Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

chronologiczna pralnia - czyli co dziobały wróbelki żeby wyrosnąć na orłów

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Skaut

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

19-04-2010, 22:23

twoja_stara_trotzky pisze:a ja nie łapię, gdzie tam ten metal...
w rzeczy samej ja tez. moze czlowiek na starosc gluchy....
woodpecker from space
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

19-04-2010, 22:30

w sumie to zabawne, bo Killing Joke, wbrew pozorom, wcale nie był jeszcze do niedawna słuchany przez metaluchów*. w sumie to zmieniła to w dużej mierze ostatnia płyta dość ostro w metalowych mediach sprzedawana. i tak to w każdym razie zabawnie działa, że jak metaluch odkryje dziś Killing Joke to się okazuje nagle, że to zespół metalowy ;)

* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

20-04-2010, 08:39

Ano. Zabawne jest tez to ze metaluchy w zasadzie ograniczaja sie w zasadzie do 2 ostatnich przed rozpadem w 96 i nowej a takie Night Time na przyklad to wstydliwy temat bo przeciez i Nirvana zrzynala i syntezatory....
woodpecker from space
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9259
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

20-04-2010, 08:54

twoja_stara_trotzky pisze:* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
A mi się właśnie wydaje, że wymieniłeś zespoły, którymi "typowe metaluchy" zawsze się interesowały :D
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

20-04-2010, 10:39

twoja_stara_trotzky pisze:ja myślę, że powinieneś zamieścić tu swoją recenzję RED - King Crimson ;)
O to chodzi?

1. "Red" 6:20, Instrumentalny. Początek niezły, ale DeKolOfKtulu to przy tym arcydzielo, po prostu. Zero dynamiki.

zapuszczam "ItsMyLife" JonBonJovi z plytki Crush, zeby nie stracic rownowagi i napisac ze 1 jest beznadziejne, bo przy "Its my life" - nie jest beznadziejne. Ten CD kupilem swojej dziewczynie, bo ona to uwielbia, ech, kobiety. Ale za to jest swietna w łóżku :)

2. "Fallen Angel" 6:00, Początek ciekawy, ale to wejście wokalu w stylu SimonAndGarfunkel, ech. Wokal monotonny jak FlakiZOlejem. Refrenik "FallenAngel" po prostu beznadziejny. Znów brak dynamiki. Znów beznadziejny refren ... I ten durny saksofon czy trąbka ....

zapuszczam ItsMyLife :)))) Crimson zyskuje w moich oczach.

3. OneMoreRedNightmare 7:07 Coś zalatuje mi płytką "TheWall" PinkFloyd. Wejście wokalu. Niezłe. Bardzo dobre. Podoba mi sie. Dalej coś szybszego, ok. Utwór jest dobry.

zapuszczam ItsMyLife :)))) Crimson zyskuje w moich oczach.

4. Providence 8:08. JedynyMożliwyKomentarz: Jak chce posłuchać, k****, klasyki, to zapuszczam ActusTragicus JSBacha. Crimson konkuruje tu chyba z Beethovenem, żenada, bo w tej konkurencji nie ma szans ...

5. Starless 12:10. Wolny początek. Znów orkiestra. Wokal - bardzo ok. Zaczynam to lubic. Bardzo dobre, gdyby tylko tę durną trąbkę zastąpić gitarą.
Chyba najlepszy utwór na płycie.

Ocena płyty 4/10. Zero dynamiki. Płyta jest statyczna. Może i głęboka, nie dyskutuje.

Zapuszczam "SouthOfHeaven". Co za ulga.



I jak nic 1974 rozpoczęty, miazga.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

20-04-2010, 10:51

O w kurwa :shock:, co to za idiota splodzil?? Skad to ?
woodpecker from space
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

20-04-2010, 11:11

A kiedyś się na to na rockmetalu natknąłem, nie wiem czy o to chodziło mentorkowi ale piękne :)
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

21-04-2010, 00:00

est pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
A mi się właśnie wydaje, że wymieniłeś zespoły, którymi "typowe metaluchy" zawsze się interesowały :D
W żadnym wypadku. To zespoły, którymi interesowali się ludzie z kręgów industrial/punk/grindcore.
twoja_stara_trotzky pisze: i tak to w każdym razie zabawnie działa, że jak metaluch odkryje dziś Killing Joke to się okazuje nagle, że to zespół metalowy ;)
Haha... dokładnie. Tak samo było z MINISTRY po wydaniu "Psalm 69".
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

21-04-2010, 00:58

Triceratops pisze:Ano. Zabawne jest tez to ze metaluchy w zasadzie ograniczaja sie w zasadzie do 2 ostatnich przed rozpadem w 96 i nowej a takie Night Time na przyklad to wstydliwy temat bo przeciez i Nirvana zrzynala i syntezatory....
ale to a propos mojego tekstu? fakt solówek a'la Judas Priest to tam na debiucie KJ nie ma, aż tak przesadziłem? :lol: ale w ogóle to jebać szufladki. Poza tym żaden ze mnie metaluch. Night Time git (w ogóle to jeden z najlepszych materiałów KJ imho), Nirvana git. Syntezatory też git.

