EARTH - The Bees Made Honey In The Lion's Skull (2008)

nie tylko metalem człowiek żyje :)

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

17-05-2008, 11:17

Drone pisze:Japońskie ma 2cd (jest w Southern Lord), będę zamawiał, ale ciągle czekam na te cholerne "Domkirke" SUNN i nie mogę się doczekać.
Ano rzeczywiście jest...Z jakimś Live na drugim CD.
Tego Sunn O))) też się nie mogę doczekać, ale raczej nie kupię, bo to vinyl :?
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

27-05-2008, 21:49

oj Maria... Earth dobry, ale co do płyty roku to się wstrzymaj - posłuchaj jeszcze nowego Ufomammut... rozjebywuje po prostu
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

27-05-2008, 21:59

www.foreshadow.pl i nie tylko pewnie
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

27-05-2008, 22:30

nudny w chuj ten Ufomammut.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

28-05-2008, 10:11

Olo pisze:oj Maria... Earth dobry, ale co do płyty roku to się wstrzymaj - posłuchaj jeszcze nowego Ufomammut... rozjebywuje po prostu
Niech lepiej nowego Boris posłucha ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

28-05-2008, 11:04

Wódz Dziesięć Niedźwiedzi pisze:
Olo pisze:oj Maria... Earth dobry, ale co do płyty roku to się wstrzymaj - posłuchaj jeszcze nowego Ufomammut... rozjebywuje po prostu
Niech lepiej nowego Boris posłucha ;)
o to to, dobry krazek, nawet bardzo. Statement mnie wgniata w ziemie ; ) A Pink wlasnie do mnie leci.

Do tematu, przesluchalem Earth i jest faktycznie bardzo klimatycznie, 'dostojnie' i minimalistycznie, ale jest wiele smaczkow, ktore odkrywa sie z kazdym nastepnym przesluchaniem. 'Rise To Glory' to najlepszy kawalek na plycie. A ostatni numer rewelacyjnie pasuje do tytulu. Do tego ta okladka - piekna. Na wieczor w sam raz, ale do plyty roku raczej troche brakuje. Na pewno bede do tego wracal, ale nie tak czesto jak chociazby do Have a Nice Life - Deathconsciousness - jak na razie numer jeden w tym roku.
Coś tam było! Człowiek!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

29-05-2008, 10:52

Maria, mam takie pytanie, skoro masz tyle kasiory i płyt, to pewnie też jakiś wypasiony sprzęt do słuchania tego. Możesz się pochwalić jaki ?
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

29-05-2008, 11:13

mnie zawsze fascynowali ludzie, którzy chwalili się kosmicznym sprzętem audio kupionym za 4 pensje a na półce stoi u nich wszystkiego 6 płyt CD z czego 5 to przegrywane cdr
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

29-05-2008, 11:27

Bym się specjalnie nie zdziwił jakby u Marii było odwrotnie, kupił 1x000 płyt a szkoda mu było kasy na sprzęt :D
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

29-05-2008, 11:38

to zależy czy w ogóle masz okazję na tym sprzęcie słuchać.. wydawanie kosmicznych pieniędzy na zajebiste końcówki w sytuacji, gdy i tak większość czasu słucha sie muzyki na słuchawkach nie ma zazwyczaj sensu... Earth jest faktycznie wyjątkiem - ta płyta, podobnie jak u Marii to u mnie jest jedna z niewielu, która może polecieć u mnie z głośników i żona nie jęczy a córcia nie wpada w histerię
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

Re: EARTH - The Bees Made Honey In The Lion's Skull (2008)

09-07-2008, 23:11

No to osłuchałem się już nieco z "The Bees Made Honey In The Lion's Skull". Przyznam szczerze, że kupując w ciemno i wkładając ten krążek do odtwarzacza miałem pewne konkretne oczekiwania, ale o tym za chwilę. Wpierw wypada powiedzieć, że jest to zdecydowanie najlepsza płyta Earth od czasu ich reaktywacji kilka lat temu. Lepkie, wciągające, usypiające (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu), po prostu kapitalne w swej prostocie kompozycje. Miodna wreszcie nomen omen muzyka. Ta słodycz ma jednak gdzieś łyżkę dziegciu, przez co człowiek nie porzyga się przy drugim przesłuchaniu, ale będzie ciągnął godzinami podniecony tą odrobiną goryczy...
Ale, no właśnie, miałem taką bardzo cichą nadzieję, że Dylan Carlson powróci do swojego starego, ciężkiego, brudnego brzmienia, że znowu wszystko tu będzie drżeć i buczeć. Tymczasem dronowe szumy na dobre już chyba pokryły się grubą warstwą wosku. Ja jednak mimo wszystko wolę te pierwsze surowe i zakurzone płyty Earth, na czele z absolutnie fenomenalnym "Pentastar", ale to już inna historia 8)
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: Re:

09-07-2008, 23:55

Maria Konopnicka pisze:do 15 tys. złotych można kupić naprawdę zajebisty sprzęt jak na moje wymagania.
ja twierdzę nawet, że jest to górna granica, jaką można wydać na sprzęt, dalej nie ma sensu
jebać frajerów
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Re:

