język angielki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

język angielki

09-02-2022, 17:33

Miałem szukać w necie ale widzę w innym temacie, że tu dużo nauczycieli angielskiego ;)
Poza tym chyba większość szanownych użytkowników napierdala w tym języku.

Jest dużo różnych metod nauczania angielskiego. Czy któryś w szczególności polecicie dla podstarzałej ameby językowej?
Nie chodzi o gramatykę i pisanie poematów ale o najprostszą komunikację na poziomie kali jeść itp.
A może są jakieś sensowne testy online, które zweryfikują aktualny poziom znajomości języka i wskażą najlepszy system do nauczania?
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 17:42

Patrzę na tytuł i widzę, że chcesz podrywać angielki, ładnie ci to wyszło : )

Najpierw zacznij oglądać filmy o interesującej cię tematyce po angielsku albo fabularne bez lektora, za to z napisami. Wpierw polskimi, potem angielskimi. Powtarzaj czasem to co słyszysz, bez wnikania co to znaczy. Osłuchaj się z językiem, jak dzieciak. No i przydałoby się, żebyś się do tego nie zmuszał, tylko chciał. To takie wstępne rady.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: język angielki

09-02-2022, 17:55

bartwa pisze:
09-02-2022, 17:42
Patrzę na tytuł i widzę, że chcesz podrywać angielki, ładnie ci to wyszło : )
raczej stare niemki a te chyba mnie nie kręcą ;)

bartwa pisze:
09-02-2022, 17:42
Najpierw zacznij oglądać filmy o interesującej cię tematyce po angielsku albo fabularne bez lektora, za to z napisami. Wpierw polskimi, potem angielskimi. Powtarzaj czasem to co słyszysz, bez wnikania co to znaczy. Osłuchaj się z językiem, jak dzieciak.
Bez profesjonalnego kursu to może trwać u mnie wieki ;)

bartwa pisze:
09-02-2022, 17:42
No i przydałoby się, żebyś się do tego nie zmuszał, tylko chciał. To takie wstępne rady.
Bardziej chcę niż muszę, bo pojawiły się pewne możliwości w firmie. A że to niepolskie korpo to angielski must have.
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 433
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: język angielki

09-02-2022, 18:01

Ja bym wjechał z jakimiś indywidualnymi zajęciami chyba, z dobrymi ogarnięciem gramatyki. U mnie może by to pomogło, ale z niemieckim, bo dość sporo kumam, ale jakby przez mgłę, więc jakby to uporządkować i regularnie się przyłożyć, to bym pewnie uwolnił to co kiedyś już całkiem dobrze umiałem.
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 18:22

No tak, prawie wszyscy chcą szybko...
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: język angielki

09-02-2022, 18:28

bartwa pisze:
09-02-2022, 18:22
No tak, prawie wszyscy chcą szybko...
Panie, jakbym miał 5 lat to może bym się nie śpieszył.
Dla równowagi dodam, że są aspekty w których wolę wolno ;)
Awatar użytkownika
Herne the Hunter
postuje jak opętany!
Posty: 433
Rejestracja: 20-12-2009, 02:26
Lokalizacja: Poznań

Re: język angielki

09-02-2022, 18:29

Szybko jak szybko, zależy jak masz czas żeby się temu poświęcić. Taki Tusk to był kiedyś chyba noga z angielskiego, a ktokolwiek go uczył w Brukseli to jednak rezultat zrobił nie najgorszy.
Conan! What is best in life? Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10926
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: język angielki

09-02-2022, 18:40

I Am the Black Wizards
I am Cell Dorado and I respect NO ONE but Gohan Blanco
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 18:46

hcpig pisze:
09-02-2022, 18:40
I Am the Black Wizards
And I play guitar.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 5997
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: język angielki

09-02-2022, 19:11

Herne the Hunter pisze:
09-02-2022, 18:29
Szybko jak szybko, zależy jak masz czas żeby się temu poświęcić. Taki Tusk to był kiedyś chyba noga z angielskiego, a ktokolwiek go uczył w Brukseli to jednak rezultat zrobił nie najgorszy.
Pewnie miał na to sporo czasu i kasy. Ale fakt, szybko to ogarnął.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12544
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: język angielki

