Przyszłość forum

info o masterfulu / wasze propozycje i uwagi

Moderator: Gore_Obsessed

Przyszłość forum

Czas głosowania minął 15-10-2018, 20:11

1. Zamykamy forum, Masterful działa jako webzine.
21
15%
2. Zamykamy forum, Masterful działa jako webzine, Tworzycie sobie grupę na fb.
13
9%
3. Nie zamykamy forum - ale to Wy pokrywacie koszt jego utrzymania, 125 zł miesięcznie. Zrzuta co miesiąc by pokryć ten koszt. Pewnie koło 5 zeta/user
108
76%
 
Liczba głosów: 142
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:11

Zmienmy od razu nazwe na Mhouse i bedzie git xD I ukryte dzialy od liczby postow
woodpecker from space
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:13

Mimo iż moja aktywność ogranicza się do wklejek w "czego tera słuchacie" to chętnie wpłacę na rok góry ,bo tyle muzy co stąd poznałem jest tego warte. Wątek komediowy forume jest również istotny.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1300
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:14

Lucek pisze:istnienie forum ma jakikolwiek sens tylko w takiej formie jak funkcjonowało przez lata, jezeli bedzie płatne to szybko zrobi sie z tego tuba propagandowa kilku kolesi a nie forum, tak więc to koniec.
+1

5 zł miesięcznie - niby niewielka kwota. Ale jestem na 90% przekonany, że nie wszyscy z tych 20-30 użytkowników uiszczą opłatę. Dość szybko z tego może zrobić się np. 10 aktywnych osób. A gdy mowa o tak ścisłym i limitowanym gronie idea forum traci sens i rzeczywiście lepiej byłoby to gdzieś przenieść...

O tyle trudna sytuacja, bo każdy wie, iż utrzymanie forum kosztuje, z drugiej strony sceptycznie jestem nastawiony do pomysłu obowiązkowej wpłaty za forum. Ktoś wspomniał, że warto ze względu na wiedzą, którą tutaj można zyskać. Niby tak, z drugiej strony sami sobie tę społeczność tworzymy, a w tym treści pełne tej wiedzy - forum jest jedynie miejscem i platformą, która to umożliwia, ale w teorii grono tych konkretnych osób z powodzeniem mogłoby działać w każdym innym miejscu, a wartość wypisywanych informacji podobna.

Widzę różnicę między płaceniem za dostęp do forum, a np. webzinu (gdzie powiedzmy regularnie pojawiałyby się wywiady - wówczas płacilibyśmy za czyjś poświęcony czas, gwarancję dobrych materiałów), w tej kwestii podpisuję się pod słowami [V]. Wątek komediowy za opłatą - to już nie byłoby to samo.
Ostatnio zmieniony 09-10-2018, 22:15 przez Anzhelmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10458
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:14

Triceratops pisze:Zmienmy od razu nazwe na Mhouse i bedzie git xD I ukryte dzialy od liczby postow
Np. ten Twój o koprofagii jako final achievement :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:18

Anzhelmoo pisze:
Lucek pisze:istnienie forum ma jakikolwiek sens tylko w takiej formie jak funkcjonowało przez lata, jezeli bedzie płatne to szybko zrobi sie z tego tuba propagandowa kilku kolesi a nie forum, tak więc to koniec.
+1

5 zł miesięcznie - niby niewielka kwota. Ale jestem na 90% przekonany, że nie wszyscy z tych 20-30 użytkowników uiszczą opłatę. Dość szybko z tego może zrobić się np. 10 aktywnych osób. A gdy mowa o tak ścisłym i limitowanym gronie idea forum traci sens i rzeczywiście lepiej byłoby to gdzieś przenieść...

O tyle trudna sytuacja, bo każdy wie, iż utrzymanie forum kosztuje, z drugiej strony sceptycznie jestem nastawiony do pomysłu obowiązkowej wpłaty za forum. Ktoś wspomniał, że warto ze względu na wiedzą, którą tutaj można zyskać. Niby tak, z drugiej strony sami sobie tę społeczność tworzymy, a w tym treści pełne tej wiedzy - forum jest jedynie miejscem i platformą, która to umożliwia, ale w teorii grono tych konkretnych osób z powodzeniem mogłoby działać w każdym innym miejscu, a wartość wypisywanych informacji podobna.

