PPK

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

PPK

Wchodzicie niczym nóż w masełko
3
5%
Uciekacie, bo szkoda na to kasy
37
64%
Przelejecie kasę na o. Rydzyka
12
21%
Jeszcze nie wiecie, co wybrać
6
10%
 
Liczba głosów: 58
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PPK

19-12-2019, 09:37

Pierwsze dane jakieś inne niż w tvp,
na razie przystąpiło do ppk 39%, albo raczej 61% odeszło.

Pozostali jeszcze urzędnicy państwowi oraz małe przedsiębiorstwa.
Raczej statystyki bardzo nie wzrosną.

Za dwa lata trzeba się ponownie wypisać, a potem już co cztery .
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10244
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: PPK

19-12-2019, 09:43

Myślałem, że ktoś robi mi konkurencję i zakłada na Masterfulu Polską Partię Komunistyczną ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PPK

19-12-2019, 09:51

Hatefire pisze:Myślałem, że ktoś robi mi konkurencję i zakłada na Masterfulu Polską Partię Komunistyczną ;-)
:)

To może przez ten skrót odzew społeczny jest mniejszy niż oczekiwano :)

Chociaż po zaoraniu OFE i tak zaskakująco dużo ludzi chce wpłacać na PPK.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2317
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: PPK

19-12-2019, 11:15

Hatefire pisze:Myślałem, że ktoś robi mi konkurencję i zakłada na Masterfulu Polską Partię Komunistyczną ;-)
Konkurencję już masz w postaci Komunistycznej Partii Polski z Dąbrowy Górniczej, ale jako że to gorole, to pewnie ich nie uznajesz.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10244
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: PPK

19-12-2019, 11:47

Jimmy Boyle pisze:Konkurencję już masz w postaci Komunistycznej Partii Polski z Dąbrowy Górniczej, ale jako że to gorole, to pewnie ich nie uznajesz.
Ważne, że nie ma ich na Masterfulu ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2656
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PPK

20-12-2019, 08:51

Po przeanalizowaniu sytuacji uważam, że mimo wszystko przystąpienie do PPK jest korzystne chociażby z tego względu, że pracodawca musi mam dopłacić do oszczędności. To jest czysty zysk pracownika już na starcie. Umocowanie PPK jest podobne ja konta osobistego.
Oczywiście jeśli państwo zechce ukraść te pieniądze to ukradnie. Najlepszym przykładem zorganizowanej kradzieży jest Cypr. Cytat:

"47,5 % - tyle wyparuje z ulokowanych na Cyprze kont bankowych, na których zgromadzono środki wyższe niż 100 tys. Euro. „Haircut” obejmie klientów restrukturyzowanego Bank of Cyprus i likwidowanego banku Laiki."

Rozwinięcie tematu:
https://independenttrader.pl/grabiez-de ... r-2-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;


I nie pomogą "wolne sądy" ani "konstytucja" ani Prezes itd. Tym niemniej jeśli ktoś nie ma majątku typu mieszkania na wynajem, złota itd. powinien poważnie rozważyć przystąpienie do PPK.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14992
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: PPK

20-12-2019, 09:59

mistrzsardu pisze:Po przeanalizowaniu sytuacji uważam, że mimo wszystko przystąpienie do PPK jest korzystne chociażby z tego względu, że pracodawca musi mam dopłacić do oszczędności. To jest czysty zysk pracownika już na starcie. Umocowanie PPK jest podobne ja konta osobistego.
Oczywiście jeśli państwo zechce ukraść te pieniądze to ukradnie. Najlepszym przykładem zorganizowanej kradzieży jest Cypr. Cytat:

"47,5 % - tyle wyparuje z ulokowanych na Cyprze kont bankowych, na których zgromadzono środki wyższe niż 100 tys. Euro. „Haircut” obejmie klientów restrukturyzowanego Bank of Cyprus i likwidowanego banku Laiki."

