Słuchawki kupuję..

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

04-09-2008, 18:13

ale to ja pytam.

zreszta jak lubisz cos tak pierdolnac dla samego pierdolenia, to moze faktycznie lepiej sobie daruj
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Słuchawki kupuję..

04-09-2008, 18:16

Riven pisze:ale to ja pytam.
zreszta jak lubisz cos tak pierdolnac dla samego pierdolenia, to moze faktycznie lepiej sobie daruj
Ty się pierdolnij, ale młotkiem w czółko, jeżeli uważasz, że słuchawki za 300 zł są pozbawione wad :lol:
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

04-09-2008, 18:24

czy ja tak gdziekolwiek, miszczu, napisalem? a zreszta wal sie :mrgreen:

omfggggggggggg
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 01:09

Dopóki sie nie posłucha lepszego modelu słuchawek to ze starych sie będzie zadowolony. Kiedyś se posłuchałem najwyższych modeli Sennheiser i AKG. Potem wszystko z niższej półki brzmiało jak kupa.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 07:00

Block69 pisze:Dopóki sie nie posłucha lepszego modelu słuchawek to ze starych sie będzie zadowolony. Kiedyś se posłuchałem najwyższych modeli Sennheiser i AKG. Potem wszystko z niższej półki brzmiało jak kupa.
Tak, to po drugie ;) Po pierwsze to, że po jakimś czasie ucho i mózg się przyzwyczają i bez podniety na trzeźwo można wtedy spojrzeć, a ze sprzętem jest jak z ładną dziewczyną. Najpierw jak się zabujasz to ideał, a po jakimś czasie widzisz, że nogi trochę jakby krzywe, brzuszka jakby za dużo albo za mało, jeden cycek większy od drugiego albo jakieś takie mniej kształtne... :wink: Nie ma dziewczyn bez wad :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 10:15

Polecam w ramach tresowania zdrowego rozsadku, artykul dla nie lubiacych przeplacac za marke.
http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=29409
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 10:25

no no, bardzo zachecajaca recenzja
jak bede wymienial eh350 (ktore jak wiadomo hi-endem nie sa, ale brzmia OK), to pomysle o Creative
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 10:41

Słuchawki za 200zł które grają przyjemniej od HD650 za ok 1400zł ? Trzeba to sprawdzić !
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 10:55

no wlasnie - sprawdzic. musze znalezc jakis sklep w ktorym mozna to wyprobowac. jesli rzeczywiscie jest tak zajebiscie, to nie bede sie zastanawial ani chwili
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 11:31

Jedyny problem to smieszny kabel, bo dolaczony przedluzacz tez nie jest rewelacyjny, jak ktos ma np kabel po HP890 Philipsa to pasuje idealnie. Jeszcze niedawno kosztowaly na allegro ok150 zyli, teraz juz skumali ze sprzet jest wart wiecej i sie podniesli do 200-240 ale jeszcze sie trafiaja okazje. Nawet przy tej cenie to i tak nieduzo.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Słuchawki kupuję..

05-09-2008, 18:52

Hehe, nieźle gość pierze - dosłownie prawie całe forum na ten model wyprał :) Nie słyszałem tych słuchawek, ale sprawdzę je przy najbliższej okazji. Btw - warto poczytać tamten wątek do końca:

Po tych Waszych entuzjastycznych postach i porównywaniu Aurvan Live do HD650, pomyślałem, że może kupię je do domu jako alternatywę do posiadanych senków HD555. Poszedłem wczoraj do Empiku i miałem okazję ich posłuchać. [...] No i powiem tak: posłuchałem sobie paru kawałków (.ogg q8) i moje wrażania dalekie są od mega entuzjazmu. Na gorąco podłączyłem znów Ec2, przesłuchałem tych samych numerów no i, jak dla mnie, przy tym, co posiadam na pewno nie przesiądę się na Aurvana Live przy źródle przenośnym. A czy w domu (Yamaha PianoCraft) Creative'y zagrałyby mi lepiej, niż HD555... hmmm, śmiem wątpić, mimo pojawiających się na forum głosach o "zamachu na high-end"

