wybory

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
ODPOWIEDZ

Na kogo oddasz głos w wyborach prezydenckich?

Robert Biedroń
10
6%
Krzysztof Bosak
29
19%
Andrzej Duda
18
12%
Szymon Hołownia
20
13%
Marek Jakubiak
1
1%
Władysław Kosiniak-Kamysz
4
3%
Mirosław Piotrowski
2
1%
Paweł Tanajno
1
1%
Rafał Trzaskowski
39
25%
Waldemar Witkowski
3
2%
Stanisław Żółtek
10
6%
Nie idę na wybory
19
12%
 
Liczba głosów: 156
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

28-06-2020, 13:59

frankmullen pisze:
28-06-2020, 08:20
Ponad 50% (a z miękkim Trzaskowskim około 80%) tutaj głosujących popiera kandydatów, którzy chodzą pod księżowską sutanną i smyrają klechy po jajach. Gdyby to była ankieta na forum wiejskich matek różańcowych, lub kościelnych organistów, to wyniki tejże nie wprawiły mnie w osłupienie. Ale tutaj? Na forum muzyki ekstremalnej? Jeśli w takim miejscu mamy takie a nie inne wyniki, to oznacza jedno - księża mogą dalej spokojnie gwałcić dzieci, wciskać im ciemnotę na religii w szkole i dalej bezczelnie drenować publiczne pieniądze. Pogratulować!
W Polsce nie ma partii ani kandydata na prezydenta, którzy byliby jednocześnie liberalni światopoglądowo i gospodarczo. Takie przesłanki spełniała Nowoczesna, ale osobowość lidera skutecznie ten projekt pogrążyła. Natomiast wyniki tej sondy wyborczej mnie szokują, szczególnie popularność kandydatów kościółkowych (do których jednak Trzaskowskiego nie zaliczam).
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: wybory

28-06-2020, 14:02

Rumburak pisze:
28-06-2020, 13:57
Na szczęście większości rozrywka nie miesza się z codziennym życiem. Wyniki sondy, zaprzeczają wizerunkowi metalucha, tępego antyklerykała któremu sutanna przykrywa wszystkie inne aspekty życia społecznego.
Tak z ciekawości. Wymień kilka najważniejszych dla ciebie aspektów życia społecznego, które realnie poprawiają nasi politycy?
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

28-06-2020, 14:04

Pisałem wczoraj kilka razy.
535

Re: wybory

28-06-2020, 14:15

Mówisz o beztroskim rozdawnictwie publicznych pieniędzy? Napisz mi ale tak szczerze. Odważyłbyś się , by w ten sam sposób prowadzić swoje gospodarstwo domowe ?
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10175
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: wybory

28-06-2020, 14:34

Drone pisze:
28-06-2020, 13:59
frankmullen pisze:
28-06-2020, 08:20
Ponad 50% (a z miękkim Trzaskowskim około 80%) tutaj głosujących popiera kandydatów, którzy chodzą pod księżowską sutanną i smyrają klechy po jajach. Gdyby to była ankieta na forum wiejskich matek różańcowych, lub kościelnych organistów, to wyniki tejże nie wprawiły mnie w osłupienie. Ale tutaj? Na forum muzyki ekstremalnej? Jeśli w takim miejscu mamy takie a nie inne wyniki, to oznacza jedno - księża mogą dalej spokojnie gwałcić dzieci, wciskać im ciemnotę na religii w szkole i dalej bezczelnie drenować publiczne pieniądze. Pogratulować!
W Polsce nie ma partii ani kandydata na prezydenta, którzy byliby jednocześnie liberalni światopoglądowo i gospodarczo. Takie przesłanki spełniała Nowoczesna, ale osobowość lidera skutecznie ten projekt pogrążyła. Natomiast wyniki tej sondy wyborczej mnie szokują, szczególnie popularność kandydatów kościółkowych (do których jednak Trzaskowskiego nie zaliczam).

Trzaskowski to kandydat jak najbardziej kościółkowy, wystarczy, że prymas tupnie to, czaskoski zrealizuje, albo przeprosi, że nie może szybko zrobić, bo nie jest w jego kompetencji.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9709
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

28-06-2020, 14:38

Drone pisze:
28-06-2020, 13:59
(...) popularność kandydatów kościółkowych (do których jednak Trzaskowskiego nie zaliczam).
Serio? Przecież to kandydat PO.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

