PŁYTA ROKU 2007

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

02-12-2007, 17:32

imo takie przekombinowne loga wygladaja hujowo w tej formie, thorns prezentuje sie duzo lepiej.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

02-12-2007, 18:13

[quote][i]Wysłane przez klaun[/i]
gdzie? [/quote]

u źródła, względnie eBay.
Give birth to something dead
Give birth to something old
MANOWAR
postuje jak opętany!
Posty: 447
Rejestracja: 02-01-2007, 13:33
Lokalizacja: Łódź

02-12-2007, 20:47

5 najlepszych płyt roku wg mnie:
1. Angelcorpse
2. Immolation
3. Dying Fetus
4. Marduk
5. Entombed
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

02-12-2007, 21:46

cd.
nadrabiając zaległości, dorzuciłbym jeszcze te płyty:

Deathspell Omega -`Fas...` ta płyta przywróciła mi wiarę w BM,
Mayhem -`Ordo ...`-jw.
Shining -`Halmstad` nie odkrywcze ,ale dobre,
Hail Of Bullets -`Promo` zajebisty Old DM ,
Ministry -`The Last ...` najlepsza płyta Ala & Sp od czasów `Psalm 69`,
Monster Magnet -`4 Way ...` żadnego zaskoczenia tu nie ma ,ale tak miało być hehe,
The Dillinger Escape Plan-`Ire Works` w swojej kategorii nie do przeskoczenia,wychwalany The End z `Elementary ` może się schować przy DEP,
Angelcorpse -`Of Lucifer ...`kontrowersje jeśli chodzi o brzmienie, podobne jak w przypadku `Heretic`MA, jak dla mnie bardzo dobre podziemne grzańsko,

poczekalnia:
Ulver -`Shadows ...` niczego odkrywczego tu nie usłyszałem,nie mniej dobrze się tego słucha,
Minsk -`The Ritual ...` ta płyta ma genialne momenty, ale ma też zaskakująco słabe...,
Vital Remains -`Icons Of ...` trochę jednostajna płyta, ale z każdym przesłuchaniem coraz bardziej się mi podoba, Benton wypadł tu trochę słabiej niż na `Dechristianize`,

Mam jeszcze parę rzeczy do przesłuchania, więc pewnie jeszcze coś napiszę hehe

cdn.
jebać frajerów
jesterSS

03-12-2007, 12:35

[quote][i]Wysłane przez rob[/i]

Shining -`Halmstad` nie odkrywcze ,ale dobre,
[/quote]
rotfl



[quote][i]Wysłane przez rob[/i]
Minsk -`The Ritual ...` ta płyta ma genialne momenty, ale ma też
zaskakująco słabe. [/quote]

rotfl, które niby?
Awatar użytkownika
MinT
weteran forumowych bitew
Posty: 1180
Rejestracja: 07-12-2004, 10:55
Lokalizacja: P-N
Kontakt:

03-12-2007, 13:06

A właśnie.
Ostatni Red Harvest jest z tego roku.
Zajebioza płyta!
*poznański Goldman Sachsman metalu*
LEFT HAND SOUNDS - http://facebook.com/lefthandsoundsorg
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

03-12-2007, 13:21

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
[quote][i]Wysłane przez rob[/i]

Shining -`Halmstad` nie odkrywcze ,ale dobre,
[/quote]
rotfl
[/quote]

zasadniczo sie zgadzam, co w tym stwierdzeniu takiego rotflujacego?

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]

[quote][i]Wysłane przez rob[/i]
Minsk -`The Ritual ...` ta płyta ma genialne momenty, ale ma też
zaskakująco słabe. [/quote]

rotfl, które niby? [/quote]

a tutaj tez bym z checia zapytal o slabsze momenty. Trzeba tej plycie poswiecic mnostwo czasu, aby ja docenic - baardzo dobry monolit.
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

03-12-2007, 15:32

jesterSS :

to ja ci zadam pytanie ,co jest takiego odkrywczego ,czego byśmy jeszcze nie słyszeli w Shining ?????

co do Minsk i płyty `Ritual ...` to dla mnie ta płyta MA SŁABE MOMENTY, odnoszę wrażenie ,że w kilku momentach przedobrzyli, a w kilku momentach brakło im pomysłu, jak dziwnie w kontekście tej kapeli by to nie zabrzmiało...

