III Wojna Światowa

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6725
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 19:45

tomaszm pisze:
23-02-2022, 19:28
@ozob

Wiesz patrząc na to bezmózgie wpisy co umieszczasz cieszę się ,że takie ścierwo życiowe jest poza granicami kraju. I wypierdalaj.
Spierdalaj parówo, której jedynym osiągnięciem jest wyzwanie żony od kurew na forumku. Dół z wapnem dla takich ludków z plasteliny.

I szczerze gardzę tymi dwoma obozami, które są widoczne nawet na tym niszowym forum. Jedni białoczerwone patriotyczne tumany nie zdajcy se sprawy, że Polska w pojedynkę to może co najwyżej wykopać sobie grob, a drudzy to wielka elita, która wszystko kontestuje i wzdycha za lepszym zachodnim światem, ktory nas obroni, bo Polaki to robactwo.

Kule wam w łeb. (:
Ostatnio zmieniony 23-02-2022, 19:51 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11497
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 19:47

może się okazać, że PL jest gorzej przygotowana do wojny na Ukrainie, niż sama Ukraina.

- Faktem jest, że Ukraina konsekwentnie przygotowywała się na ten trudny czas, podobnie jak zresztą Rosja. A my na pewno nie możemy powiedzieć, widząc, co się dzieje wokół nas, że mamy zasoby, instytucje, organizacje wewnątrz kraju, które pozwalają nam myśleć o tych zagrożeniach trochę spokojniej" - powiedziała w programie "Money. To się Liczy" Henryka Bochniarz, przewodnicząca rady głównej Konfederacji Lewiatan.
Rosjanie zabezpieczyli na ten czas ponad 600 miliardów dolarów, prezes Banku Ukrainy mówi w wywiadzie o reformach, które wprowadzane były przez minione lata.... - a u nas rozjebali na 500 puls XD
https://www.money.pl/gospodarka/ukraina ... 8256a.html
535

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 19:55

ozob pisze:
23-02-2022, 19:45
tomaszm pisze:
23-02-2022, 19:28
@ozob

Wiesz patrząc na to bezmózgie wpisy co umieszczasz cieszę się ,że takie ścierwo życiowe jest poza granicami kraju. I wypierdalaj.
Spierdalaj parówo, której jedynym osiągnięciem jest wyzwanie żony od kurew na forumku. Dół z wapnem dla takich ludków z plasteliny.

I szczerze gardzę tymi dwoma obozami, które są widoczne nawet na tym niszowym forum. Jedni białoczerwone patriotyczne tumany nie zdajcy se sprawy, że Polska w pojedynkę to może co najwyżej wykopać sobie grob, a drudzy to wielka elita, która wszystko kontestuje i wzdycha za lepszym zachodnim światem, ktory nas obroni, bo Polaki to robactwo.

Kule wam w łeb. (:
Dobra skończ stękać. Do frytury marsz! Tam jest twój front obrony ojczyzny.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6725
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 19:55

To akurat może być prawda. Ukraińcy mają sporo sprzętu, a wojsko jest obyte w walce. No i, co ważne, wiedzą jakiej wojny mogą się spodziewać. W Polsce za to elita rządząca nie bardzo kumala do niedawna co to brama smolenska. Gigantyczne niedobory są w obronie przeciwlotniczej i artylerii dalaekiego zasięgu (do 300km).
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17699
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:02

ozob pisze:
23-02-2022, 19:55
To akurat może być prawda. Ukraińcy mają sporo sprzętu, a wojsko jest obyte w walce. No i, co ważne, wiedzą jakiej wojny mogą się spodziewać. W Polsce za to elita rządząca nie bardzo kumala do niedawna co to brama smolenska. Gigantyczne niedobory są w obronie przeciwlotniczej i artylerii dalaekiego zasięgu (do 300km).
Poza tym piłsudczyzna jak zwykle liczy na jakichś mitycznych sojuszników z dupy, więc zaniedbywanie armii ma we krwi. Po drugiej stronie są ci, którzy wolą widok miziających się chłoptasiów zamiast faceta w mundurze i mamy obraz otoczenia wojska. :D
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11497
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:09

myślę, że gdy Donald Trup-m, byłby u władzy w Usa, to ruskje, byliby już w Sulejówku. Dyskontuję też fakt, wycofania z Afganistanu.
535