28-06-2020, 14:44

No ale mimo wszystko jakieś ruchy niezgodne z linią Kościoła wykonał. Fakt, że to wszystko jest takie niezdecydowane, powoduje dysonans. Poza tym na skali bycia kościółkowym jednak PO plasuje się bliżej lewicy niż ugrupowania "tradycyjne" światopoglądowo. Staram się znaleźć jakiś balans i kompromis w tym myśleniu. Tak naprawdę to największy żal mam do starego SLD, które lizało się z katabasami bez umiaru, te wódeczki Kwacha z Głódziem, te telefony Oleksego do hierarchów, to wygodne porozumienie. Brakuje partii krwiożerczo antykościelnej, antyklerykalnej wręcz do przesady, która nie dopuszcza do żadnego dialogu, tylko twardo stawia niszczące Kościół postulaty.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: wybory

28-06-2020, 15:34

535 pisze:
28-06-2020, 14:15
Mówisz o beztroskim rozdawnictwie publicznych pieniędzy? Napisz mi ale tak szczerze. Odważyłbyś się , by w ten sam sposób prowadzić swoje gospodarstwo domowe ?
Piszesz jakby te pieniądze trafiały w próżnię. Nie wyłumaczę sensu “rozdawnictwa publicznych pieniędzy" komuś kto widzi jedynie czubek własnego nosa.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9709
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

28-06-2020, 16:17

Drone pisze:
28-06-2020, 14:44
No ale mimo wszystko jakieś ruchy niezgodne z linią Kościoła wykonał. Fakt, że to wszystko jest takie niezdecydowane, powoduje dysonans. Poza tym na skali bycia kościółkowym jednak PO plasuje się bliżej lewicy niż ugrupowania "tradycyjne" światopoglądowo. Staram się znaleźć jakiś balans i kompromis w tym myśleniu. Tak naprawdę to największy żal mam do starego SLD, które lizało się z katabasami bez umiaru, te wódeczki Kwacha z Głódziem, te telefony Oleksego do hierarchów, to wygodne porozumienie. Brakuje partii krwiożerczo antykościelnej, antyklerykalnej wręcz do przesady, która nie dopuszcza do żadnego dialogu, tylko twardo stawia niszczące Kościół postulaty.
Drone pisze: antyklerykalizm to dziś moralny obowiązek, tak jak kiedyś nim było przeciwstawienie się ubecji
Profesore, ja tutaj widzę srogą niekonsekwencję!

----

A tymczasem na linii frontu:

Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

28-06-2020, 16:23

uglak pisze:
28-06-2020, 16:17
Drone pisze:
28-06-2020, 14:44
No ale mimo wszystko jakieś ruchy niezgodne z linią Kościoła wykonał. Fakt, że to wszystko jest takie niezdecydowane, powoduje dysonans. Poza tym na skali bycia kościółkowym jednak PO plasuje się bliżej lewicy niż ugrupowania "tradycyjne" światopoglądowo. Staram się znaleźć jakiś balans i kompromis w tym myśleniu. Tak naprawdę to największy żal mam do starego SLD, które lizało się z katabasami bez umiaru, te wódeczki Kwacha z Głódziem, te telefony Oleksego do hierarchów, to wygodne porozumienie. Brakuje partii krwiożerczo antykościelnej, antyklerykalnej wręcz do przesady, która nie dopuszcza do żadnego dialogu, tylko twardo stawia niszczące Kościół postulaty.
Drone pisze: antyklerykalizm to dziś moralny obowiązek, tak jak kiedyś nim było przeciwstawienie się ubecji
Profesore, ja tutaj widzę srogą niekonsekwencję!
Głosowanie na kandydata, który z pragmatycznego punktu widzenia ma większe szanse w danych okolicznościach, nie oznacza rezygnacji ze szczytnych ideałów antyklerykalnych :D
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9709
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: wybory

28-06-2020, 16:25

W drugiej turze tak, ale w pierwszej to defetyzm i wyrzeczenie się szczytnych ideałów!
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: wybory

28-06-2020, 16:44

No ale przecież nie dyskutujemy tu o I turze, tylko o ostatecznym wykluczeniu budyniu z jadłospisu.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3602
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: wybory

28-06-2020, 16:47

535 pisze:Nie mów, że uwierzyłeś także w to, że jeżdżę polonezem i doję harnasie przy mieszalniku...
no nie bardzo kierowniku ale nawet gdyby to była prawda to nie miałbym z tym problemu.
ja dziś wyjątkowo nie robię na budowie bo dzień święty wiec po mszy i wyborach skoczyłem do biedronki po zakupy by godnie rozpocząć ten wieczór wyborczy zanim kolejna burza wypierdoli stoliczek w kosmos. a kandydat jest tylko jeden.
Obrazek
535

