IMPERIAL TRIUMPHANT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12581
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

15-04-2025, 13:14

C//A pisze:
15-04-2025, 13:04
Hate Forest to zespół jakoś szczególnie kontrowersyjny?
Mniej wiecej tak jak Drudkh, EP "Resistance" jest dedykowane lokalnemu oddzialowi SS. Czyli w zasadzie typowy ukrainski problem black metalowy.
Find your flow
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 554
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

15-04-2025, 21:53

Przyznaję bez bicia, że muzyka IT kompletnie do mnie nie trafia ani w wersji studyjnej, ani na żywo. Do dziś byłem przekonany, że to jakiś nowy zespół, tymczasem wg. MA powstali w... 2005 roku. Jak widać - wytrwałość popłaca.
Awatar użytkownika
yossarian84
rasowy masterfulowicz
Posty: 3318
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

15-04-2025, 22:51

C//A pisze:
15-04-2025, 13:04
Hate Forest to zespół jakoś szczególnie kontrowersyjny?
Obrazek
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

16-04-2025, 07:56

yossarian84 pisze:
15-04-2025, 22:51
C//A pisze:
15-04-2025, 13:04
Hate Forest to zespół jakoś szczególnie kontrowersyjny?
Obrazek
Uuu... Ktoś chyba zrobił lustrzane odbicie zacięcia z hinduskim symbolem szczęścia. Dajcie mi painta. Szybko naprawię to nieporozumienie ;)
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
15-04-2025, 13:14

Mniej wiecej tak jak Drudkh, EP "Resistance" jest dedykowane lokalnemu oddzialowi SS. Czyli w zasadzie typowy ukrainski problem black metalowy.
Pamiętałem, że ekipa Nokturnal Mortum była na początku lat 2000tych dość ostentacyjną w tych tematach. Ale nie wiedziałem skąd się ta latka wzięła w przypadku Hate Forest.

Nie wiem czy bym to nazywał "Ukraińskim problem BM". Mam wrażenie, że w tamtym czasie, po dzikiej komercjalizacji BM 2giej połowy lat 90tych, wielu nastolatków chciało się radykalnie odciąć od trendu / zaszokować. I stąd wziął się trend na śmigła. Na Polskiej scenie też były echa tego zjawiska.

Plus, wiadomo: team Varg vs. team Euro, to była poważna rozmowa w tamtym czasie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12581
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

16-04-2025, 09:15

C//A pisze:
16-04-2025, 07:56

Nie wiem czy bym to nazywał "Ukraińskim problem BM". Mam wrażenie, że w tamtym czasie, po dzikiej komercjalizacji BM 2giej połowy lat 90tych, wielu nastolatków chciało się radykalnie odciąć od trendu / zaszokować. I stąd wziął się trend na śmigła. Na Polskiej scenie też były echa tego zjawiska.

Plus, wiadomo: team Varg vs. team Euro, to była poważna rozmowa w tamtym czasie.
To jest dosc ukrainski problem, bo o ile oczywiscie prawda jest, ze najprostszym sposobem dla black metalowego zespolu by byc bardziej evil od innych jest wlepienie swastyki tu i owdzie, to na Ukrainie doszlo jeszcze to, ze Bandera dla wielu naprawde jest bohaterem, zarowno jak te dywizje SS o ktorych mowa wyzej, i to wciaz jakas czesc mitu narodowowyzwolenczego. Wiec to nie tylko 'shock value' niestety. Zespoly po prostu zwykle z czasem odkrywaja, ze wiecej z tego problemow niz korzysci.
Find your flow
C//A
w mackach Zła
Posty: 896
Rejestracja: 14-01-2024, 14:45

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

16-04-2025, 10:48

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
16-04-2025, 09:15
C//A pisze:
16-04-2025, 07:56

Nie wiem czy bym to nazywał "Ukraińskim problem BM". Mam wrażenie, że w tamtym czasie, po dzikiej komercjalizacji BM 2giej połowy lat 90tych, wielu nastolatków chciało się radykalnie odciąć od trendu / zaszokować. I stąd wziął się trend na śmigła. Na Polskiej scenie też były echa tego zjawiska.

Plus, wiadomo: team Varg vs. team Euro, to była poważna rozmowa w tamtym czasie.
To jest dosc ukrainski problem, bo o ile oczywiscie prawda jest, ze najprostszym sposobem dla black metalowego zespolu by byc bardziej evil od innych jest wlepienie swastyki tu i owdzie, to na Ukrainie doszlo jeszcze to, ze Bandera dla wielu naprawde jest bohaterem, zarowno jak te dywizje SS o ktorych mowa wyzej, i to wciaz jakas czesc mitu narodowowyzwolenczego. Wiec to nie tylko 'shock value' niestety. Zespoly po prostu zwykle z czasem odkrywaja, ze wiecej z tego problemow niz korzysci.
Może tak być. Słabo znam Ukraińską scenę.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
zahartowany metalizator
Posty: 3592
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

16-04-2025, 17:47

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-04-2025, 15:47
Wokalista przeprosil publicznie za to, ze wymienil Hate Forest jako inspiracje:D
Hm, ale to z pięć lat temu było, zgadza się?
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
olgims
rasowy masterfulowicz
Posty: 2335
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: IMPERIAL TRIUMPHANT

16-04-2025, 18:17

WaszJudasz pisze:
16-04-2025, 17:47
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-04-2025, 15:47
Wokalista przeprosil publicznie za to, ze wymienil Hate Forest jako inspiracje:D
Hm, ale to z pięć lat temu było, zgadza się?
max cavalera ma zdjęcie w koszulce ze znakiem solarnym sprzed 40 lat! Czy on za to przeprosił już?
"Hostis Dei, pietatis, et misericordiae"
-Werner von Urslingen

I laugh as I cast the first stones at Christ
ODPOWIEDZ