dyski w chmurze

Dział techniczny - problemy, preferencje, porady.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4842
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

dyski w chmurze

29-05-2024, 14:57

Dysk od google ma tylko 15gb.
Jak chce się więcej to trzeba płacić.
Tylko czy na smartfona z androidem dysk google'a to jedyna sensowna opcja?
Da się (tak aby miało to sens) płacić komuś innemu? Jeśli tak to komu?
Najważniejsze to aby na tym innym dysku z automatu zapisywały się zdjęcia i fimy (to zajmuje najwięcej miejsca) w podobny sposób jak na androidzie.
No i jeśli się da to czy są opcje (widziałem chyba w MS) aby jedno konto można było podzielić na 2 użytkowników (kobiecie też brakuje miejsca)?
Awatar użytkownika
masterful
w mackach Zła
Posty: 755
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Warszawa / Kabaty
Kontakt:

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 15:08

Ja mam iPhone wiec używam iCloud. Ale pewnie bym google drive używał na androidzie. Ew. Dropbox który używałem dekadę temu lub oneDrive. Wszędzie jednak trzeba płacić.
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 795
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 15:17

https://www.microsoft.com/pl-pl/microso ... ud-storage
100 GB od Microsoft za 6 dych rocznie. Nie jest to dużo a ma te wszystkie opcje o których pisałeś, nie wiem tylko jak jest że współdzieleniem kont, fajnie działa na Windowsie.
Awatar użytkownika
masterful
w mackach Zła
Posty: 755
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Warszawa / Kabaty
Kontakt:

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 15:17

Nie kombinował bym. Google chce 9 PLN za 100gb i można z 5 osobami się dzielić. A przez apke na telefonie masz chyba gdzieś opcje 200GB za 14 pln. Z tego co wiem ta oferta jest lekko ukryta ;)
Awatar użytkownika
masterful
w mackach Zła
Posty: 755
Rejestracja: 07-11-2001, 13:48
Lokalizacja: Warszawa / Kabaty
Kontakt:

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 15:18

tommek pisze:
29-05-2024, 15:17
https://www.microsoft.com/pl-pl/microso ... ud-storage
100 GB od Microsoft za 6 dych rocznie. Nie jest to dużo a ma te wszystkie opcje o których pisałeś, nie wiem tylko jak jest że współdzieleniem kont, fajnie działa na Windowsie.
Ale to dla 1 osoby. On chce się dzielić ;)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4202
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 19:05

Chmura MS całkiem spoko do pracy. Mam w robocie i fajnie to działa jako element całego tego ekosystemu MS-owego, którego u nas się uniknąć właściwie nie da. I bardzo fajnie działa współdzielenie danych, ale tylko z ludźmi, którzy mają własny dostęp. Jeśli ma to być używane na Androidzie i dla więcej niż jednej osoby, to raczej nie ma sensu i lepiej zostać przy Google.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9646
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: dyski w chmurze

29-05-2024, 20:17

Lukass pisze:
29-05-2024, 19:05
Chmura MS całkiem spoko do pracy. Mam w robocie i fajnie to działa jako element całego tego ekosystemu MS-owego, którego u nas się uniknąć właściwie nie da. I bardzo fajnie działa współdzielenie danych, ale tylko z ludźmi, którzy mają własny dostęp. Jeśli ma to być używane na Androidzie i dla więcej niż jednej osoby, to raczej nie ma sensu i lepiej zostać przy Google.
Google dla firm ma to samo, a nawet lata temu (dla organizacji do 10 kont) było za darmo (i dla starych kont nadal jest, bardzo sobie to chwalę), ale empir raczej szuka rozwiązania taniego rozwiązania, a to obecnie takim nie będzie ;-)
Zakładam, że skoro tutaj pytasz to jesteś raczej przeciętnym użytkownikiem i urządzenie własnego magazynu w chmurze MS, Amazonu czy Googla odpada ;-)
Pozostają faktycznie różne gotowe usługi chmurowe - chyba każda poważniejsza pozwala na skonfigurowanie backupowania galerii w chmurze. Jeśli chcesz mieć wspólne konto z żoną to po prostu utwórzcie sobie dodatkowe (np. w ekosystemie Google), kupcie tam jakiś wyższy pakiet, zalogujcie się na obydwóch telefonach nim jako drugim kontem i ustawcie na nim synchronizacje na to drugie konto. Powinno działać bez żadnego problemu - ja tak robiłem jak jeszcze kilka lat temu byłem uparty i zamiast wybrać dualsima korzystałem z dwóch komórek, prywatnej i służbowej. Skoro wtedy działało bez problemu to teraz też powinno.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4842
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: dyski w chmurze

01-07-2024, 16:30

Dzięki za wszystkie rady.


Chyba najlepsza opcja to
masterful pisze:
29-05-2024, 15:17
A przez apke na telefonie masz chyba gdzieś opcje 200GB za 14 pln. Z tego co wiem ta oferta jest lekko ukryta ;)
ODPOWIEDZ