news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Darkthrone - Feriz upublicznia i opowiada o utworze otwierającym "Arctic Thunder"

  2016-08-21

  14 października nakładem Peaceville Records ukazuje sie nowy album Darkthrone "Arctic Thunder". Kilka dni temu Fenriz opublikowal utwór "Tundra Leech" otwierający płytę wraz z dogranym komnetarzem na jego temat:  Jak opowiadał wcześniej o nadchodzącym albumie Fenriz: "Nie lubię mowić, czy pisać o muzyce zbyt wiele, ale mogę powiedzieć, że nowy album będzie bardziej poważny i prymitywny charakter niż zazwyczaj. Wokale są zrobione w całości przez Teda - uznałem, że stworzy to bardziej podniosy i introwertyczny klimat. Tytuł albumu to nazwa mojego ulubionego zespołu (stary, mega-obskurny norweski band z lat 80-tych, których spytałem o pozwolenie użycia ich nazwy na tytuł albumu). Na okładce znajdziecie jedną z fotek z osobistego archiwum zdjęć kempingowych, którą zrobiłem kilka lat temu podczas podróży do Spålsberget w Nordmarka. Klasyczna linia świerków na tle nieba i ognisko - będzie też limitowana wersja okładki z pomarańczowym logo i tytułem - to mój ulubiony kolor. Regularna wersja będzie miała jednak logo i tytuł w kolorze srebrnym - twa wersja najbardziej podobała się Tedowi."


  Lista utworów na "Arctic Thunder":
  1 Tundra Leech
  2 Burial Bliss
  3 Boreal Fiends
  4 Inbred Vermin
  5 Arctic Thunder
  6 Throw Me Through The Marshes
  7 Deep Lake Tresspass
  8 The Wyoming Distance

  Preordery:
  CD: www.burningshed.com/store/peaceville/product/233/7884/
  Limitowana edycja LP z pomarańczowymi napisami: www.burningshed.com/store/peaceville/product/233/7885/
  Czarny LP www.burningshed.com/store/peaceville/product/233/7886/
  Wersja cyfrowa: smarturl.it/ARCTIC_THUNDER_DIGI
  T-shirt: www.burningshed.com/store/peaceville/multiproduct/233/6267/

  www.facebook.com/Darkthrone-101075189934422
  www.peaceville.com
  www.facebook.com/PeacevilleRecords

  added by: Olo
  source: fb.com/Darkthrone-101075189934422

  Darkthrone


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.