news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Demówki Macabre End (se) i Baphomet (us) w serii reedycji 10 Inches of Deathcult

  2020-10-29

  Macabre End (później God Macabre) - jeden z najbardziej znanych zespołów pierwszej fali szwedzkiego death metalu, który na koncie ma tylko jedną demówkę z roku '90 (wydaną w '91 jako 7"EP)  oraz minialbum "TheWinterlong..." z '93. Xtreem Music w ramach swoich 10-calowych reedycji wybrali do wydania demo "Consumed By Darkness" uznając, że jest to mniej znany, najbardziej surowy materiał Szwedów i zasługuje na porządną reedycję zamiast ciągłego dorzucania go jako bonus do reedycji "The Winterlong". Strona B tej reedycji zadrukowana będzie sitodrukiem, a wkładka zawierać będzie notki autorskie, orygianlne okładki z demo i 7"EP, teksty, niepublikowane grafiki z tamtych czasów, rozmaite wersje logówek, których zespół wtedy używał, zdjęcia i flyery z tamtych czasów. Szczegółowa data wydania nie została jeszcze podana, ale ma to być rok 2021.  12-ty tytuł w ramach serii 10 Inches of Deathcult to 10" reedycja dwóch 7-calowych epek Baphomet - "Baphomet" ('90) i "Boiled in Blood" ('91). Wkładka zawiera notki autorskie, okładki oobydwu epek, zdjęcia, flyery, plakaty. 10" edycja winylowa limitowana jest do 300 sztuk (po 100 szt. w każdym kolorze) z limitownym do 50 szt. t-shirtem dostępnym tylko w zamówieniach bundle.

  Poniżej linki do zamówień:
  Pre-order 10" (red with black splatter): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21746
  Pre-order TS + 10" (red with black splatter): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21747
  Pre-order 10" (white with red splatter): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21748
  Pre-order TS + 10" (white with red splatter): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21749
  Pre-order 10" (classic black): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21750
  Pre-order TS + 10" (classic black): shop.xtreemmusic.com/english.item.index.php?&id=21751

   

  www.facebook.com/10DeathCult

  added by: Olo
  source: Xtreem Music

  Macabre EndGod MacabreBaphometXtreem Music10 Inches of Deathcult


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.