EXODUS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6293
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: EXODUS

15-10-2014, 14:48

ZłyPan pisze:A mi się ten wokal podoba. Ładnie ktoś to określił jako Bon Scott thrashu. Nieco archaiczny, jeszcze na poły speed metalowy styl para-śpiewu, owszem niezbyt pasujący do tego, co dziś uznaje się za thrashowy sposób śpiewania, ale jednak stanowiący o tożsamości Exodus. Spójrzmy prawdzie w oczy: ani Hetfield, ani Araya, ani (zwłaszcza) Ryży, ani Beladonna nie są wybitnymi wokalistami, a wręcz przeciwnie. Zetro nie odstaje od nich jakoś szczególnie.
Trudno porównywać sctricte thrashowych krzykaczy do wokalistów, którzy coś tam próbują śpiewać. Nie zmienia to jednak faktu, że przy Tomie, który zwyczajnie wykrzykuje swoje partie reszta tych gości brzmi raczej komicznie niezależnie jak mocno by się starali ;D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: EXODUS

15-10-2014, 14:49

A te wszechobecne chórki mi przypominają właśnie Anthrax.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3021
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: EXODUS

15-10-2014, 14:56

Gunman pisze:Włączyłem sobie Tempo i za chwilę nową. Muszę przyznać, że nie różni się wokal aż tak, żeby na nowej był czynnikiem dyskwalifikującym całą płytę.
Zrobiłem dzisiaj dokładnie to samo i skwitowałem to dokładnie w ten sam sposób :)
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: EXODUS

15-10-2014, 14:56

Nerwowy pisze:
ZłyPan pisze:A mi się ten wokal podoba. Ładnie ktoś to określił jako Bon Scott thrashu. Nieco archaiczny, jeszcze na poły speed metalowy styl para-śpiewu, owszem niezbyt pasujący do tego, co dziś uznaje się za thrashowy sposób śpiewania, ale jednak stanowiący o tożsamości Exodus. Spójrzmy prawdzie w oczy: ani Hetfield, ani Araya, ani (zwłaszcza) Ryży, ani Beladonna nie są wybitnymi wokalistami, a wręcz przeciwnie. Zetro nie odstaje od nich jakoś szczególnie.
Trudno porównywać sctricte thrashowych krzykaczy do wokalistów, którzy coś tam próbują śpiewać. Nie zmienia to jednak faktu, że przy Tomie, który zwyczajnie wykrzykuje swoje partie reszta tych gości brzmi raczej komicznie niezależnie jak mocno by się starali ;D
Tom nie potrafi śpiewać (Born to be wild anyone?) Hetfield miał największy potencjał jako wokalista co doskonale słychać zwłaszcza na Load.Takie są fakty;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6293
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: EXODUS

15-10-2014, 15:03

[V] pisze:
Nerwowy pisze:
ZłyPan pisze:A mi się ten wokal podoba. Ładnie ktoś to określił jako Bon Scott thrashu. Nieco archaiczny, jeszcze na poły speed metalowy styl para-śpiewu, owszem niezbyt pasujący do tego, co dziś uznaje się za thrashowy sposób śpiewania, ale jednak stanowiący o tożsamości Exodus. Spójrzmy prawdzie w oczy: ani Hetfield, ani Araya, ani (zwłaszcza) Ryży, ani Beladonna nie są wybitnymi wokalistami, a wręcz przeciwnie. Zetro nie odstaje od nich jakoś szczególnie.
Trudno porównywać sctricte thrashowych krzykaczy do wokalistów, którzy coś tam próbują śpiewać. Nie zmienia to jednak faktu, że przy Tomie, który zwyczajnie wykrzykuje swoje partie reszta tych gości brzmi raczej komicznie niezależnie jak mocno by się starali ;D
Tom nie potrafi śpiewać (Born to be wild anyone?) Hetfield miał największy potencjał jako wokalista co doskonale słychać zwłaszcza na Load.Takie są fakty;)
Nie potrafi i oprócz tego nieszczęsnego coveru raczej nawet nie próbował, dlatego mówię, że nalezy rozdzielić potencjalnych śpiewaków od krzykaczy ;). Zgodzę się, że Hetfield miał zadatki na przyzwoitego wokalistę, ale jeśli chodzi o thrash metal czy nawet ogólnie muzyczną ekstremę to krzyczący latynos kasuje resztę bez problemu.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: EXODUS

15-10-2014, 15:06

Jeśli tak postawić sprawę to jasne,zgadzam się.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
ZłyPan

Re: EXODUS

15-10-2014, 15:39

A ja jakoś wogóle uważam, że w thrashu to i tak Niemcy rządzą.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9381
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: EXODUS

15-10-2014, 19:23

ZłyPan pisze:Spójrzmy prawdzie w oczy: ani Hetfield, ani Araya, ani (zwłaszcza) Ryży, ani Beladonna nie są wybitnymi wokalistami, a wręcz przeciwnie. Zetro nie odstaje od nich jakoś szczególnie.
Absolutna bzdura.

O Hetfieldzie to już się nawet nie wypowiadam bo to było przerabiane milion, gość się sprawdził w wielu rolach, w każdej wypadł mistrzowsko i jest wokalistą o klasę wyższym od 99% wokalistów thrashowych.

Araya: możesz napisać że ma zajebistą barwę głosu czy coś ale jego możliwości wokalistą jest... jak by to nazwać żeby fanboje się nie zapluły... mam - jednowymiarowym! Bardzo ograniczony repertuar, na szczęście on (jak i cały Slayer zresztą) nie wychodzi poza swoje poletko (tzn. aż tak jak np. Meta, Exo, Whiplash, Megadeth) bo pewnie skończyło by się to jebaną tragedią jak w niesławnym coverze Howlin' Wolfa. No ale właśnie za to cenię Slayer że to co robią, robią mistrzowsko i nie pchają nie potrzebnie paluchów tam gdzie wiedzą, że nie daliby rady, szacun.