Albo z następnego posta:
Jedno jest pewne i to moge juz zdradzic ze swoich spostrzezen, porownywanie Aurvan Live! do HD650 mija sie z celem bo to po 1 i najwazniejsze nie ta klasa sprzetu, a po 2 kompletnie inne brzmienie i prezentacja dzwieku, blizej Aurvanom do HD580/600 choc to hi-end wg mnie a pretendent to niestety proba ataku w wyzsze sfery (ale co do tego zamyslu marketingowego tez nie jestem przekonany, raczej chodzi o pozyskanie szerokiego grona odbiorcow, wiecej w mojej recenzji), tak naprawde Aurvanom uogulniajac najblizej do HD280Pro i przez ten pryzmat powinnismy sie przygladac...Zamachu zadnego na Hi END moim zdaniem nie ma prawa byc, to niestety nie jest ta klasa dzwieku, acz w swojej cenie rownych sobie nie maja i przedstawiaja swoja szkola brzmienia iluzoryczna namiastke stereo, zas jak wiadomo iluzja to nie rzeczywistosc, choc slucha sie tego calkiem milo i o to wlasnie chodzi w Aurvanach Live!

Albo z jeszcze innego:
tak więc jak narazie trochę jestem sceptycznie nastawiony do waszych recenzji
przesłuchałem, doszedłem do wniosku, że są to dobre słuchawki za cenę 200pln.
rewolucji nie ma.


Oceny więc mocno rozbieżne, ale trzeba będzie je sprawdzić :) Dam znać ;)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 08:33

Znajdz mi jednomyslnosc i brak malkontenctwa na jakimkolwiek polskim forum. Gdy probowalem kupic lustrzanke, karte graficzna etc to po wejsciu na jakiekolwiek forum mialem wiecej watpliwosci niz przed wejsciem. Czesc osob nie ptorafi zrozumiec ze sa to sluchawki za niecale 100$. Analogiczna sytuacja byla z innym przypadkowym "strzalem"w przypadku sluchawek Philipsa HP890. Wszystkie pisma etc uznaly je za sprzet, ktory przypadkiem trafil nie w te polke cenowa bedac w rzeczywistosci czym lepszym a u nas na forach znalazla sie grupa, ktorej sie cos nie podobalo i wiecznie marudzila. To samo bylo z odtwarzaczem DVD Samsunga. Zgadza sie ze nie ma produktu idealnego (i krytyka zawsze sie przyda ale jezeli jest konktruktywna) a na pewno nie za 200 zl ale tylko i wylacznie w takiej kategorii powinno sie rozpatrywac te sluchawki, jak ma sz do wydania 1500 zyli to nawt nie spojrzysz na nie. To po prostu ciekawa alternatywa dla kogos kto nie che wydac duzo a che miec przyzwoity dzwiek.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 09:17

Jako że ostatnio często korzystam z empechujki to postanowiłem wymienić sobie słuchawki na lepsze, a mianowicie na to: CREATIVE EP-630 warto? czy może sobie odpuścić ten temat?
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 09:46

ja osobiscie nie lubie sluchawek kanalowych, moze przez obawe uszkodzenia sluchu (niestety mam wrazenie, ze po paru latach uzywania tego sprzetu zaczynam gorzej slyszec - hujowo, ze mam dopiero 20 lat ;/)

do tego mialem okazje testowac chyba wlasnie ten model i brzmial gorzej niz normalne 'wtykane' sluchawki.
tak w ogole to najlepiej sprawdzic na wlasne uszy - szukanie recenzji/opinii ma sens chyba tylko w przypadku drozszego sprzetu z wyzszej polki, a przy sluchaniu mp3 na miescie duzej roznicy miedzy analogicznym sprzetem roznych firm tez raczej nie uswiadczysz
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 10:03

