Anime

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Anime

29-11-2013, 15:41

walki były zdecydowanie zbyt długie i przegadane.
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Konzerwativ
świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 13-12-2008, 14:32

Re: Anime

07-01-2014, 14:48

Ja zaczynałem jakos tak od dupy strony, ale generalnie krwawo:
- Vampire Hunter D, Bloodlust
- Hellsing,
- Elfen Leid
- zajebisty Kurozuka,
- noir'owy w swym klimacie, a blade-runner'owy w temacie Ergo Proxy
- a dopiero na końcu kultowy Ghost in the Shell (druga część rządzi!)

Zacząłem... i skończyłem do momentu trafiena na coś w podobnych klimatach i z podobną kreską.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

07-01-2014, 20:36

Dwojka GitS jest przegadana i nadeta jak balon, jedynka za to bezbledna. Zupelnie nie rozumiem jak mozna sequel oceniac wyzej.

Ergo Proxy zaczyna sie obiecujaco, ale szybko robi sie z tego rozlazle, pretensjonalne gowno (czesty problem z anime). Niegodne przywolywania Blade Runner nadaremno. Hellsing ujdzie od biedy (przy zalozeniu, ze nie piszesz o OVA, bo to straszna padlina. Jak tez i manga zreszta), Vampire Hunter D nedza, z Elfen Leid juz nic nie pamietam, Kurozuka nie widzialem.

Cowboy Bebop sobie obejrzyj jesli jeszcze nie widziales. Oklepane, ale prawda jest taka, ze ciezko o lepsze anime. Filmowy GitS jest lepszy (pierwszy, ma sie rozumiec) i w sumie nic innego nie przychodzi mi do glowy. Tak, wzialem pod uwage filmy Miyazakiego. Filmowy Ninja Scroll np postawilbym na rowni. To filmidlo rowniez polecam, serial odradzam.

A skoro juz o CB mowa to kilka dni temu zaczelo sie to:

Obrazek

Mam nadzieje, ze bedzie lepsze niz bardzo cieniutkie Samurai Champloo.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Anime

28-01-2014, 20:59

K Projekt
Kurwa jaki tu był potencjał. Było kilka zajebistych postaci, parę ciekawych walk, końcówka w miarę dobra, ale za mało tego! Na 13 odcinków dobre 5 przegadanych bezsensownie. I karykaturalne postaci kobiece. Szkoda, mam nadzieję, ze drugi sezon będzie lepszy, bo podobno ma się pojawić.
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9370
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

10-05-2014, 21:02

Persona 4 : The Animation - po kilku odcinkach jak najbardziej warto chociaż może trochę to chaotyczne fabularnie w porównaniu z oryginałem ale zobaczymy dalej, szkoda że eksponują social linki zamiast skupić się na głównym wątku. No i zmieniono niektórych aktorów z angielskiego dubbingu :/
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9370
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Anime

25-04-2015, 11:21

Dwójka i serial GITS tak dobre jak jedynka? BTW wychodzi film ze Scarlet Johansson.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
grot
weteran forumowych bitew
Posty: 1352
Rejestracja: 24-05-2008, 11:30
Lokalizacja: Transformed God Basement

Re: Anime

27-04-2015, 10:48

NIe do końca, bo odpada efekt zderzenia z czymś kompletnie nowym. Ale warto obejrzeć.
Co do kinówki to pewnie będzie chała - pamięta ktoś udany remake japońszczyzny by USA?Ale zawsze można po prostu zignorować.
Ps jest jeszcze GITS Arise w formie 4 filmów i serialu Alternative Architecture (serial wciąż jeszcze emitowany, ale fabuła w większości pokrywa się z filmowymi wersjami Arise) do którego dokręcą pełnometrażowe anime w tym roku.
- Odkryłem swoją drugą osobowość. Ma na imię Jan.
- O, czym się zajmuje?
- Jan, generalnie, pogardza.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

27-04-2015, 11:57

hcpig pisze:Dwójka i serial GITS tak dobre jak jedynka? BTW wychodzi film ze Scarlet Johansson.
Dwójka niet, serial równie dobry, w niektórych momentach lepszy. Ale powoli się rozkręca.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3161
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Anime

27-04-2015, 12:06

Przez ostatni rok zabierałem się za cała mase seriali anime i śrenio kończyłem po 3 - 4 odcinku, nie wiem czy tak sie poziom opuścił czy może mój się podwyższył.

W zasadzie warte obejrzenia było tylko Obrazek
a dla fanów Dragon balla którzy tak jak ja nie wracali do serialu z powodu dłużyzn wyszła seria Kai , która jest ich pozbawiona ale jeszcze nie wyszła ostatnia buu saga.
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

Re: Anime

12-02-2016, 23:22

miłośnikom cyberpunka polecam Psycho pass.
"And the scars I will see
Like the face of the moon
Cast no blessings at me
Necro as fuck! "
Awatar użytkownika
zero7
zaczyna szaleć
Posty: 129
Rejestracja: 25-11-2014, 13:59

Re: Anime

17-02-2016, 08:28

Biały pisze:
Bonecrusher pisze:nie przymula jak DB.
eee DB był zajebisty
dokładnie najlepsza Z i saga z tym panem :
Obrazek
"Moja mama zawsze powtarzała, że dobra muzyka to głośna muzyka ..."
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3161
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Anime

17-02-2016, 10:23

Cell saga najlepsza :)

Ostatnio z braku anime zabrałem się za basilisk, mam nadzieje ze nie bedzie ssał.
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4600
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: Anime

08-05-2016, 19:20

ja osobiscie polecam death note
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Anime

09-05-2016, 18:04

Zawsze byłem animosceptyczny, ale ostatnio nadrobiłem parę zaległości i pytanie:
Czy poza GITS, Akirą, filmami ze studio Ghibli i Cowboy bebop istnieje w tym coś równie dobrego czy można sobie resztę spokojnie darować? Zakładam, że jak w każdej dziedzinie, w anime także 0,0000001% to rzeczy genialne, a reszta to kał - tak więc czy po przerobieniu wymienionych jest szansa, że trafię jeszcze na coś na tym poziomie czy lepiej odpuścić?

