PANDEMONIUM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SOWIX666
postuje jak opętany!
Posty: 581
Rejestracja: 28-12-2010, 23:54
Lokalizacja: Broch

Re: PANDEMONIUM

07-02-2014, 21:47

nicram pisze:Początkowy riff niszczy wszystkie piosenki z The Satanist. Lubię to! :-)
Solówka Panowie Szlachta.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: PANDEMONIUM

20-02-2014, 18:32

"Devilri" CD. Ruszyły pełna para przygotowania do wydania na CD legendarnego demo "Devilri" oraz dodatkowo Reh. 90 i live 1991. Oprawa graficzna będzie przypominała swoim zamysłem wcześniejszą re-edycję albumu The Ancient Catatonia i można się w niej spodziewać sporej ilości starych materiałów z wczesnego okresu Łódzkiej hordy.

takie info z Old Temple dzisiaj dostałem.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: PANDEMONIUM

21-02-2014, 20:14

Dobra wiadomość, ale po kiego chuja dodawać do tego materiału jakieś gównianej jakości dodatki?
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5366
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: PANDEMONIUM

21-02-2014, 20:38

Dobre to! Czekam na więcej!
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7387
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: PANDEMONIUM

21-02-2014, 22:06

nicram pisze:Dobra wiadomość, ale po kiego chuja dodawać do tego materiału jakieś gównianej jakości dodatki?
fajnie jakby na osobnym dysku
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: PANDEMONIUM

19-03-2014, 21:42

http://www.oldtempleshop.pl/album/3951- ... andemonium" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Psychomantum
rozkręca się
Posty: 56
Rejestracja: 24-11-2011, 20:31

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 13:31

Jimmy Boyle pisze: "Devilri" CD. Ruszyły pełna para przygotowania do wydania na CD legendarnego demo "Devilri" oraz dodatkowo Reh. 90 i live 1991. Oprawa graficzna będzie przypominała swoim zamysłem wcześniejszą re-edycję albumu The Ancient Catatonia i można się w niej spodziewać sporej ilości starych materiałów z wczesnego okresu Łódzkiej hordy.

takie info z Old Temple dzisiaj dostałem.
Można już zamawiać, premiera 18 lipca.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14872
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 15:34

Pięknie. Komplet nośników! Jak Perversor to składał to będzie zajebiście wyglądało! Bardzo jestem ciekawy. Materiałów na wznowienie winylowe było tyle, że wszystkiego nie dało się upchnąć. Mam nadzieję, że nie będą się powielały na wersji CD. Tym bardziej, że i muzyki jest więcej.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 18:57

Ja chyba wiem nawet co to za rehy i jak one brzmią... Żuber je swojego czasu przegrywał na życzenie. Robili coś z tym, odpiaszczali, lakierowali? Bo jak żywcem z "taśm matek" to zgrane to... demówki Sodom przy tym są selektywnie brzmiące i wygładzone :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
aginsiak
w mackach Zła
Posty: 783
Rejestracja: 21-12-2008, 19:52

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 20:56

Chodzi chyba o pierwsze demo/reh PANDEMONIUM. Brzmi to całkiem nieźle ,przynajmniej tak zapamiętałem tę taśmę.Nie ma lipy
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 21:59

To ja może miałem przegrywki praprzegrywkę, aż sobie to wezmę z ciekawości jak wyjdzie :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
535

Re: PANDEMONIUM

26-06-2014, 23:08

Lykantrop pisze:To ja może miałem przegrywki praprzegrywkę,...
Niekoniecznie. Wystarczyło przegrać z "taśmy matki", bez użycia kabla w naprędce zaimprowizowanym studio...choć nie Pandemonium to już bardziej cywilizowane pod tym względem czasy.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14872
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: PANDEMONIUM

27-06-2014, 10:42

Nie no jakość była znośna. Tam "Into the Pentagram" było...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 13:31

