Malarstwo

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: Malarstwo

25-10-2012, 16:09

Lykantrop pisze:Szkoda, że się Meleficio nie pochwali swoimi obrazkami kleconymi dla nieodżałowanego Capricornus :D

oj tam stare dzieje:)
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Malarstwo

27-10-2012, 22:47

O, przypomniało mi się coś. ten gośc jest nie do zagięcia:
Obrazek
Obrazek
(Andrzej Wróblewski)
Mają te obrazy w sobie coś bardzo niepokojącego.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: Malarstwo

27-10-2012, 22:54

Ten drugi mi się bardzo podoba: ta ręka kobiety na plecach, ale jednak tak namalowana, że widać ten dystans, jakby nie chciała mieć z tym chłopcem nic wspólnego.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: Malarstwo

27-10-2012, 23:00

To "Zabita matka" - robi masakryczne wrażenie na żywo (w Krakowie wisi), jest bardzo duży i ogólnie mocno "wdziera się" w psychikę widza jak się przed nim postoi dłużej. Ten chłód - cudna sprawa.
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

28-10-2012, 00:19

Obrazek
535

Re: Malarstwo

28-10-2012, 01:06

Baton pisze:O, przypomniało mi się coś. ten gośc jest nie do zagięcia:
Obrazek
Obrazek
(Andrzej Wróblewski)
Mają te obrazy w sobie coś bardzo niepokojącego.
Czekaj, czekaj. Widziałem już gdzieś podobną kreskę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mistrz
postuje jak opętany!
Posty: 431
Rejestracja: 20-08-2005, 15:13

Re: Malarstwo

28-10-2012, 01:30

Baton pisze:O, przypomniało mi się coś. ten gośc jest nie do zagięcia:
Obrazek
Obrazek
(Andrzej Wróblewski)
Mają te obrazy w sobie coś bardzo niepokojącego.
mają. podobnie jego obraz "Rozstrzelanie" - z tej okazji mi się przypomniało:

http://www.youtube.com/watch?v=DtqmPvMwFVk

trafny utwór.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Malarstwo

30-10-2012, 09:59

Riven pisze:
Po raz pierwszy w Warszawie będzie można zobaczyć dokumentalne zdjęcia Zdzisława Beksińskiego, artysty znanego głównie ze swoich prac malarskich.

Otwarcie wystawy „Alfabet” odbędzie się 24 października 2012 r. o godz. 18.00, w Galerii Wysokich Napięć Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Wstęp wolny.



wiem,miejscowa brzmi pedalsko, ale wystawa moze byc ciekawa. trwa do 25 listopada
Zdjęcia Beksińskiego są zajebiste, podobnie jak jego rozważania na temat fotografii. Nie znałem tematu, ale wybrałem się na wystawę w Lublinie i absolutnie nie żałuję. Moc. A tę w W-wie z chęcią bym obadał, ale pewnie nie będzie okazji.
Grrrówno!
SCREAMBLOODYGORE
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 27-08-2011, 20:35

Re: Malarstwo

01-11-2012, 11:32

Krzysztof Kali Włodarski:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

01-11-2012, 13:28

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:16

pierwszy zajebisty, kura gapiąca się na przerośniętego ślimaka i kminiąca sobie jakby tu go ojebać, widze to tak, że czasem każdego w życiu pewne sytuacje przerastają i nic na to nie możemy poradzić, czasem wbrew jakiejkolwiek logice życie rzuca nam kłody pod nogi i z pokorą musimy taki stan rzeczy przyjąć. żółte tło sugeruje, że takie sytuacje zdarzają się najczęściej za dnia.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:20

przynajmniej potrafisz sie smiac z swojego dyletanctwa:)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:21

Scaarph pisze:pierwszy zajebisty, kura gapiąca się na przerośniętego ślimaka i kminiąca sobie jakby tu go ojebać, widze to tak, że czasem każdego w życiu pewne sytuacje przerastają i nic na to nie możemy poradzić, czasem wbrew jakiejkolwiek logice życie rzuca nam kłody pod nogi i z pokorą musimy taki stan rzeczy przyjąć. żółte tło sugeruje, że takie sytuacje zdarzają się najczęściej za dnia.
PWNED ;d
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:26