Anime, jak wspomniałem, niezbyt do mnie trafia, ale sprawiedliwość trzeba oddać i wymienione są bdb; są to przede wszystkim bdb historie - czasami o dodatkowych walorach wizualnych czy muzycznych. Soundtrack z Cowboy Bebop rozdaje totalnie, wiem że to truizm, ale serio niszczy mnie bezbłędnie, piękny ognisty jazz, kompletne zaprzeczenie typowo kotletowego grania.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1538
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: Anime

09-05-2016, 20:53

Nie tak dobre jak powyżej, ale można luknąć serię Appleseed , Metropolis oraz filmy Satoshi Kon'a : Paprika, Perfect Blue, Millenum Actres, te imo bdb.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

09-05-2016, 22:42

Perfect Blue i Millennium Actress to obowiazek.

Ale pogodz sie od razu z mysla, ze rzeczy lepszych niz pierwszy filmowy GitS czy Cowboy Bebop nie zobaczysz.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 652
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: Anime

10-05-2016, 00:48

kenediusze pisze: Zawsze byłem animosceptyczny, ale ostatnio nadrobiłem parę zaległości i pytanie:
Czy poza GITS, Akirą, filmami ze studio Ghibli i Cowboy bebop istnieje w tym coś równie dobrego czy można sobie resztę spokojnie darować?
ja kiedyś wpadłem przypadkowo na coś takiego:

Ergo Proxy

Obrazek

Serial. Bywają przegadane momenty ale ogólnie grubo. Pierwsze odcinki to skok na może nie głęboką wodę ale taką do jajec, bo trzeba przyzwyczaić się trochę do "mitologii" i zależności między bohaterami. Z lekka cyberpunk, demony, genetyka, apokalipsa, cyborgi, egzystencjalne zjebanie na bogato. Wizualnie miód. Nie sposób nie kochać Japonii.
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Anime

11-05-2016, 22:45

Dzięki za polecanki.
0ms pisze:Perfect Blue i Millennium Actress to obowiazek.

Ale pogodz sie od razu z mysla, ze rzeczy lepszych niz pierwszy filmowy GitS czy Cowboy Bebop nie zobaczysz.
No właśnie obawiam się bardzo, że wszystko inne co znajdę to nie będzie dobre kino tylko głupie chińskie bajki. Z wymienionych przez was słyszałem tylko o Paprice i to mam zamiar zbadać w pierwszej kolejności w takim układzie.

Btw. obił mi się ostatnio jeszcze o uszy taki staroć jak Legend Of The Galactic Heroes - jakaś przeepicka do porzygu space opera. Warto? Przy założeniu, że oczekuję wyłącznie czysto rozrywkowej, rozpisanej na milion wątków space opery właśnie a nie genialnej postmodernistycznej sałatki a'la Cowboy Bebop.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Anime

12-05-2016, 19:57

Ergo Proxy to swietny poczatek, ktory szybko zamienia sie w gowniany srodek i jeszcze gorszy koniec. W zasadzie wiekszosc tej serii jest tak nedzna, ze bylbym sklonny odradzic calosc. Jesli lubisz klasyczny cyberpunk bardziej od typowo japonskich, na sile filozofujacych debilizmow z super mocami to stanowczo odradzam. A jezeli sie zdecydujesz w takiej sytuacji to badz na to gotow.

Jesli chcesz rasowy cyberpunk to bierz Serial Experiments Lain. Unikat i najwyzsza polka a la GitS, CB itp.

Kona warto mniej lub bardziej wszystko - Paranoia Agent imo slabe strasznie, ale nawet tam jest kilka dobrych pomyslow, ktorych nie sposob nie docenic.

A, i koniecznie obejrzyj 4 odcinek Space Dandy. Powaznie. Seria nadzorowana przez Shinichiro Watanabe (mozg Cowboy Bebop) - o ile reszta jest mniej lub bardziej taka sobie, czasem ok, tak ep 4 rozpierdala wszechswiaty. W zasadzie mozesz obejrzec pierwszy odcinek zeby miec pojecie o postaciach, swiecie i tonie serii, ale zdecydowanie odradzam czytanie czegokolwiek :) Obowiazek jesli lyknales Cowboy Bebop.
Awatar użytkownika
seba_ulf
starszy świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 17-02-2007, 15:35

Re: Anime

13-05-2016, 13:38

A co sądzisz o Neon Genesis Evangelion i Texhnolyze?

Ze swojej strony mogę ponadto polecic Ninja Scroll (film, a nie serial) i Porco Rosso (chyba moj ulubiony film od Ghibli). Bardzo lubie tez 5 Centimeters per Second, ale to akurat dosc specyficzne anime.
Z serii mozna obczaic Berserk, Mushishi, Hajime no Ippo (jesli lubisz boks). Natomiast sporo zawiodlem sie na Monster, Death Note i Hellsing.
ODPOWIEDZ