Cytując sam siebie z aukcji: Amatorów kaset uświadamiam w tym momencie, że warto spróbować podczas słuchania taśmy ustawić skos głowicy by zagrała i zaśpiewała jak najlepiej się da. Sprawdzane od roku 1989! Poprawne ustawienie głowicy do ścieżki jest tak samo ważne jak ustawienie menzury w gicie, tamburynie czy flecie poprzecznym proszkowanym. Szkoda, że ludzie którzy wydają na CD nagrania kopiowane z kaset ignorują temat ustawiania głowicy w magnecie odtwarzającym licząc na to, że komputereczek, filtereczki i dobrótki programiczek zapewni najlepszą jakość ze źle zgranej taśmy. Najpierw głowica a potem komputerek panowie, tak wam OBSCUREBAND powie! Ten co się zna, bo od 25-ciu lat głowice ustawia! BUAHAHA... HAHAHA:) Mało tego, dokładne ustawienie obrotów silnika w urządzeniu odtwarzającym taśmę też ma wpływ na to by taśma grała naturalnie, a nie jak WINTER w tempie NAPALM DEATH lub odwrotnie. O czyszczeniu rolki dociskowej i głowicy co jakiś czas chyba każdy wie?
Jeżeli w CD idzie nagranie wprost z taśmy matki - szpulowej? kasety DAT, czy jak to się tam zwie, to chyba z poprawnym trackingiem, prędkością nie ma problemu? Gorzej jak na CD, WINYL, DWD, SRÓLEJ dźwięk jest gorszy niż z oryginalnej kasety demo, bo podczas zgrywania była puszczona na zaciapanej głowicy z brzydkimi obrotami silnika i bez właściwego skosu tejże głowicy. Nie będę wymieniał nazw kapel, których matexy demo CD grają chujowiej niż taśma. A już wjebanie demówek pewnej polskiej kapeli rozpakowanych z mp3 na audio CD to kurwa skandal! I takie coś wyszło wydane przez molocha. ja pierdolE...przez duże E!
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 14:39

^ w sumie oczywiste kwestie, ale pamiętam sam jak u znajomych często zdarzało mi się ustawiać im głowicę w magnetofonie, którzy mieli wyjebane na fakt, że słuchają totalnie zniekształconego dźwięku (co jest słyszalne zwłaszcza w wyższych rejestrach). Przecież to jak jechać samochodem i nie przejmować się przebitą oponą, deszczem zalewającym przednią szybę i zerwanym tłumikiem.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 16:44

No ale jak ustawić tę głowicę?
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 16:54

Ustawić DOBRZE .
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic535208.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 21:22

Olo pisze:^ w sumie oczywiste kwestie, ale pamiętam sam jak u znajomych często zdarzało mi się ustawiać im głowicę w magnetofonie, którzy mieli wyjebane na fakt, że słuchają totalnie zniekształconego dźwięku (co jest słyszalne zwłaszcza w wyższych rejestrach). Przecież to jak jechać samochodem i nie przejmować się przebitą oponą, deszczem zalewającym przednią szybę i zerwanym tłumikiem.
Dokładnie, niektórzy nie jarzą co to znaczy zniekształcony dźwięk, jeśli głowica nie jest ustawiona do danej kasety. Nigdy nie miałem w uapie żadnej kasety testowej czy czyszczącej głowice i rolki. Zawsze ustawiałem na słuch, tak żeby blachy jak najmniej falowały, brzmiały jak najbardziej soczyście i z obu kanałów tak samo. Co prawda czasem samo nagranie studyjne ma np. hihata bardziej z prawej strony a ride'a bardziej z lewej i wtedy nawet cd się nie da ustawić po środku haha. Nie no, żartuję:) Pomijam fakt, że każda kaseta piracka, oryginalna, przegrywana od koleżanki może wymagać do odsłuchu innego skosu głowicy, niż ten co ustawa przewiduje. Kiedyś miałem kasetę, że śrubę odkręciłem na maxa a talerze dalej falowały. Trzeba było mi głowicę odginać do siebie żeby to zagrało dobrze. Nasuwa się pytanie czy 25 lat temu kopiując z kopii kopii demówki, można było uniknąć tych wszystkich brakujących tonów/talerzy jeśli każdy by wtedy z uporem maniaka ustawiał głowice i czyścił ją. Czasem kaseta zagra idealnie na jakimś sprzęcie i to może być dziełem przypadku. Dawno temu zrzucaliśmy z kasety matex na cd w studio. Mówię kolesiowi, że puśćmy z mojego magneta bo z tym skosem różnie może być a na swoim to przynajmniej mogę pokręcić w lewo prawo. A on na to, że ma sprzęt technics czy jakiś tam, nie pamiętam, i że jak coś to podbije wysokie na kompie, i w ogóle master, dynamika, etc. Nie pasowało mi to, ale pilnie potrzebowałem matexu na cd. Efekt taki, że kaseta magnetofonowa - taśma matka, gra w chuj lepiej i naturalnie, a nie jak sztucznie podbijane wysokie tony w jakimś jebanym programie. W chuj ludzi tak robi i to mnie wkurwia. Efekty są słyszalne na płytach. fffffsssszzzzzzyyyssszzzzzffffsssssssffffssszzzzzzsssszzzzzfff....i tak kurwa do zajebania.
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
Obscureband
zaczyna szaleć
Posty: 202
Rejestracja: 28-03-2011, 23:54
Lokalizacja: Schweidnitz