Rozwinięcie tematu:
https://independenttrader.pl/grabiez-de ... r-2-0.html" onclick="window.open(this.href);return false;


I nie pomogą "wolne sądy" ani "konstytucja" ani Prezes itd. Tym niemniej jeśli ktoś nie ma majątku typu mieszkania na wynajem, złota itd. powinien poważnie rozważyć przystąpienie do PPK.
i dokładać tym chujom kolejne pieniądze, które nota bene już raz zabrali... Bo na Cyprze zabrali i jak Państwo będzie chciało, to i tak zabierze.... no brawo Ty! :D
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2656
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: PPK

20-12-2019, 11:16

Może Ty spłacasz jakimś chujom jak piszesz. Ja odkładam dla siebie. U mnie w firmie jest PPE i to już w ogóle jest bajka. Kasę można wypłacić choćby jutro, ale są tego konsekwencje. Czytaj że zrozumieniem, umocowanie PPE/PPK jest takie jak konta osobistego. Rozumiem, że konta nie używasz bo jacyś chuje czerpią zyski z Twoich pieniędzy?
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PPK

20-12-2019, 11:21

PPK to nie jest takie konto oszczędnościowe, bo przy wcześniejszym wybraniu kasy,
część środków od pracodawcy przechodzi do zus, a reszta kwoty jest opodatkowana.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9726
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: PPK

20-12-2019, 11:32

mistrzsardu pisze:Może Ty spłacasz jakimś chujom jak piszesz. Ja odkładam dla siebie. U mnie w firmie jest PPE i to już w ogóle jest bajka. Kasę można wypłacić choćby jutro, ale są tego konsekwencje. Czytaj że zrozumieniem, umocowanie PPE/PPK jest takie jak konta osobistego. Rozumiem, że konta nie używasz bo jacyś chuje czerpią zyski z Twoich pieniędzy?
Nie można. Dopiero jak skończysz 60 lat.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10194
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: PPK

20-12-2019, 11:51

Można, tylko duża część kasy przepada, więc chyba nie opłaca się w to wchodzić.

Wstępnie sobie wyliczyłem, że byłbym miesięcznie jakieś ze 30 zł do przodu, oprócz podatku i zus, odliczyłem 6 zł za prowadzenie konta, bo chyba tyle każdemu pobierają.

To jest dosyć ciekawie przez rząd wykalkulowane to całe ppk.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9726
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: PPK

20-12-2019, 11:59

W PPK można, ale mistrzsardu pisał o PPE.
PPE pisze:W każdej chwili można wypowiedzieć udział w programie poprzez złożenie pracodawcy pisemnego oświadczenia. W przypadku wypowiedzenia uczestnictwa w programie dotychczas zgromadzone środki pozostają jednak na rachunku w PPE. Do rąk uczestnika programu mogą one trafić w jednym z trzech ustawowo określonych trybów: wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu.

Wypłata środków następuje:
• na wniosek uczestnika po osiągnięciu przez niego wieku 60 lat,
• na wniosek uczestnika po przedstawieniu przez niego decyzji o przyznaniu prawa do emerytury i po ukończeniu 55 roku życia,
• w przypadku ukończenia przez uczestnika 70 lat, jeżeli wcześniej nie wystąpił z wnioskiem o wypłatę środków, chyba, że nadal jest zatrudniony u pracodawcy prowadzącego program, wówczas wypłata następuje po ustaniu stosunku pracy,
• na wniosek osoby uprawnionej, w przypadku śmierci uczestnika.
Środki te mogą być wypłacone jednorazowo albo ratalnie.

Wypłaty transferowej można dokonać:
• do innego programu, którego jest się uczestnikiem (np. przy zmianie pracodawcy),
• na indywidualne konto emerytalne (IKE) uczestnika,
• na IKE osoby uprawnionej, w przypadku śmierci uczestnika.
Złożenie wniosku o wypłatę transferową jest równoznaczne z wypowiedzeniem udziału w PPE. Wypłata transferowa nie może jednak nastąpić, gdy jest się nadal pracownikiem pracodawcy prowadzącego program.

Zwrot, czyli wycofanie środków zgromadzonych w ramach programu, może nastąpić w przypadku likwidacji PPE, gdy uczestnik nie ma możliwości dokonania wypłaty bądź wypłaty transferowej. Przy dokonywaniu zwrotu uczestnik nie otrzymuje jednak wszystkich zgromadzonych środków. Trzeba mieć świadomości, że 30% sumy składek podstawowych wpłaconych do programu jest wówczas przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i ewidencjonowane na koncie w I filarze jako dodatkowa składka emerytalna.
Co kilka miesięcy mamy o czat o PPE w pracy i za każdym razem pojawia się takie pytanie ;-)
Guilty of being right
ODPOWIEDZ