news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Solothus (fi) - pierwszy singiel z nowego albumu

  2020-02-04

  Fiński death/doom metalowy Solothus zapowiada swój trzeci album "Realm of Ash and Blood" na 27 marca nakładem 20 Buck Spin, z którą podpisali kontrakt w połowie zeszłego roku. Zespół udostępnił pierwszy utwór z tego krążka zatytułowany "The Watcher":

  Preordery na CD, winyle i kasety mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

   

  Pełna tracklista "Realm of Ash and Blood":
  1. Father of Sickness
  2. The Watcher
  3. The Gallows’ Promise
  4. Last Breath
  5. Below Black Waters
  6. Chasm Of Shattered Bones
  7. A Rain Of Ash

  Nagrania i miksy bębnów, gitar i basu robił im Lauri Laaksonen, z rejestrację i produkcję wokali odpowiada natomiast Tommi Ilmanen z Sounds from Below Studio. Mastering albumu to dzieło Dana Lowndesa z Resonance Sound Studio, a widoczną powyżej okładkę namalował im Adam Burke (pracował dla m.in. Hällas, Eternal Champion, Angel Witch).

  Nowy krążek jest ostatnim, na którym możemy usłyszeć ich poprzedniego gitarzystę Sami Ivonenena. Opuścił on zespół w listopadzie zeszłego roku, już po nagraniach "Realm of Ash And Blood". Solothus szybko znaleźli jego następcę - jest nim Aleksi Luukka.

  Aktualny skład Solothus:
  Kari Kankaanpää - wokal
  Veli-Matti Karjalainen - gitara
  Juha Karjalainen - bębny
  Tami Luukkonen - bas
  Aleksi Luukka - gitara

  www.solothus.com
  solothus.bandcamp.com
  www.facebook.com/Solothus
  www.20buckspin.com
  www.facebook.com/20buckspin
  twitter.com/20buckspinlabel

  added by: Olo
  source: 20 Buck Spin

  Solothus20 Buck SpinAdam Burke


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.