Również nie preferuje słuchawek kanałowych. Nie lubie jak mam całkowicie zatkane ucho i nie słysze dzwięków otoczenia. EP-630 to chyba najpopularniejsze dokanałówki tyle, że nadają sie głównie do słuchania techniawy bo mają w pizdu basu. Testowałem je swego czasu i zupełnie mi nie podeszły. Dużo droższe Sennheisery CX 300 też nie spełniły moich oczekiwań. Od prawie roku mam słuchawki douszne VEDIA SRS-200 i nie mogłem kupić nic lepszego. Porównaj je sobie z tymi EP-630 i usłyszysz ogromną różnice. SRS-200 świetnie leżą w uchu, mają rewelacyjny sound i fajne dodatki. Warto je przetestować. http://www.allegro.pl/item424798383_slu ... _gwar.html
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 10:41

Możesz też przetestować AKG K324P. Przyzwoita cena, a do tego AKG chujozy nie odstawia. Douszne K314P jak za swoją niską cenę (~80zł) dają naprawdę dużo więc pewnie i dokanałówki są co najmniej dobre. Poza tym większość słuchawek AKG oferuje w miarę neutralne brzmienie więc nie będzie problemów z nadmiarem basu itp.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 11:03

Block69 pisze: VEDIA SRS-200 i nie mogłem kupić nic lepszego. Porównaj je sobie z tymi EP-630 i usłyszysz ogromną różnice. SRS-200 świetnie leżą w uchu, mają rewelacyjny sound i fajne dodatki. Warto je przetestować. http://www.allegro.pl/item424798383_slu ... _gwar.html
faktycznie wydają się bardzo dobrą alternatywą dla EP -630
Morph pisze:Możesz też przetestować AKG K324P. Przyzwoita cena, a do tego AKG chujozy nie odstawia. Douszne K314P jak za swoją niską cenę (~80zł) dają naprawdę dużo więc pewnie i dokanałówki są co najmniej dobre. Poza tym większość słuchawek AKG oferuje w miarę neutralne brzmienie więc nie będzie problemów z nadmiarem basu itp.
czyli wybierać będę pomiędzy SRS-200 a AKG K324P, thx
jebać frajerów
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

06-09-2008, 11:20

Wybierać jak wybierać, w cenie tych AKG masz 2.5 Vedii :lol:

Kumpel ma np. Shure'a sprzęt - to dopiero są boskie dokanałówki - jak nie lubię tego typu słuchawek tak te są świetne, ale kosztują prawie 400zł :/
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: Słuchawki kupuję..

26-10-2008, 08:32

4m pisze:Oceny więc mocno rozbieżne, ale trzeba będzie je sprawdzić :) Dam znać ;)
No i sprawdzone bezpośrednio - Creative vs Senn'ki. 20 minut na 1, 20 minut na 2, 10 minut 1, 10 minut 2. Aurvan - pierwsze wrażenie bardzo dobre, zaskoczenie, bo grają naprawdę zajebiście. Przesiadka na HD 555 - po pierwsze zupełnie inaczej leżą na głowie, dużo lepiej. Po drugie, największa różnica to średnica, w bezpośrednim porównaniu mniej szara, sucha, bardziej kolorowa, lepsza i ciekawsza krótko mówiąc. Słuchając pierwszych Creative jednak to nie przeszkadzało za bardzo - dopiero w porównaniu wylazło. Krótka powtórka dla upewnienia się i krótka konkluzja - brzmienie: wygrywa HD555, wykonanie/wygoda - HD555, cena - Creative jest bez wątpienia w swej cenie produktem wybitnym (o ile ktoś nie przywiązuje większej uwagi do wykonanie/wygoda), ale do poziomu 555 jednak nie sięga. Nie pamiętam jednak, żebym słyszał lepsze tanie słuchawki. Jeżeli kogoś nie stać to jak najbardziej je polecam.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Słuchawki kupuję..

26-10-2008, 10:00

Po 2 miesiącach użytkowania nie mogę złego słowa powiedzieć na "trzy piątki" :). Słuchałem wczoraj Denonów AH-D1001 - bardzo, bardzo zajebiste słuchawki dla fanów lekkiej muzyki, ale kompletnie pozbawione "jaj" przy czymkolwiek co powinno mieć jakiś "wykop".
Give birth to something dead
Give birth to something old
ODPOWIEDZ