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:11

Pacjent pisze:
23-02-2022, 20:02
ozob pisze:
23-02-2022, 19:55
To akurat może być prawda. Ukraińcy mają sporo sprzętu, a wojsko jest obyte w walce. No i, co ważne, wiedzą jakiej wojny mogą się spodziewać. W Polsce za to elita rządząca nie bardzo kumala do niedawna co to brama smolenska. Gigantyczne niedobory są w obronie przeciwlotniczej i artylerii dalaekiego zasięgu (do 300km).
Poza tym piłsudczyzna jak zwykle liczy na jakichś mitycznych sojuszników z dupy, więc zaniedbywanie armii ma we krwi. Po drugiej stronie są ci, którzy wolą widok miziających się chłoptasiów zamiast faceta w mundurze i mamy obraz otoczenia wojska. :D
Robcio. Pytam po raz kolejny, bo przeoczyłem ostatnio twoją odpowiedź. Byłeś w syfie? Poza tym z tego co kojarzę to bolanda całkiem sporo kasy marnuje na te mundury i rozpadające się trzewiki. W rozjebanym obuwiu ciężko będzie paradować. Spierdalać także. Nie. Nie wyśmiewam się. To trzeźwa ocena sytuacji.
Ostatnio zmieniony 23-02-2022, 20:16 przez 535, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6725
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:13

Za Trumpa to już by było po Ukrainie. On był z focusowany na Chinach. Biden to taki śpiew czasów minionych, że dadzą radę rozdawać karty w Europie i Azji. Fakt jest jednak taki, że militarnie nie są zdolni do prowadzenia dwóch dużych wojen i Putin doskonale to wie.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8402
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:13

Pacjent pisze:
23-02-2022, 20:02
ozob pisze:
23-02-2022, 19:55
To akurat może być prawda. Ukraińcy mają sporo sprzętu, a wojsko jest obyte w walce. No i, co ważne, wiedzą jakiej wojny mogą się spodziewać. W Polsce za to elita rządząca nie bardzo kumala do niedawna co to brama smolenska. Gigantyczne niedobory są w obronie przeciwlotniczej i artylerii dalaekiego zasięgu (do 300km).
Poza tym piłsudczyzna jak zwykle liczy na jakichś mitycznych sojuszników z dupy, więc zaniedbywanie armii ma we krwi. Po drugiej stronie są ci, którzy wolą widok miziających się chłoptasiów zamiast faceta w mundurze i mamy obraz otoczenia wojska. :D
NIe rozumiem poł postu. Nie wiem ,może jestem pierdolnięty , jako armia kompletnie nie jesteśmy przygotowani na konflikt zbrojny. Cała naszą nadzieją są siły Nato. Musimy zawsze komuś robić loda bo na tle reszty jesteśmy nędzarze.
Kupię:

Vastum Hole Below

Of feather and bone Bestial Hymn of perversions

www.kancelaria-pionier.pl

https://www.facebook.com/p/Fundacja-MAM ... 393989433/

Bilety na czas mocy 3

https://www.biletomat.pl/bilety/gala-mo ... nan-42401/
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11497
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:18

wczoraj, w jakiejś debacie TV słyszałem...."Rosja, PKB wielkości Teksasu....." i kurvie onuce fikają, bo maja atomówkę.
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2767
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:18

Ogarnia ktoś tu rosyjskie pojazdy pancerne? niech mi ktoś wyjaśni do czego mają służyć te ręcznie robione klatki na wieży T72B?
535

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:20

mocny2_3 pisze:
23-02-2022, 20:18
Ogarnia ktoś tu rosyjskie pojazdy pancerne? niech mi ktoś wyjaśni do czego mają służyć te ręcznie robione klatki na wieży T72B?
Jakby chcieli pomidory zasłonić i ich pilnować w pełnej gotowości.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:26

SODOMOUSE pisze:
23-02-2022, 20:09
Dyskontuję też fakt, wycofania z Afganistanu.