[V] pisze:przynajmniej potrafisz sie smiac z swojego dyletanctwa:)
jasna sprawa, choć wciąż się droczę ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:29

zekke pisze:
Scaarph pisze:pierwszy zajebisty, kura gapiąca się na przerośniętego ślimaka i kminiąca sobie jakby tu go ojebać, widze to tak, że czasem każdego w życiu pewne sytuacje przerastają i nic na to nie możemy poradzić, czasem wbrew jakiejkolwiek logice życie rzuca nam kłody pod nogi i z pokorą musimy taki stan rzeczy przyjąć. żółte tło sugeruje, że takie sytuacje zdarzają się najczęściej za dnia.
PWNED ;d
Cannot unsee :D
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:35

na tym przecież to polega, że każdy widzi to i interpretuje po swojemu, w tym właśnie leży piękno tej sztuki, pozostawia pole do wyobraźni. ja nie bałem się przedstawić swojej interpretacji, może nieco głupiej, ale własnej, do tego koledzy kilka stron wcześniej zachęcali. za to jak te kilka stron ja spytałem jak oni odbierają te dzieła, nagle nabrali wody w usta i po dziś dzień jej nie wypluli ani nie przełknęli :) nie wstydźcie się, skoro ja wyskoczyłem z kurą to jestem pewien, że wasze interpretacje głupsze już nie będą :)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:43

to jest interpretacja kogos kto sztuke interpretuje w kategoriach obrazków które cos przedstawiaja (najlepiej kwiaty w wazonie albo jelenie na rykowisku) pewnie zadna inna mozliwosc nie wchodzi w gre a ci którzy sympatyzuja z czyms innym to musza byc snoby którym ktos wmówil ze to wielka sztuka.tak oto wszedlem do twojej glowy ,które kable mam poprzecinac a które polaczyc?
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:44

zluzujcie suty, obaj
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:54

Skarf się droczy, ale generalnie to, jak działa tzw. sztuka nowoczesna, i czym różni się (nie będąc gorszą) od wielbionego przez przeciętną osobę dawnego naśladownictwa, dobrze się tłumaczy (albo inaczej: dobrze to widać) na przykładzie Guernici.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Malarstwo

01-11-2012, 14:56

taki cytacik dla zainteresowanych

......Oczywiście każde dzieło sztuki funkcjonuje jako coś więcej niż tylko przedmiot materialny czy suma jego elementów składowych (co jest dystynktywną cechą dzieła sztuki w ogóle), jednakże w przypadku sztuki nowoczesnej ów materialny nośnik wartości może nie występować wcale. Brakuje wówczas namacalnego dowodu działalności artysty, a to jest dla „normalnych" (ciężko pracujących) ludzi co najmniej podejrzane. Nowoczesna, oparta na koncepcie i przedkładająca treść i przekaz artystyczny nad formę i kunszt wykonania sztuka traktowana jest przez polskie społeczeństwo w podobny sposób jak praca intelektualna. Pojawiają się pogardliwe stwierdzenia typu: „Każdy tak potrafi", „Co w tym trudnego?", „To ma być sztuka? Ja zrobiłbym to lepiej!", etc. Prawdziwa sztuka to wszak coś, czemu należy poświęcić długie godziny, wykazać się talentem, wykonać jakąś piękną rzecz, która mogłaby stać się ozdobą (sztuka jako sztukateria). A tu za sztukę uznaje się jakieś bohomazy. Rodzi się więc frustracja, bo skoro stworzenie nowoczesnych dzieł jest takie proste (przecież praca intelektualna to żaden wysiłek, a więc i żadna praca), to dlaczego jest nagradzane? Dlaczego artyści są sławni, nagradzani finansowo? A zwykły człowiek, który we własnym przekonaniu jest tak samo zdolny do wytworzenia tych wszystkich „bohomazów" (nie uświadamia sobie bowiem całego procesu twórczego), lecz się czymś tak nieistotnym jak sztuka nie zajmuje, bo musi ciężko pracować, nie spotyka się z uznaniem, ani nie otrzymuje gratyfikacji. Prowadzi to do poczucia niższości i niesprawiedliwości i pogłębiania się niechęci wobec współczesnej sztuki...........


to, co jest zrozumiałe w wąskim gronie, może nie być zrozumiałe w gronie szerokim. Dzieło wystawione w małej galerii, do której przychodzą ludzie przygotowani, posiadający odpowiednie kompetencje kulturowe, umiejący odczytać dzieło na wielu poziomach, będący faktycznymi partnerami artystów w ich wizji świata, może nie być zrozumiane na forum publicznym. Wtedy staje się wygodnym przedmiotem ataku . Generalnie sztuka - zwłaszcza sztuka współczesna - to zjawisko niszowe. Jest niszowe, ponieważ jest innowacyjne, wymaga otwartości na odmienność, tolerancji, szerszego ujęcia kontekstu, zaangażowania ludzkich zdolności percepcyjnych w sposób wcześniej niedopuszczalny, włączenia w odbiór wielu zmysłów (co swoją drogą jest w kulturze wzrokocentrycznej nie lada wyzwaniem). Tymczasem znakomita większość polskiego społeczeństwa nie ma odpowiednich kwalifikacji do rozumienia i odbioru nowoczesnej sztuki.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ODPOWIEDZ