Skaut_Kwatermaster :

jw.
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

03-12-2007, 21:18

[quote][i]Wysłane przez rob[/i]

co do Minsk i płyty `Ritual ...` to dla mnie ta płyta MA SŁABE MOMENTY, odnoszę wrażenie ,że w kilku momentach przedobrzyli, a w kilku momentach brakło im pomysłu, jak dziwnie w kontekście tej kapeli by to nie zabrzmiało...
[/quote]

ale jak tutaj mowic o slabych momentach, gdzie 3 z 6 utworów mają ponad 10 minut i po prostu "płyną"? Jakoś ciężko mi tutaj wyrwać kilka sekund z jakiegokolwiek utworu i powiedzieć o nim : "o znalazłem słaby moment" . Przecież ta płyta im dalej brnie, tym bardziej się rozwija, co więcej, gładko przeskakuje z jednego do drugiego utworu.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

03-12-2007, 22:38

ja nie mowie o tu o kilku sekundach
jebać frajerów
jesterSS

04-12-2007, 08:49

Halmstad jest unikalnym rozwinięciem black metalu na bazie czysto rockowych motywów. Interpretuj to sobie jak chcesz;)

Co do Minsk, niewyobrażalne wydaje mi się zarzucanie im braku pomysłów. Dla mnie ten materiał jest nowatorski od początku do końca, a ilość wszelkich bajerów i urozmaiceń na nim mnie osobiście po prostu poraża;) Niebawem będę rozglądał się za jedynką.

Obie płyty ocierają się o ideał.
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

04-12-2007, 12:01

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
Halmstad jest unikalnym rozwinięciem black metalu na bazie czysto rockowych motywów. Interpretuj to sobie jak chcesz;)

Co do Minsk, niewyobrażalne wydaje mi się zarzucanie im braku pomysłów. Dla mnie ten materiał jest nowatorski od początku do końca, a ilość wszelkich bajerów i urozmaiceń na nim mnie osobiście po prostu poraża;) Niebawem będę rozglądał się za jedynką.

Obie płyty ocierają się o ideał. [/quote]
jest to twoja subiektywna ocena,rozmowa jest bezcelowa , mi zupełnie nie zależy na tym, aby przekonywać Ciebie do mojego zdania, wyraziłem swoją opinie i tyle,
dla mnie `Halmstad` nie jest niczym odkrywczym, dobrze się tego słucha,fajnie to brzmi,dobra płyta, ideałem nigdy tego nie nazwę,

Minsk, Ameryki też nie odkrył ;), wywodzą sie ze sceny sludge metal,alternative metal itp, tak jak: Neurosis, Isis, Jesu,Pelican i wiele innych. Mnie MINSK jakoś szczególnie nie zaskakuje, może gdybym ograniczał się tylko słuchania BM lub DM to taka muzyka byłaby dla mnie zaskoczeniem i czymś nowym,ale na szczęście tak nie jest, podobnie jak w przypadku Shining uważam, że mówienie o ideale w tym przypadku jest mocno naciągane,
jebać frajerów
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

04-12-2007, 21:49

Chyba powinienem coś zmienić w moim tegorocznym podsumowaniu. Wczoraj usłyszałem nowy album AMON TOBIN - "Foley Room" i jestem wryty w glebę. Zdecydowanie kasuje ostatniego Scorna.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

04-12-2007, 21:52

Spoko spoko, ściągnie się, zweryfikuje...
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

05-12-2007, 01:28

[quote][i]Wysłane przez rob[/i]
ja nie mowie o tu o kilku sekundach [/quote]

wiem, ja raczej na myśli dokładnie "kilku sekund" też nie miałem

[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]
Halmstad jest unikalnym rozwinięciem black metalu na bazie czysto rockowych motywów. Interpretuj to sobie jak chcesz;)
[/quote]

unikalnym? prosze Cię


[quote][i]Wysłane przez rob[/i]
[quote][i]Wysłane przez jesterSS[/i]

Co do Minsk, niewyobrażalne wydaje mi się zarzucanie im braku pomysłów. Dla mnie ten materiał jest nowatorski od początku do końca, a ilość wszelkich bajerów i urozmaiceń na nim mnie osobiście po prostu poraża;) Niebawem będę rozglądał się za jedynką.

