KYUSS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

KYUSS

27-02-2008, 14:34

Czas odpoczac od metafizycznych dysput i hymnow pochwalnych dla DsO. Zejdzmy troche nizej i upaplajmy nasze uszy w stoner rocku jaki prezentuja grajkowie z Kyuss. Bez watpienia, jeden z ciekawszych bandow z juesej grajacy taka muzyke. Zawodowo miazdza uszy niskim strojem gitar. Powstali w 1989 roku i nagrali 4 longi. Pierwszego 'Wretch' nie slyszalem, ale pozostale to po prostu poezja stoner rocka. Jesli mialbym wybrac najlepszy z pozostalych, bylby to "Blues For The Red Sun".
Na pewno znacie, na pewno lubicie i pewnie przy goleniu spiewacie sobie:

"Everyone seems to be singing for Satan
Guess I will to.
What a joke,
You make me laugh,
Till I turn blue. ..."


Teraz glos nalezy do ludu.
Coś tam było! Człowiek!
wolf

27-02-2008, 14:43

kiedy nie mogę się zdecydować czego posłuchac to odpalam Kyuss ,dobra kapelka choc wcielenieJosha Homme;a pod szyldem QOTSA jeszcze bardziej mi odpowiada
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

27-02-2008, 20:13

Kyuss nagrał 2 bardzo dobre płyty: Blues For The Red Sun i Welcome To Sky Valley. Pozostałe już słabsze, choć i tak dobre. Ciekawe jest też to co ukazuje się pod postkyussowym szyldem QOTSA, Mondo Generator czy Branta Bjorka. Znajomy podrzucił mi niedawno Jalamantę tego ostatniego, a ja w swojej ignorancji pomyślałem sobie, że nieźle gość pije do wiadomych zespołów :) Wniosek taki, że poza Kyuss też jest czego posłuchać w temacie.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
wolf

27-02-2008, 22:14

4m pisze:Kyuss nagrał 2 bardzo dobre płyty: Blues For The Red Sun i Welcome To Sky Valley. Pozostałe już słabsze, choć i tak dobre. Ciekawe jest też to co ukazuje się pod postkyussowym szyldem QOTSA, Mondo Generator czy Branta Bjorka. Znajomy podrzucił mi niedawno Jalamantę tego ostatniego, a ja w swojej ignorancji pomyślałem sobie, że nieźle gość pije do wiadomych zespołów :) Wniosek taki, że poza Kyuss też jest czego posłuchać w temacie.
można jeszcze dodać Eagles of Death Metal
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1177
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

28-02-2008, 20:38

Odswiezylem sobie przy okazji Welcome To Sky Valley, jedyna ich plyte jaka posiadam i stwierdzilem ze to duze niedopatrzenie. Na dniach bede chcial powiekszyc kolekcje tego jednego z najwiekszych zespolow tzw. stoner-rocka bo jedna perla w mojej kolekcji to zdecydowanie za malo. Tego QOTSA tez nie mam, znam jedynie z klipow. Jesli jest w polowie tak dobre jak Kyuss to biore.

Jednak nie. Wlaczylem youtube i stwierdzam ze w tym QOTSA za malo siary, diabla i Black Sabbath :)
wolf

28-02-2008, 21:59

zapoznaj się z pierwszymi albumami QOTSA one sa bardziej w stylu Kyuss
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

29-02-2008, 11:31

Raagoon pisze:Odswiezylem sobie przy okazji Welcome To Sky Valley, jedyna ich plyte jaka posiadam i stwierdzilem ze to duze niedopatrzenie. Na dniach bede chcial powiekszyc kolekcje tego jednego z najwiekszych zespolow tzw. stoner-rocka bo jedna perla w mojej kolekcji to zdecydowanie za malo. Tego QOTSA tez nie mam, znam jedynie z klipow. Jesli jest w polowie tak dobre jak Kyuss to biore.

Jednak nie. Wlaczylem youtube i stwierdzam ze w tym QOTSA za malo siary, diabla i Black Sabbath :)
ekzakli, QOTSA to zdecydowanie nie ta liga. A z Kyuss naprawde warto sie mocniej zaznajomic.