10-07-2008, 00:10

rob pisze:
Maria Konopnicka pisze:do 15 tys. złotych można kupić naprawdę zajebisty sprzęt jak na moje wymagania.
ja twierdzę nawet, że jest to górna granica, jaką można wydać na sprzęt, dalej nie ma sensu
Abstrachując od tego, że się z Tobą całkowicie zgadzam to u audiozje...sorry, audiofilów zebrałbyś baty za taką wypowiedź ;)
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: Re:

10-07-2008, 00:17

Pelson pisze:
rob pisze:
Maria Konopnicka pisze:do 15 tys. złotych można kupić naprawdę zajebisty sprzęt jak na moje wymagania.
ja twierdzę nawet, że jest to górna granica, jaką można wydać na sprzęt, dalej nie ma sensu
Abstrachując od tego, że się z Tobą całkowicie zgadzam to u audiozje...sorry, audiofilów zebrałbyś baty za taką wypowiedź ;)
to jeszcze by się okazało kto komu ;)
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: EARTH - The Bees Made Honey In The Lion's Skull (2008)

10-07-2008, 08:31

Ten album + słońce + szum fal + wysoka trawa = trip. Mówię Wam. Coś pięknego. W zasadzie dopiero teraz i w takich warunkach dotarlo do mnie jaki jest super. Jak tylko wracam z wyjazdu, zamawiam.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Re:

10-07-2008, 10:14

Maria Konopnicka pisze: tak do 15 tys. złotych można kupić naprawdę zajebisty sprzęt jak na moje wymagania.
Jeżeli nie chcesz mieć kłopotów z basem i kiepską dynamiką to te 15 kzł to chyba minimum, które będziesz musiał włożyć i to w sprzęt używany. Przy nówkach pomnóż wartość przez współczynnik k=2. I nie zapomnij o podstawowej adaptacji akustycznej pokoju - min. drugie 15 kzł :) Jednak radość z takiego dźwięku - bezcenna :D

A Earth nagrał faktycznie świetny album. Czołówka tego roku.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Re:

10-07-2008, 11:34

4m pisze:
Maria Konopnicka pisze: tak do 15 tys. złotych można kupić naprawdę zajebisty sprzęt jak na moje wymagania.
nie zapomnij o podstawowej adaptacji akustycznej pokoju - min. drugie 15 kzł :)
niektórzy właśnie zbyt olewają ten problem.. sprzęt za 15 patyków jest nic nie wart w prawie pustym pokoju z gołymi ścianami i jednym małym dywanikiem na środku pod stolikiem kawowym. Z tym 15.tys za adaptację to bym jednak nie przesadzał.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Re:

10-07-2008, 12:33

Olo pisze:
4m pisze:nie zapomnij o podstawowej adaptacji akustycznej pokoju - min. drugie 15 kzł :)
niektórzy właśnie zbyt olewają ten problem.. sprzęt za 15 patyków jest nic nie wart w prawie pustym pokoju z gołymi ścianami i jednym małym dywanikiem na środku pod stolikiem kawowym. Z tym 15.tys za adaptację to bym jednak nie przesadzał.
A widział aby audiofilskie okna o odpowiednich parametrach akustycznych skrzydeł i ościeżnic z audiofilskimi szybami o równie odpowiednich parametrach gwarantujących brak odgłosów otoczenia w pomieszczeniu? Stąd potem ogłoszenia w stylu: zamienię samochód na okno ;) Błogosławieni audiofile mieszkający z dala od cywilizacji albowiem do nich należy zadupie \m/ Poza tym zgadzam się w 100%
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2071
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Re:

10-07-2008, 13:09

4m pisze:A widział aby audiofilskie okna o odpowiednich parametrach akustycznych skrzydeł i ościeżnic z audiofilskimi szybami o równie odpowiednich parametrach gwarantujących brak odgłosów otoczenia w pomieszczeniu?
nie widziałem bo wogóle nie widziałem jeszcze audiofilskiego pomieszczenia z oknami :)
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Re:

10-07-2008, 13:33

Olo pisze:nie widziałem bo wogóle nie widziałem jeszcze audiofilskiego pomieszczenia z oknami :)
Teraz okna audiofilskie są trendy ;) Sprzęt w większości audiofile już mają, a sprzedawcy hi-end z czegoś żyć muszą.

I tak mi się jeszcze przypomniało:
Maria Konopnicka pisze:
Heretyk pisze:Maria, mam takie pytanie, skoro masz tyle kasiory i płyt, to pewnie też jakiś wypasiony sprzęt do słuchania tego. Możesz się pochwalić jaki ?
nic nadzwyczajnego - ostatnio w domu to z kina domowego słucham
Maria staje na Sądzie Ostatecznym. Pan Bóg zmierzył go wzrokiem i powiedział:
- Maria, właściwie gdyby nie to kino domowe to bym nic do ciebie nie miał...
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
ODPOWIEDZ