Było wiadomo, że się nie wycofuje, jak sądziły ozoniedorozwoje, pacjentyzpsychiatryka, czy mistrzesrania, ze względu, na słabość, ale ze względu, na to co wiedzieli, że będzie. To co mamy. Nawet nie wiem, czy tutaj o tym nie pisałem. Że się inba szykuje. Choć myślałem, że o Chinoli tutaj biega.
.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11497
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:30

Ascetic pisze:
23-02-2022, 20:26
SODOMOUSE pisze:
23-02-2022, 20:09
Dyskontuję też fakt, wycofania z Afganistanu.

Było wiadomo, że nie wycofuje, jak sądziły ozoniedorozwoje, pacjentyzpsychiatryka, czy mistrzesrania, ze względu, na słabość, ale ze względu, na to co wiedzieli, że będzie. To co mamy. Nawet nie wiem, czy tutaj o tym nie pisałem. Że się inba szykuje. Choć myślałem, że o Chinoli tutaj biega.
myślisz, że szybko spierdalali z Kabulu, bo wiedzieli, co tutaj się (na Ukr) odpierdoli? Nie jest to zbyt wygodne tłumaczenie,
polityki Usa za Trup-ma?
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1601
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:31

ozob pisze:
23-02-2022, 20:13
Za Trumpa to już by było po Ukrainie. On był z focusowany na Chinach. Biden to taki śpiew czasów minionych, że dadzą radę rozdawać karty w Europie i Azji. Fakt jest jednak taki, że militarnie nie są zdolni do prowadzenia dwóch dużych wojen i Putin doskonale to wie.
A ile wojen jest w stanie Rosja prowadzić? Wydaje mi się, że mniej niż USA.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2295
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:31

hcpig pisze:
23-02-2022, 17:23
Hatefire pisze:
23-02-2022, 17:16
Jak czekałem aż to zacytujesz. No i jeszcze napisz jak to się ma do rewizji granic? Ja tu widzę tylko uregulowanie kwestii obywatelstwa.
Otóż, to! Miałem napisać to samo ale wcześniej wkleiłeś posta,

BTW kolega Pelson no i jak ostatnie wydarzenia mają się do Waszych teorii?
Nijak.
Nadal nic nie wiadomo w którą stronę to pójdzie. Dla Rosji zajęcie kolejnych dwóch, nawet okrojonych republik to koszmar finansowy, już doi kasę Białoruś, Krym, Abchazja, Serbia też coś skubie, teraz dojdzie ŁRL i DRL, a kasy nie przybywa. Atak pełnoskalowy, nawet zakończony zdobyciem Kijowa nie oznacza, że Rosjanom byłoby łatwo ten kraj utrzymać, a wywoływanie wojny domowej tuż obok Moskwy to jednak trochę inny problem niż wojna domowa w Syrii. Tu pełnoskalowo zaangażowana byłaby tylko armia rosyjska, dodatkowo Zachód już zaciera ręce na myśl o drugim Afganistanie w kraju z 40 milionową populacją. To, że Rosjanie ciągle nie wchodzą świadczy o tym, iż sami do końca nie wiedzą jak ten temat ugryźć i tracą element zaskoczenia i inicjatywę.
Co by nie gadać, na jednym z forów pojawił się taki wpis, z którym niekoniecznie w całości się zgadzam, ale może dawać odpowiedzi na kilka kwestii.
Jest niestety coś jeszcze, co wymyka się racjonalnym ocenom i racjonalnemu podejściu na poziomie koszta - zyski... to 70ka Putina, który to Putin zdał sobie w zeszłym roku sprawę ze swoich ograniczeń, swojej śmiertelności. To potężny argument za nieracjonalnością i w ogóle ogromny czynnik ryzyka. Wizerunek gieroja, tężyzny fizycznej, doskonałej formy uległ nieodwracalnej erozji. Nawet nie wśród poddanych, a u samego zainteresowanego, a to imo przesądza (obawiam się) kwestie napaści, wojny. To coś poza wszelką argumentacją, po prostu biologia. Przeszedł najprawdopodobniej bardzo ciężko covid, ten covid spowodować mógł nieodwracalne zmiany i to może być element decydujący.