Kurnasz, nie wierze, ze tak malo osob z tego forum ceni ten band.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

29-02-2008, 12:55

4m pisze:Kyuss nagrał 2 bardzo dobre płyty: Blues For The Red Sun i Welcome To Sky Valley. Pozostałe już słabsze, choć i tak dobre. .
prawda, bluse i sky valley to majstersztyki !! uwielbiam tez spliciki i mini albumiki, singielki wydane przez Kyuss..
oprocz przez Was wymienionych zepsolow do postKyussowych bandow nalezy na pewno doliczyc Hermano w kotrym pospiewuje sam John Garcia... ten koleś ma GŁOS !!!!!!!!!!!!!
wlasnie wydali nowy cd Into the Exam Room i od niedawna posluchuje... http://www.hermanorocks.com/
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2204
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

29-02-2008, 19:07

Uwielbiam wszystko co nagrał KYUSS. QOTSA też fajne, ze wskazaniem na wcześniejsze płyty.
Anal fajna ta kapela, Garcia jakoś inaczej brzmi...
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1177
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

29-02-2008, 20:15

Z podobnych klimatow to ostatni Orange Goblin jest w pyte!
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

29-02-2008, 20:18

jeśli chodzi o KYUSS to podoba mi się bluse i sky valley, ale z podobnych klimatów wolę Spiritual Beggars, moim zdaniem bardziej kopią po ryjaku
support music, not rumors
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

02-03-2008, 14:16

Jedna z moich ulubionych kapel tego nurtu. Skoro najważniejsze tytuły padły już z 10 razy zanim zauważyłem ten temat, to powiem tylko, że "...And the Circus Leaves Town" również sobie cenię. Ogólnie, jak to w stonerze bywa, chłopaki tworzą fajny, wyluzowany klimat, z odrobiną "tego czegoś", co zostało rockowym kapelom przekazane w spadku po psychodelii lat '70 i co sprawia, że z pustyni przenoszą się od czasu do czasu w kosmos (szczególnie, że zapiaszczoną drogę od nocnego nieba oddziela tylko cienka linia horyzontu... ;) )
Świetny jest klip do "Demon Cleaner".
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
wolf

09-03-2008, 15:53

Raagoon pisze:Odswiezylem sobie przy okazji Welcome To Sky Valley, jedyna ich plyte jaka posiadam i stwierdzilem ze to duze niedopatrzenie. Na dniach bede chcial powiekszyc kolekcje tego jednego z najwiekszych zespolow tzw. stoner-rocka bo jedna perla w mojej kolekcji to zdecydowanie za malo. Tego QOTSA tez nie mam, znam jedynie z klipow. Jesli jest w polowie tak dobre jak Kyuss to biore.

Jednak nie. Wlaczylem youtube i stwierdzam ze w tym QOTSA za malo siary, diabla i Black Sabbath :)
mało siary? hmmmm kwesia gustu ja tutaj w chuj siary czuję
Awatar użytkownika
Deaf
rozkręca się
Posty: 34
Rejestracja: 17-04-2008, 10:50

17-04-2008, 16:02

kapela wybitna, łykam wszystkie płyty bez popitki !
poza tym wspomniane: Hermano, Unida, Slo Burn mocno dają rady
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

24-04-2008, 08:53

Jest jeszcze Yawning Man gdzie grali Kyussowcy zainm zalozyli Kyuss. Oczywiscie zajebiste.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: KYUSS

12-05-2012, 16:43

podbijam, bo na czasie muzyka w te upały
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 780
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: KYUSS

12-05-2012, 17:35

Sky Valley to mój ulubiony Kyuss. QotSA też bardzo lubię Songs of the Deaf najbardziej.

A tak z innej beczki, bardzo długo myślałem, że nazwę zespołu wymawia się: kjus i jak pierwszy raz usłyszałem kajus to nie wiedziałem o co chodzi ;]
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: KYUSS

13-05-2012, 00:47

Ktoś kiedyś napisał, że Kyuss to nuda. Nieładnie tak bąka puścić wśród innych i nie przeprosić.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3015
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: KYUSS

15-11-2013, 08:15

Słyszał ktoś już Vista Chino? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2264
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: KYUSS

15-11-2013, 09:32

Też jestem ciekawy, podobno był kilka dni temu ich koncert w Warszawie.
ODPOWIEDZ