Obie płyty ocierają się o ideał. [/quote]

...Minsk, Ameryki też nie odkrył ;), wywodzą sie ze sceny sludge metal,alternative metal itp, tak jak: Neurosis, Isis, Jesu,Pelican i wiele innych. Mnie MINSK jakoś szczególnie nie zaskakuje, może gdybym ograniczał się tylko słuchania BM lub DM to taka muzyka byłaby dla mnie zaskoczeniem i czymś nowym,ale na szczęście tak nie jest... [/quote]

owszem Ameryki nie odkryli;) , ale nikt nie powiedział, że było to ich celem. Z nowatorstwem to tyż nie ma zbyt wiele wspólnego. Ale grunt, że znaleźli małą niszę w sludge, gdzie dodali własne patenty. Dzięki temu płyta wyróżnia się w zalewie takich nazw właśnie jak Neurosis, Isis, Jesu itepe. Powtarzam, zaskoczeniem nie jest, ale bardzo solidnym albumem z klimatem jak najbardziej.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

05-12-2007, 01:39

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
Chyba powinienem coś zmienić w moim tegorocznym podsumowaniu. Wczoraj usłyszałem nowy album AMON TOBIN - "Foley Room" i jestem wryty w glebę. Zdecydowanie kasuje ostatniego Scorna. [/quote]

Longinusie, ale jak dla mnie to to mnóstwo inna muzyka niż nowy Scorn, mogą sobie egzystować i niszczyć parallelnie. Natomiast słucham sobie aktualnie tego całeog Arbouretum i toto dopiero jest fajne.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

05-12-2007, 18:54

[quote][i]Wysłane przez Morph[/i]
Longinusie, ale jak dla mnie to to mnóstwo inna muzyka niż nowy Scorn, mogą sobie egzystować i niszczyć parallelnie. [/quote]
W sumie tak, choć niektóre wibracje podobne (choć raczej do starszych Scornów). W każdym razie dostałem z zaskoczenia w łeb i dlatego wypaliłem z tym porównaniem. Oba niszczą, tylko Harris trochę za bardzo się powtarza.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

05-12-2007, 20:13

Może trochę tak, ale z tymi tekstami w necie to jest różnie, a i sam net od czasu do czasu nie działa.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3161
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

05-12-2007, 20:38

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]

Z drugiej strony - dzięki takim osobom ta muzyka trwa, bo ilu jest takich maniaków jak Ty czy ja? [/quote]

Ee tam, przecież oni kupują tylko mainstreamowe kapele, a prawdziwy metal to underground, wiec to jednak maniacy trzymają go przy życiu !!
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
Egr
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 24-12-2004, 19:45
Lokalizacja: Wrocław

06-12-2007, 07:06

10/10
Ulver - Shadows of the Sun
Deathspell Omega - Fas Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum
Neurosis - Given to the Rising
Entombed - Serpent Saints
9+/10
Minsk - The Ritual Fires of Abandonment
Electric Wizard - Witchcult Today
Down - III: Over the Under
Mayhem - Ordo Ad Chao
9/10
Shining - V: Halmstad
Type O Negative - Dead Again
Misery Index - Hang'em High
8/10
Pig Destroyer - Phantom Limb
Angelcorpse - Of Lucifer and Lightning
Gorefest - Rise to Ruin
Infernal War - Redesekration
Antigama - Resonance
Ramesses - Misanthropic Alchemy
Primordial - To the Nameless Death
Toxic Bonkers - Progress
7+/10
Devin Townsend - Ziltoid the Omniscient
Nyia - More than You Expect
Queens of the Stone Age - Era Vulgaris
Monster Magnet - 4 Way Diablo
Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me

Z tym, że jeszcze nie przesłuchałem (bądź też przesłuchałem za mało razy ;) ) nowych płyt: Scorn, Tomahawk, Rome, Reverend Bizarre, Elend, Dodheimsgard, Earth, Red Harvest, Coffinshakers, Abigor i pewnie jeszcze paru innych...

Ogólnie zajebisty rok :D
ODPOWIEDZ