Widzę różnicę między płaceniem za dostęp do forum, a np. webzinu (gdzie powiedzmy regularnie pojawiałyby się wywiady - wówczas płacilibyśmy za czyjś poświęcony czas, gwarancję dobrych materiałów), w tej kwestii podpisuję się pod słowami [V]. Wątek komediowy za opłatą - to już nie byłoby to samo.
Dlaczego ? Za dobry kabaret zapłacić to żadna potwarz.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:18

Sybir pisze:
Triceratops pisze:Zmienmy od razu nazwe na Mhouse i bedzie git xD I ukryte dzialy od liczby postow
Np. ten Twój o koprofagii jako final achievement :D
Jestem za, to najwyzszy stopien wtajemniczenia. Dodatkowo poddaje taka opcje, zeby najmondrzejsi na forum placili wiecej, trzeba zrobic piramide mondrosci i posortowac uzytkownikow a nastepnie ustalic kwoty.
woodpecker from space
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16378
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:20

Immanis pisze:Mimo iż moja aktywność ogranicza się do wklejek w "czego tera słuchacie" to chętnie wpłacę na rok góry ,bo tyle muzy co stąd poznałem jest tego warte. Wątek komediowy forume jest również istotny.
no ba.

ja bym jeszcze dodał aspekt hejterski. kurwa ilu ja tutaj zawodników nienawidzę. dla mnie to ważne. tak jak wspomniana kwestia humorystyczna. of kors.

a i jeszcze jedno. Ci co zapłacą powinni dostać listę tych co nie zapłacili + jakiś karnet na hejtowanie tych co się migają. np. bezkarne wyzywanie ich.
.
Awatar użytkownika
SATYROS
w mackach Zła
Posty: 818
Rejestracja: 19-12-2014, 22:59

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:22

Sybir pisze:
[V] pisze:W każdym razie to jest mój wkład ,jeśli wtedy nie było opcji zrzuty a teraz mam płacic za emocjonujace walki na forum to dziekuje,postoje.
Prawda.
Triceratops pisze:Ale powiadam wam zaprawde, ze fora choc umieraja to ich dusze sa wieczne i mimo, ze pozornie przegrywaja to jednak zwycieza. Rowniez dlatego, ze fejsbuk to gowno dla niedojebow i narzedzie szpiegowskie.
I też prawda.

Dla mnie wybór jest oczywisty, Koledzy. Opcja kol. SATYROS mi się podoba.
No i po co te dyskusje......
Piszę poważnie, jeśli będzie źle to biorę to klatę.
Komu zależy to się dorzuca co łaska, coś braknie, dopłacę.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10222
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:27

Ascetic pisze:kurwa ilu ja tutaj zawodników nienawidzę.
Źle do tego podchodzisz. Nienawiść to ogłupiające uczucie, zaburza myślenie. Jak mawiał towarzysz Dzierżyński "Dobry enkawudzista ma gorące serce, ale chłodną głowę" ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8086
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:28

Anzhelmoo pisze:Widzę różnicę między płaceniem za dostęp do forum, a np. webzinu (gdzie powiedzmy regularnie pojawiałyby się wywiady - wówczas płacilibyśmy za czyjś poświęcony czas, gwarancję dobrych materiałów), w tej kwestii podpisuję się pod słowami [V].
Co kto woli. Dla mnie np dużo wartosciowsze jest zdanie kilku ludzi stąd, których gust znam już bardzo dobrze, niz czytanie o odkryciach w czwartej lidze niemieckiego pałer metalu przez blekmetalowców, którzy na stare lata zajarzyli, że zawsze tęsknili za mieszkaniem na skłocie.
'Come the Blessed Madness'
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16378
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:32