Nie bilans zysków i strat, nie przyszłość (po mnie choćby potop), nie jakieś racjonalne właśnie argumenty. Nie po to Federacja Rosyjska zgromadziła 650 mld USD rezerw, żeby być może po raz ostatni w swojej historii (bo nie mam wątpliwości, że ten twór padnie i to szybciej niż później) nie próbować przewrócić stolika. Zrobi to Putin tym bardziej, że wie że zegar tyka i że przyspieszył i nic już za dekadę dla FR nie będzie takie jak dzisiaj, będzie dużo gorzej i nie ma żadnych możliwości by było inaczej. Do tego jego może już nie być, a jest przekonany, że tylko on może odtworzyć coś na kształt ZSRR, nie raz dawał wyraz tej ambicji i tej chęci i tu się nic nie zmieniło. To, że jest to anachroniczne nie jest tutaj istotne, bo znowu nie ma tu miejsca na racjonalność, a jest wiara.

Także coś czuję, że wojna jest niestety nieunikniona i rację ma Biden, że to kwestia kiedy, a nie czy, dobrze że prowadzi obecnie administracja sensowną, skuteczną politykę przygotowywania zachodu na to, co jw nieuchronne. I nie można mieć złudzeń. Merkel (która starała się przeciągać to, o czym wiedziała już od 2014/5 roku co najmniej) powiedziała kiedyś, po spotkaniu z Putinem, że ten odleciał, zwariował, że kieruje się zupełnie innymi przesłankami, zupełnie inaczej postrzega rzeczywistość i de facto nie ma szans na to, by znaleźć punkty styczne. Niemcy (nie mam na myśli biznesu i części klasy politycznej w kieszeni rosyjskiej oligarchii!!!) w sensie Merkel i część CDU, FPD oraz Zieloni (SPD z zapleczem finasowo-powiązaniowym z "hotlink od ruskich zabroniony" to ponura rzeczywistość) łudziły się, że można to przeciągać, że NS2 (pewnie tak to właśnie postrzegają) to element stabilizujący, lewar (co jest wg. mnie bzdurą, ale nie polemizuję z faktami, a te są takie, że to uparte trwanie przy NS2 było wynikiem oceny Putina jw), że przecież nie przewróci Władymir stolika, bo przetnie gałąź na której siedzi. To są rachuby racjonalne, a jak wyżej, tu nie ma miejsca na tego typu kalkulacje.

Dla mnie bardzo ciekawe jest ostatnie stanowisko Chin. Chyba chińskie kierownictwo dostrzegło, że wojna nie jest głęboko w ich interesie. Są pewnie zdziwieni, że Rosji poszło aż tak źle w przygotowaniach do szantażu (bez inwazji) i tego, że teraz właściwie nie ma już (Putin) wyjścia. Oczywiście też pewnie zdają sobie sprawę z rosyjskich uwarunkowań i z tego w co faktycznie gra Putin. Ale u nich ta wiedza jest jeszcze dodatkowo pogłębiona czymś, czego my tak naprawdę na 100% nie wiemy. Rosja liczy na wsparcie Chin (polityczno-gospodarcze), które ma być decydujące w sytuacji konfrontacji z Zachodem. Chiny wiedzą jak wygląda ewentualna alternatywa dla europejskiego rynku importu rosyjskich kopalin i zdają sobie sprawę, że to się nie domyka żadną miarą. Widzą też, że Rosja może nie tylko totalnie przerżnąć, ale już komplikując sytuację Chińczykom (wzrost jedności NATO, współpraca zacieśniająca się Zachodu, mocne sygnały dla państw krzywo patrzących na chińską dominację i ambicje), sprowadzi na Chiny niebezpieczeństwo frontalnej konfrontacji z całym blokiem "w alercie", a to ostatnia rzecz, jakiej sobie życzą Chińczycy. Także to może być ciekawe i jeżeli w ogóle cokolwiek może jeszcze uratować sytuację (brak wojny) to właśnie ten czynnik i tylko ten. Putin dostanie sygnał z Pekinu, że ten nie zaakceptuje agresji, okupacji, że nie będzie sponsorował tego typu sytuacji. W komunikacie chińskim jest i o porozumieniach z Mińska (co dla Putina obecnie jest jak wspomniałem nieakceptowalnym rozstaniem się ze snami o restauracji Sojuza) i o potwierdzeniu chińskiej polityki opartej na uznawaniu OBECNEJ podmiotowości, suwerenności & niepodległości państwa ukraińskiego. Dla Putina to może być (nie musi, ale może) argument żeby wojnę odwołać. I oby tak było!
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6725
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:31