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 21:29

Silent_Sea pisze:Ustawić DOBRZE .
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic535208.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ustawić zajebiście dobrze! Mam na tym punkcie wyczulone uszy. Zamiast idealnego kszzz, kszzzzz, cssss, csssss, cssss, to czasem słychać, i to z płyt cd: fffffffffssssssssssssssssssszzzzzzzzzzzzzzyyyyyyyyyyyyyysssssssssssssssszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzffffffffffffffffffffsssssssssssssssssssssdffffffffffffffff.....i tak kurwa do zajebania:)
W 1988 jak puszczałem EUROPE - Wings of Tomorrow czy Fajny Ciamciam, to ta sama kaseta grała raz lepiej raz gorzej na innym grundigu. Jak się play docisnęło albo otworzyło deko dźwićki przy odtwarzaniu to też różnie grało bo kaseta się inaczej ustawiała. No ja się dziwiłem dlaczego to tak jest, już wtedy mnie to irytowało, bo na wkurwianie byłem za młody. Zainteresowała mnie wtedy ta dziurka nad dźwićkami szybciej niż jakakolwiek inna i postanowiłem sobie w nią powkładać. Jak już wsadziłem śrubkowkręt, to warto było by pokręcić z ciekawości. Jakież było moje zdziwienie, że w zależności w którą stroną się kręciło to taśma grała lepiej lub gorzej. Zacząłem więc ćwiczyć te ruchy, znajdować najlepsze ustawienia, i chamsko mogę powiedzieć, że jestem w tym temacie miszczem. Chuj z tym, że nie słyszę na gitarze czy to f czy fis, ale falujące blachy z taśmy słyszę od razu. Jak ślepa babka co listonosza z rentą widzi na kilometr. W drugą dziurkę, nazwijmy ją ANALNĄ, też sobie z ciekawości lubiłem powkładać bo TEMPEST raz śpiewał szybciej raz wolniej. Lewo prawo i w miarę obroty ustawione. No w tym aż takim miszczem nie jestem czy utwór zagra o sekundę czy dwie za szybko/wolno. Mania szukania tych dziurek była do tego stopnia, że jak familia w 1990 kupiła jakiś bum dup box firmy technotronic czy inne chińskie gówno, i nie znalazłem dziury do ustawiania prędkości silnika to rozkręciłem go by odszukać tą jebaną dziurę, która była w obudowie silnika się wie, ale nie było do niej dojścia normalne. A wypalanie w innych magnetach dziur w dźwićkach bo nie moszna się było dostać do śrubki od głowicy? Piękna rzecz. Rozjebywać sprzęt by zaliczyć dwie najważniejsze dziury - bezcenne dla dziecka haha!
Jeżeli Twoja płyta CD wydana przed rockiem 1994 posiada matrixy z IFPI...to wiedz, że coś się dzieje... Jeżeli na płytach wydanych przez NUCLEAR BLAST przed 1993 rockiem jest adres o pięciocyfrowym kodzie pocztowym...to wiedz, że bardzo źle się dzieje...
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: PANDEMONIUM

01-07-2014, 22:56

ja w swoim magnecie zdewastowalem jakies 5-6 srobek od glowicy, tak ukrecalem jakosc ze tsiem
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
ODPOWIEDZ