Re: wybory

28-06-2020, 18:10

Rumburak pisze:
28-06-2020, 15:34
535 pisze:
28-06-2020, 14:15
Mówisz o beztroskim rozdawnictwie publicznych pieniędzy? Napisz mi ale tak szczerze. Odważyłbyś się , by w ten sam sposób prowadzić swoje gospodarstwo domowe ?
Piszesz jakby te pieniądze trafiały w próżnię. Nie wyłumaczę sensu “rozdawnictwa publicznych pieniędzy" komuś kto widzi jedynie czubek własnego nosa.
Stary, ale tu nie do końca chodzi o to gdzie one trafiają, choć musisz przyznać, że sam mechanizm nie jest najszczęśliwszy. Bardziej chodzi o to skąd są brane i że w dużej mierze na zeszyt. Poza tym dlaczego uważasz, że część obywateli ma być dojnymi krowami i dlaczego muszę się zgadzać na wszystkie ich pomysły, bo inaczej ktoś zarzuci mi, że widzę jedynie czubek własnego nosa? To jest twoim zdaniem w porządku?
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: wybory

28-06-2020, 18:46

mocny2_3 pisze:
28-06-2020, 09:23
Byłem i nie widzę jakichkolwiek szans.Kolejka 80 ludzi z czego 75 to dziadygi w wieku 65-90.Młodych kurwa zero, była godzina 7:40 jak byłem, młodzi powinni być już na nogach a tymczasem nie ma nikogo.Czekaj... oni są!!! ale kurwa na portalach spłecznościowych i zjebanych forach, tak kurwa głosują! identyko sytuacja jak z parlamentarnymi, nawoływanie, wielki płacz na portlaach a skończyło sie jak zawsze.Pensja musi spaść do 700zł brutto, wtedy jebane kalafiory ruszą dupe
W Katowicach o godzinie 8:40, 80 procent ludzi z kilkudziesięciu to ludzie do 45 roku życia także nie ma reguły.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10221
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: wybory

28-06-2020, 18:50

W moim lokalu natomiast pustka. Koło 16 byłem sam. Chyba nie warto przejmować się tą anecdatą, Wyjdzie w praniu.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: wybory

28-06-2020, 18:51

frankmullen pisze:
28-06-2020, 08:20
Ponad 50% (a z miękkim Trzaskowskim około 80%) tutaj głosujących popiera kandydatów, którzy chodzą pod księżowską sutanną i smyrają klechy po jajach. Gdyby to była ankieta na forum wiejskich matek różańcowych, lub kościelnych organistów, to wyniki tejże nie wprawiły mnie w osłupienie. Ale tutaj? Na forum muzyki ekstremalnej? Jeśli w takim miejscu mamy takie a nie inne wyniki, to oznacza jedno - księża mogą dalej spokojnie gwałcić dzieci, wciskać im ciemnotę na religii w szkole i dalej bezczelnie drenować publiczne pieniądze. Pogratulować!
Ale to trzeba być sporym debilem żeby kierować się tylko tym czym jest wiara czy tam sympatyzowanie z kościołem. Szczególnie w Polsce która jest gospodarczo katastrofalnie zarządzana.. przecież możesz dziecko odseparować od kościoła i lekcji religii. To naprawdę jest teraz kluczowe dla Polaków? Młodzi mają wyjebane, kościoły chyba coraz bardziej puste, księża zdychają..
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: wybory

28-06-2020, 18:53

I ta duża frekwencja moim zdaniem jest tylko przeciwko dobremu wynikowi dudy. Dziadki i tak chodziły głosować, myślę że covid ich ograniczy. To właśnie młodzi ruszyli wg mnie. Także jak ktoś sympatyzuje z kolorowym ekologiem Rafałem powinien się cieszyć.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: wybory

28-06-2020, 19:08

Drone pisze:
28-06-2020, 14:44
Brakuje partii krwiożerczo antykościelnej, antyklerykalnej wręcz do przesady, która nie dopuszcza do żadnego dialogu, tylko twardo stawia niszczące Kościół postulaty.
No byla taka i co, w kolejnej kadencji nie weszla do sejmu. Gdzie ci twardzi antyklerykalowie byli? Pewnie wojowali na forach internetowych i pisali komentarze na racjontalista.pl

@glos oddany, w sumie kolejki nie ma, pare osob ale wiekszosc to 70+
woodpecker from space
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16353
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: wybory

28-06-2020, 19:25

maciek z klanu pisze:
28-06-2020, 18:53
I ta duża frekwencja moim zdaniem jest tylko przeciwko dobremu wynikowi dudy. Dziadki i tak chodziły głosować, myślę że covid ich ograniczy. To właśnie młodzi ruszyli wg mnie. Także jak ktoś sympatyzuje z kolorowym ekologiem Rafałem powinien się cieszyć.
chyba niekoniecznie.

jak ktoś ładnie napisał w internecie podkarpacie jednak dopłynęło popołudniu pontonami i kajakami do urn i wykręciło prawie 50%frekwencje. a taki gdańsk baluje.
.
ODPOWIEDZ