USAw szczycie potęgi utrzymywało wosko w Europie, Azji, Afganistanie i Iraku. Było gotowe porowadzic 4 średnie lub małe konflikty zbrojne równocześnie lub dwie duże wojny. Na dziś dzień porzucili Irak, Afganistan, mają problem z obecnościa w Europie, ale to nie słabość. (:
Ostatnio zmieniony 23-02-2022, 20:33 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:32

tomaszm pisze:
23-02-2022, 20:13
Pacjent pisze:
23-02-2022, 20:02
ozob pisze:
23-02-2022, 19:55
To akurat może być prawda. Ukraińcy mają sporo sprzętu, a wojsko jest obyte w walce. No i, co ważne, wiedzą jakiej wojny mogą się spodziewać. W Polsce za to elita rządząca nie bardzo kumala do niedawna co to brama smolenska. Gigantyczne niedobory są w obronie przeciwlotniczej i artylerii dalaekiego zasięgu (do 300km).
Poza tym piłsudczyzna jak zwykle liczy na jakichś mitycznych sojuszników z dupy, więc zaniedbywanie armii ma we krwi. Po drugiej stronie są ci, którzy wolą widok miziających się chłoptasiów zamiast faceta w mundurze i mamy obraz otoczenia wojska. :D
NIe rozumiem poł postu. Nie wiem ,może jestem pierdolnięty , jako armia kompletnie nie jesteśmy przygotowani na konflikt zbrojny. Cała naszą nadzieją są siły Nato. Musimy zawsze komuś robić loda bo na tle reszty jesteśmy nędzarze.


Zaraz Ci fryta wklei mapkę: pt. "A za Jagiellonów to było" xD Ewentualnie Związku Polsko-Chińskiego ;(
.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16424
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:34

SODOMOUSE pisze:
23-02-2022, 20:30
Ascetic pisze:
23-02-2022, 20:26
SODOMOUSE pisze:
23-02-2022, 20:09
Dyskontuję też fakt, wycofania z Afganistanu.

Było wiadomo, że nie wycofuje, jak sądziły ozoniedorozwoje, pacjentyzpsychiatryka, czy mistrzesrania, ze względu, na słabość, ale ze względu, na to co wiedzieli, że będzie. To co mamy. Nawet nie wiem, czy tutaj o tym nie pisałem. Że się inba szykuje. Choć myślałem, że o Chinoli tutaj biega.
myślisz, że szybko spierdalali z Kabulu, bo wiedzieli, co tutaj się (na Ukr) odpierdoli? Nie jest to zbyt wygodne tłumaczenie,
polityki Usa za Trup-ma?
W kontekście aktualnej sytuacji, tak, tak myślę. Zresztą teraz wojna, na ten moment, ma charakter informacyjno wywiadowczy. Zobacz co się aktualnie dzieje. Amerykańce starają się zaszachować ruskich, na zasadzie, "wiemy", "widzimy", "jutro chcecie zrobić to albo tamto".
.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2295
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

23-02-2022, 20:35

mocny2_3 pisze:
23-02-2022, 20:18
Ogarnia ktoś tu rosyjskie pojazdy pancerne? niech mi ktoś wyjaśni do czego mają służyć te ręcznie robione klatki na wieży T72B?
Służy toto do ochrony przed Javelinami, od biedy NLAW. Javeliny atakują z górnej półsfery strop wieży, gdzie pancerz jest zdecydowanie najsłabszy.
Tu masz filmik z trybami ataku.

ODPOWIEDZ