Rudy może sprawia wrażenie fałszującego (wszystkie rude są fałszywe więc...), sam przyznaje że nie umie śpiewać, jego maniera może wkuriwać jak mało która itp. ale przez niemalże całe dyko Megadeth gość zajebiście eksperymentuje z wokalami i tak jak wujek James doskonale sprawdza się w thrashu i w rockowych wałach, w balladach i popie. Top notch.

Co do Souzy, znowu wychodzą wasze braki w znajomości 'Force of Habit' :) dla mnie to jest opus magnum o samego Zetro i całego zepołu. Sam album to zróżnicowane na maxa perełka gdzie praktycznie każdy numer jest z innej bajki bo jest m .in. i kawałek grunge'owy trochę w stylu TAD i cover Rolling Stones i ballada zahaczająca o southern rocka, i sabbathowski stonerowy killer i nawet klasyczny exodusowy purethrashowy headbangerski brutalny kop w ryj jako zamykacz a kolo odnalazł się w KAŻDYM z numerów, to jest pokaz klasy wokalizera z najwyższej półki.

Acha, zajebistym, uniwersalnym wokalistą thrashowym wychodzącym poza niszę jest nasz Romek, tutaj naprawdę nie musimy mieć kompleksów.
Gunman pisze:A te wszechobecne chórki mi przypominają właśnie Anthrax.
A co na starych Exod nie było chórków?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: EXODUS

15-10-2014, 19:48

Były, ale te mi przypominają bardziej Anthrax niż wczesny Exodus.
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

Re: EXODUS

15-10-2014, 19:56

hcpig pisze:Araya: możesz napisać że ma zajebistą barwę głosu czy coś ale jego możliwości wokalistą jest... jak by to nazwać żeby fanboje się nie zapluły... mam - jednowymiarowym! Bardzo ograniczony repertuar, na szczęście on (jak i cały Slayer zresztą) nie wychodzi poza swoje poletko (tzn. aż tak jak np. Meta, Exo, Whiplash, Megadeth) bo pewnie skończyło by się to jebaną tragedią jak w niesławnym coverze Howlin' Wolfa. No ale właśnie za to cenię Slayer że to co robią, robią mistrzowsko i nie pchają nie potrzebnie paluchów tam gdzie wiedzą, że nie daliby rady, szacun.
.
Araya to najlepszy raper wśród metalowców, szacun!
Obrazek
ZłyPan

Re: EXODUS

15-10-2014, 20:03

No i spoko, ale my tu o thrashu, stricte thrashu. Do tego, (i niewiele poza tym) Zetro nadaje się niezgorzej, niż reszta wzmiankowanych.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: EXODUS

16-10-2014, 08:54

hcpig pisze: Co do Souzy, znowu wychodzą wasze braki w znajomości 'Force of Habit' :) dla mnie to jest opus magnum o samego Zetro i całego zepołu. Sam album to zróżnicowane na maxa perełka gdzie praktycznie każdy numer jest z innej bajki bo jest m .in. i kawałek grunge'owy trochę w stylu TAD i cover Rolling Stones i ballada zahaczająca o southern rocka, i sabbathowski stonerowy killer i nawet klasyczny exodusowy purethrashowy headbangerski brutalny kop w ryj jako zamykacz a kolo odnalazł się w KAŻDYM z numerów, to jest pokaz klasy wokalizera z najwyższej półki.
+997

Wiadomełe, bo "Force of Habit" to świetny, rockowy przede wszystkim album. Stawiam go na równi z "Tempo..." na podium dokonań tej kapeli.

Co do wokali na nowej, są przeciętne. Nie będę ich z błotem mieszał, bo słyszałem gorsze. Natomiast głównym grzechem płyty jest jej jednostajność, zbyt długi czas trwania i dziadowska patyna pokrywająca te dźwięki.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15997
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:20

moonfire pisze:Co do wokali na nowej, są przeciętne. Nie będę ich z błotem mieszał, bo słyszałem gorsze. Natomiast głównym grzechem płyty jest jej jednostajność, zbyt długi czas trwania i dziadowska patyna pokrywająca te dźwięki.
no jakos tak
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:26

A co byście chcieli, dysonansów, modlitw i post rocka?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
535

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:30

hcpig pisze:
O Hetfieldzie to już się nawet nie wypowiadam bo to było przerabiane milion, gość się sprawdził w wielu rolach, w każdej wypadł mistrzowsko i jest wokalistą o klasę wyższym od 99% wokalistów thrashowych.
He,he. Uznajmy, że tego nie czytałem.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:30

535 pisze:
hcpig pisze:
O Hetfieldzie to już się nawet nie wypowiadam bo to było przerabiane milion, gość się sprawdził w wielu rolach, w każdej wypadł mistrzowsko i jest wokalistą o klasę wyższym od 99% wokalistów thrashowych.
He,he. Uznajmy, że tego nie czytałem.
takie są fakty.

:)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
535

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:32

Fakty są takie, że tego nie czytałem.
ZłyPan

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:34

Geniusz podręczny:
http://jameshetfieldsoundboard.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gimi dabajabazaaa!
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: EXODUS

16-10-2014, 09:56

Plastek pisze:A co byście chcieli, dysonansów, modlitw i post rocka?
Srogich wokali, nie koguciego piania. Rockandrolla, nie emeryckiej przytupanki neothrashowej, i chwytliwości, nie umpa umpa dla nastoletnich kuców z naszywkami Evile na kostkach.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: EXODUS

16-10-2014, 10:03

Aha.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
ODPOWIEDZ