Co teraz czytacie? v.2

Czytasz coś więcej niż etykiety Domestosa w kiblu?

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

01-12-2017, 21:15

Kurwa, nie kojarzę takiej rozmowy:) Chyba musisz się pogodzić z tym, że info poszło się jebać:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 08:12

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 08:22

Plastek pisze:Kurwa, nie kojarzę takiej rozmowy:) Chyba musisz się pogodzić z tym, że info poszło się jebać:)
No niestety chyba tak. Nie zalowalbym jakby analny usunal wiekszosc tematow kurwa muzycznych ale tego mi szkoda w chuj.

Bylo cos o poludniu i takiej starej, konserwatywnej ameryce, moonfire wspomnial o ksiazce Flannery O'Connor Poczciwi wiejscy ludzie, gdzie przyszedl jakis domokrazca i wyruchal babe sztuczna noga czy cos :D
No nic kurwa, moze komus kiedys cos wleci nagle do glowy ;)
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 15:00

o chuj. nie pamiętam tego, a pamięć mam dobrą, nie chwaląc się :) chyba pozamiatane faktycznie

a jak chcesz o konserwatywnym starym południu USA, to polecam Faulknera. choć pewnie znasz
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 15:48

http://webcache.googleusercontent.com/s ... ent=ubuntu" onclick="window.open(this.href);return false;
Plastek pisze:David Foster Wallace może? "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" są doskonałe; czasem trudne, mroczne, bolesne wręcz, ale to bez wątpienia jeden z ważniejszych pisarzy amerykańskich ostatnich lat. Tzn. był, bo popełnił samobójstwo; ciekawa postać w ogóle. Niektórzy porównują go z Pynchonem, co jest już wystarczającą rekomendacją. Tak czy owak "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" to jak dla mnie jeden z najdoskonalszych portretów współczesnych Amerykanów.
Dobry jest "Biały szum" Dona DeLillo; rzecz co prawda dzieje się w latach 80, ale wyłaniający się z książki obraz amerykańskiego społeczeństwa przesyconego konsumpcjonizmem, przemocą, rozpadem więzi rodzinnych, jest dziś jeszcze bardziej aktualny.
Może na kolejnej stronie coś jest, ale się nie zarchwizowała w goglach chyba.
Ostatnio zmieniony 02-12-2017, 16:51 przez kenediusze, łącznie zmieniany 1 raz.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 16:29

Obrazek

Ależ to jest dobre! Aż mi smutno, że zbliżam się do zakończenia.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 19:42

kenediusze pisze:http://webcache.googleusercontent.com/s ... ent=ubuntu
Plastek pisze:David Foster Wallace może? "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" są doskonałe; czasem trudne, mroczne, bolesne wręcz, ale to bez wątpienia jeden z ważniejszych pisarzy amerykańskich ostatnich lat. Tzn. był, bo popełnił samobójstwo; ciekawa postać w ogóle. Niektórzy porównują go z Pynchonem, co jest już wystarczającą rekomendacją. Tak czy owak "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi" to jak dla mnie jeden z najdoskonalszych portretów współczesnych Amerykanów.
Dobry jest "Biały szum" Dona DeLillo; rzecz co prawda dzieje się w latach 80, ale wyłaniający się z książki obraz amerykańskiego społeczeństwa przesyconego konsumpcjonizmem, przemocą, rozpadem więzi rodzinnych, jest dziś jeszcze bardziej aktualny.
Może na kolejnej stronie coś jest, ale się nie zarchwizowała w goglach chyba.
Hmm, moze i tak bylo, z tym samobojstwem moze cos mi sie rozkleilo w pamieci ;) Tak czy siak dzieki pany.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Co teraz czytacie? v.2

02-12-2017, 21:32

Obrazek

Autobiografia Cleese'a mnie rozczarowała. Te 435 stron świetnie się czyta, ale jak u diabła mógł wpaść na pomysł, że zatrzymanie się na '69 roku, będzie dobrym rozwiązaniem?
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