09-02-2022, 19:32

bartwa pisze:
09-02-2022, 18:46
hcpig pisze:
09-02-2022, 18:40
I Am the Black Wizards
And I play guitar.
and the drums
Find your flow
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 18001
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: język angielki

09-02-2022, 19:38

"język angielki"?
Chyba z dużej powinno być...? ale której Angielki?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 20:32

trup pisze:
09-02-2022, 19:38

Chyba z dużej powinno być...?
A przynajmniej średnią.
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 20:49

empir pisze:
09-02-2022, 19:11
Herne the Hunter pisze:
09-02-2022, 18:29
Szybko jak szybko, zależy jak masz czas żeby się temu poświęcić. Taki Tusk to był kiedyś chyba noga z angielskiego, a ktokolwiek go uczył w Brukseli to jednak rezultat zrobił nie najgorszy.
Pewnie miał na to sporo czasu i kasy. Ale fakt, szybko to ogarnął.
Pewnie miał typa, z którym dużo i często gadał, bo najlepiej nauczyć się mówić mówiąc. A najlepiej mieć anglojęzyczną dupę.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10345
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: język angielki

09-02-2022, 21:07

trup pisze:
09-02-2022, 19:38
"język angielki"?
Chyba z dużej powinno być...? ale której Angielki?
Jak już poprawiamy to powinno być "dużą", a nie "z dużej" :-P
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2635
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: język angielki

09-02-2022, 21:26

uglak pisze:
09-02-2022, 21:07
trup pisze:
09-02-2022, 19:38
"język angielki"?
Chyba z dużej powinno być...? ale której Angielki?
Jak już poprawiamy to powinno być "dużą", a nie "z dużej" :-P
A może wielkiej 😎
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 5323
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: język angielki

09-02-2022, 21:30

empir pisze:
09-02-2022, 17:33
Nie chodzi o gramatykę i pisanie poematów ale o najprostszą komunikację na poziomie kali jeść itp.
Skoro chodzi o prostą komunikację, to według mnie metoda jest jedna. Gadać, gadać, gadać. Z kimkolwiek, na jakimkolwiek poziomie. Jeśli nie czujesz się pewnie, to lepiej zacząć od poświęcenia odrobiny grosza i indywidualnych lekcji z jakimś nejtivem, niekoniecznie z Nigerii. Tak, bardzo dawno temu mi się zdarzyło w jakiejś upadającej szkole językowej. Przez pierwsze 45 minut próbowałem zrozumieć choć co trzecie słowo.

Później ewentualnie zajęcia w grupie, a później szukać pretekstów i okazji do gadania z obcymi ludźmi.
Where did we go wrong?
How did we go wrong?
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10345
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: język angielki

09-02-2022, 21:46

Kilgore pisze:
09-02-2022, 21:26
uglak pisze:
09-02-2022, 21:07
trup pisze:
09-02-2022, 19:38
"język angielki"?
Chyba z dużej powinno być...? ale której Angielki?
Jak już poprawiamy to powinno być "dużą", a nie "z dużej" :-P
A może wielkiej 😎
Zależy czy "z" czy "od" ;-)
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17808
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: język angielki

09-02-2022, 21:50

uglak pisze:
09-02-2022, 21:46
Kilgore pisze:
09-02-2022, 21:26
uglak pisze:
09-02-2022, 21:07


Jak już poprawiamy to powinno być "dużą", a nie "z dużej" :-P
A może wielkiej 😎
Zależy czy "z" czy "od" ;-)
Miał być język angielki, (choć ja tam wolę dupę&cycki, choć wiadomo, że z gustem jak z ....) a zrobiło się kółko polonistyczne. Świetnie chłopcy. Będą dodatkowe oceny na półrocze.
lys på slutten av lys

dra til helvete
bartwa

Re: język angielki

09-02-2022, 21:55

Angielki wcale nie są brzydkie.
ODPOWIEDZ