Hatefire pisze:
Ascetic pisze:kurwa ilu ja tutaj zawodników nienawidzę.
Źle do tego podchodzisz. Nienawiść to ogłupiające uczucie, zaburza myślenie. Jak mawiał towarzysz Dzierżyński "Dobry enkawudzista ma gorące serce, ale chłodną głowę" ;-)

mylisz się. nic tak nie napędza jak wkurwienie i chęć zajebania w cymbał. choć mój terapeuta jest innego zdania.

dobra. wracając do tematu. można chyba zamykać wątek. wypadałoby, żeby do tego 15tego jeszcze kilku użytkowników się określiło in plus. później wysyłka PM z nr rach. i po temacie. bo jakoś tak przez chwilę było smutno i dramatycznie.
Ostatnio zmieniony 09-10-2018, 22:33 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:32

w ogóle żadna z tych opcji mi sie nie podoba, wydaje mi sie ze Andrzej obraził Nas wszystkich
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8086
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:37

To może forma doładowania konta za ile chcesz, które będzie się opróżniać z kasy wraz z kolejną wrzuconą okładką?:-)
'Come the Blessed Madness'
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16378
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:40

kurwa, jak nic muszę się przelogować na kolejne konta i zagłosować bo już tylko 69% jest ...
.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10222
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:41

Lucek pisze:wydaje mi sie ze Andrzej obraził Nas wszystkich
Bo przestało mu się uśmiechać finansować z własnej kieszeni serwera służącego często gęsto jako arena żenujących naparzanek? W ogóle dlaczego ma finansować cokolwiek, to od zawsze była tylko i wyłącznie dobra wola tych co opłacali ruch i mają prawo odłączyć wtyczkę z dnia na dzień. Od tego internetu ludziom w dupach się poprzewracało, kiedyś jak ktoś szedł do kiosku to wiedział, że za gazetę trzeba zapłacić. Teraz oczekują, że ktoś wyśle reportera na wojnę na drugim końcu świata i reportaż udostępni za darmo.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1300
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:46

Zanim jednak dostęp zostanie ograniczony, apeluję o przywrócenie kopii wątku MAYHEM z backupem z lutego, by można było nacieszyć się nim publicznie po raz ostatni.

Albo inaczej - niech bonusem za opłacenie Masterful Plus będzie przywrócenie miesięcznie np. 3 cennych dla historii forum wątków.

Albo wyższy abonament, z którego część byłaby przeznaczana jako wynagrodzenie dla komediantów (albo komedianta miesiąca) - co zapewniłoby gwarancję rozrywki w abonamencie.
Hatefire pisze:od tego internetu ludziom w dupach się poprzewracało, kiedyś jak ktoś szedł do kiosku to wiedział, że za gazetę trzeba zapłacić. Teraz oczekują, że ktoś wyśle reportera na wojnę na drugim końcu świata i reportaż udostępni za darmo.
Częściowo masz rację. Kiedyś jednak płaciłeś za czyjąś włożoną pracę, co przekładało się na jakość. Dziś w internecie bloga za darmo może założyć każdy - co nie oznacza, że to są treści na podobnym poziomie, co te, za których dostęp trzeba płacić. Czasem oczywiście tak jest, ale obiektywnie chyba wcale nie tak łatwo odnaleźć perełki w internecie
Ostatnio zmieniony 09-10-2018, 22:51 przez Anzhelmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:47

SATYROS pisze: W razie czego jestem w stanie sam utrzymać ten bajzel:)
Nie wiem dlaczego ale zawsze mi się kojarzyłeś ze spoko ziomalem.
Heh, niepozorny człek a załatwił wszystko jednym postem więc i problem z głowy.
Dzięki + szacun .
Jebać żuli.
Immanis
postuje jak opętany!
Posty: 603
Rejestracja: 26-10-2011, 05:34
Lokalizacja: Rozkraczew

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:48

+ powrót " manieczki"
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:49

Darski, oddawaj talary. Dowiesz się jak smakuje czacha trupa. Masterful musi trwać. Zabierzmy bogatym i oddajmy byrghowi niech nas uczy dzezu!
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8086
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Przyszłość forum

09-10-2018, 22:50

Pracuje nad tym:D
'Come the Blessed Madness'
ODPOWIEDZ