03-12-2017, 11:49

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Co teraz czytacie? v.2

03-12-2017, 20:04

Obrazek
No coz, sluzba nie druzba, sie dostalo to trza czytac.
Autor: dr med David Ludwig profesor zywienia z Harvard Medical School, pogromca otylosci wg magazynu Time, ktory ponad 20 lat poswiecil badaniom nad kontrola masy ciala. Czytam, przejechalem 100 stron i mozg sie buntuje.
Mam nieodparte wrazenie, bazujace na doswiadczeniu, ze im bardziej utytulowany autor tym bardziej debilna i prostacka bedzie ksiazka, i to dziala. Za to pasjonaci i praktycy bez mnostwa ogonkow przed imieniem zazwyczaj pisza bardziej precyzyjne i merytoryczne ksiazki, jak np Brad Pilon.
Utwierdza mnie w tym hurraoptymistyczna recenzja portalu dietetycy.org
dla uatrakcyjnienia treści podane są liczne ciekawostki i quizy zmuszające do refleksji i

potrafiące zaskoczyć nawet osobę dobrze zorientowaną w dziedzinie dietetyki. Czy wiecie jaki produkt najbardziej podniesie poziom glukozy i insuliny we krwi przy takie samej liczbie kalorii – pieczony ziemniak, lody czy może cukier spożywczy? Ciekawi odpowiedzi? Zajrzyjcie do „Wiecznie głodnego” a poznacie zaskakującą odpowiedź.
No kurwa bomba, jezeli jest to zaskakujaca zagadka dla "osoby dobrze zorientowanej w dziedzinie dietetyki" to juz kurwa wiecie od kogo sie nalezy trzymac z daleka.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

04-12-2017, 07:40

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

04-12-2017, 10:11

Triceratops pisze:
dla uatrakcyjnienia treści podane są liczne ciekawostki i quizy zmuszające do refleksji i

potrafiące zaskoczyć nawet osobę dobrze zorientowaną w dziedzinie dietetyki. Czy wiecie jaki produkt najbardziej podniesie poziom glukozy i insuliny we krwi przy takie samej liczbie kalorii – pieczony ziemniak, lody czy może cukier spożywczy? Ciekawi odpowiedzi? Zajrzyjcie do „Wiecznie głodnego” a poznacie zaskakującą odpowiedź.
No kurwa bomba, jezeli jest to zaskakujaca zagadka dla "osoby dobrze zorientowanej w dziedzinie dietetyki" to juz kurwa wiecie od kogo sie nalezy trzymac z daleka.
dobre :D
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Co teraz czytacie? v.2

04-12-2017, 11:10

No niestety ale taka jest prawda, dietetycy to osoby, ktore biora pieniadze za robienie porzadku z waga ciala i samopoczuciem klientow. Niestety obecnie, podobnie jak lekarze sa tepo tresowani w bzdurnych przesadach i przestarzalych dogmatach opartych na czyms tak nieistniejacym jak kalorie i bilans kaloryczny. Tutaj recenzja z dietetykow
https://dietetycy.org.pl/recenzja-wiecz ... id-ludwig/" onclick="window.open(this.href);return false;

Fragment ksiazki, ktory pokazuje jak to zaawansowany badacz podchodzi do tematow biochemicznych
Skuteczniejsze podejście polega na przeprogramowaniu komórek tłuszczowych. W tym celu należy jeść tak, by obniżyć poziom insuliny i zmniejszyć stan zapalny. Dzięki temu komórki tłuszczowe się uspokajają i uwalniają nadmiar zmagazynowanych kalorii. Kiedy organizm zaczyna mieć lepszy dostęp do paliwa, poprawia się metabolizm, słabnie łaknienie i napady głodu, a my chudniemy zupełnie naturalnie. To dieta bez wyrzeczeń i ssania w żołądku.
No jakie to proste, komorki sie uspokajaja, nie sa zdenerwowane i sraja kaloriami, ktore my wysramy zapewne dupa i wtedy schudniemy, ale, ze to za to odpowiedzialne sa lipazy, lipoproteinowa i hormonozalezna a przy okazji stosunek insuliny do glukagonu, no takich uczonych slow w tej ksiazce niestety nie ma.
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Co teraz czytacie? v.2

04-12-2017, 11:52

kurwa, używasz takich trudnych słów, że ręce opadają. większość nie odróżnia węglowodanów od białek, a ty o jakichś lipazach i glukagonach? :D
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2306
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Co teraz czytacie? v.2

04-12-2017, 19:10

Obrazek
Przeczytam sobie... kolejny raz.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

05-12-2017, 08:14

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1960
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: Co teraz czytacie? v.2

05-12-2017, 08:19

Deathhammer66 pisze:Obrazek

Ależ to jest dobre! Aż mi smutno, że zbliżam się do zakończenia.
dodane do "czytelniczych planów na 2018" :-)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Co teraz czytacie? v.2

05-12-2017, 11:29

Obrazek

Dopiero teraz kupiłem. :|
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Co teraz czytacie? v.2

06-12-2017, 07:26

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Co teraz czytacie? v.2

06-12-2017, 10:01

Obrazek

Zajebiście się cieszę, że pomysł z wydaniem pierwszej części antologii chwycił i trafiła w nasze ręce część druga. Najbardziej kultowy komiks PRL-u w pigułce, cudo! :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