Do Trotzka: Nie napisałem przecież, że to zespół metalowy, jeszcze nie ocipiałem do reszty.
Obrazek
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

21-04-2010, 18:32

est pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
A mi się właśnie wydaje, że wymieniłeś zespoły, którymi "typowe metaluchy" zawsze się interesowały :D
a mi się wydawało, że typowe metaluchy to na początku lat 90 słuchały Sepultury, Deicide, Metalliki, Iron Maiden, Obituary, Cannibal Corpse itd. nie pamiętam żadnego z moich rówieśników, który by się jarał Streetcleaner czy Vae Solis. owszem, znałem ludzi, którzy padali na kolana od razu przed tymi płytami, ale to były osoby ze znacznie szerszymi horyzontami.
Awatar użytkownika
hedzio
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 31-01-2009, 13:15

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

21-04-2010, 22:00

twoja_stara_trotzky pisze:ja myślę, że powinieneś zamieścić tu swoją recenzję RED - King Crimson ;)
Proszę Cię, czy chodzi o te wygłupy, dosyć nietrzeżwe, przy których pisaniu zaliczyłem LOL miesiąca i co sie ubawiłem to moje ?

Bo te wasze to na poważnie są ...
Ja zawsze Prawdę...
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re:

22-04-2010, 20:12

longinus696 pisze:
est pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
A mi się właśnie wydaje, że wymieniłeś zespoły, którymi "typowe metaluchy" zawsze się interesowały :D
W żadnym wypadku. To zespoły, którymi interesowali się ludzie z kręgów industrial/punk/grindcore.
Ależ oczywiście, że tak. I mówię to ja 'typowy metaluch' który Godflesh, Scorn i kilka pokrewnych połknął w chwili kiedy się ukazały.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9259
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re:

23-04-2010, 15:38

longinus696 pisze:
est pisze:
twoja_stara_trotzky pisze:* zakładam, że typowy metaluch nie słuchał też jednak Godflesh, Scorn, Sonic Violence i pokrewnych.
A mi się właśnie wydaje, że wymieniłeś zespoły, którymi "typowe metaluchy" zawsze się interesowały :D
W żadnym wypadku. To zespoły, którymi interesowali się ludzie z kręgów industrial/punk/grindcore.
W środowisku, w którym się obracałem jako szczeniak, każdy metaluch znał te nazwy. Poza tym nawet grindcore, o którym wspominasz, miał wśród metaluchów wyjątkowo dobre wzięcie.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

24-04-2010, 00:28

est pisze:W środowisku, w którym się obracałem jako szczeniak, każdy metaluch znał te nazwy. Poza tym nawet grindcore, o którym wspominasz, miał wśród metaluchów wyjątkowo dobre wzięcie.
W takim razie pogratulować środowiska.
Moi znajomi od metalu tylko przekrzywiali główki na dźwięk tych nazw.
Właściwie kapele z tych rejonów poznałem dzięki fanom industrialu i znajomym DJ-om o punkowej przeszłości.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9259
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-04-2010, 17:51

Wiesz, to wynika chyba z tego, że w okolicach gdzie dorastałem było zawsze dużo zespołów punkowych (czy jabol punkowych jak kto woli). Punki i metalowcy trzymali się raczej razem i te środowiska trochę się przenikały. Niejeden członek jakiejś metalowej załogi wspomagał jakiś punkowy zespół i na odwrót. Podobnie było z muzyką, której słuchano.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

24-04-2010, 20:35

Kurde, a ja dorastałem w skrajnie metalowym środowisku. Z punkolami się nie lubiliśmy a i z innymi nie było nam specjalnie po drodze, i to 'ograniczone' środowisko zupełnie naturalnie przyjmowało zespoły pokroju Godflesh- czy to oznacza, że Bydgoszcz była aż tak inna od reszty Polski? Nie wydaje mi się... Może zanim się niektórzy pojawili było inaczej? Nie wiem.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

25-04-2010, 10:59

est pisze:Wiesz, to wynika chyba z tego, że w okolicach gdzie dorastałem było zawsze dużo zespołów punkowych (czy jabol punkowych jak kto woli). Punki i metalowcy trzymali się raczej razem i te środowiska trochę się przenikały. Niejeden członek jakiejś metalowej załogi wspomagał jakiś punkowy zespół i na odwrót. Podobnie było z muzyką, której słuchano.
Brzmi to całkiem przekonująco, jak dla mnie.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

28-04-2010, 11:10

[V] pisze:Sheffield to miasto jakich wiele (...) Ale to wlasnie w tym miescie powstana dwie formacje które odegraja niebagatelna role w muzyce konca lat 70tych i poczatku lat 80tych. Jeden kanal to oczywiscie pionierzy z Cabaret Voltaire,akson numer dwa to Clock Dva.
Stanowczo protestuje, a gdzie Human League ? :D A gdzie Heaven 17?
woodpecker from space
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

28-04-2010, 17:58

[V] pisze: CLOCK DVA – BURIED DREAMS, WAX TRAX!,1989
No właśnie - wyśmienita pozycja. Podoba mi się Twoje szerokie spektrum spojrzenia na tę płytę. A osobna sprawa to materiał wizualny - drugie zdjęcie to oczywiście jedna z lalek Hansa Bellmera. Uwielbiam prace tego gościa, w ogóle uważam, że świetnie współgrają z atmosferą muzyki industrialnej - zresztą rzeczy z pogranicza surrealizmu (i dadaizmu) były bardzo inspirujące dla różnych anty-muzycznych nurtów.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Encyklopedia Masterfula - tu komentujemy

28-04-2010, 23:07

Triceratops pisze:
[V] pisze:Sheffield to miasto jakich wiele (...) Ale to wlasnie w tym miescie powstana dwie formacje które odegraja niebagatelna role w muzyce konca lat 70tych i poczatku lat 80tych. Jeden kanal to oczywiscie pionierzy z Cabaret Voltaire,akson numer dwa to Clock Dva.
Stanowczo protestuje, a gdzie Human League ? :D A gdzie Heaven 17?
oczywiscie masz racje. o tych pierwszych ledwie wspomnialem. :oops:

moze skrobniesz cos o nich w encyklopedii?
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ODPOWIEDZ