psychoneurosis, ex-Bottom), a nowym wokalistą został Adrian. W tym składzie nagrali materiał na nowy długograj "The Human Legacy", który Selfmadegod Records wyda 28 maja.

  Nagrania i miksy miały miejsce w 125 Studio między majem 2020 a marcem
  2021, a produkcją zajmował się Michał "Mały" Kwiecień. Okładkę zrobił
  Jasiński z DIY Zrup Leprzy Prod.

  Lista utworów:
  1. Intro – The Beginning Of The End
  2. Faithful Slaves Of The System
  3. Vote For Me
  4. What Can You Say Then?
  5. Technological Addiction
  6. Deviated And Devoted
  7. Proof Of Ignorance
  8. Single-Use Existence
  9. Landfill Site For Human Trash
  10. Cut Their Ropes
  11. Time Of History
  12. Outro – The Human Legacy

   

  www.facebook.com/schismopathic
  www.selfmadegod-store.pl

  added by: Olo
  source: Selfmadegod Records

  Selfmadegod RecordsSchismopathic


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.