ENSLAVED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Aegir
postuje jak opętany!
Posty: 334
Rejestracja: 01-04-2010, 10:37

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

17-08-2011, 16:20

Zdaje się, że tak. Poza tym angielskie napisy nałożone są nie na norweskie, tylko szwedzkie. Sam film zaś jest po islandzku.
LastOneOnEarth
zaczyna szaleć
Posty: 236
Rejestracja: 22-12-2010, 00:14

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

17-08-2011, 23:26

Dzięki.

Ciekawe, bo widzę, że obsada głównie szwedzka.
mayhem
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 08-03-2007, 14:23

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

27-09-2011, 18:53

ep "thorn" jest rewelacyjna. chciałbym żeby takie albumy nagrywali. jak kochacie Burzum i Strid to szukajcie tego ;)
mayhem
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 08-03-2007, 14:23

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

27-09-2011, 19:01

Genialny materiał. oprócz winylka mam zrobiony rip do mp3 więc jak ktoś chce to dawajcie adresy
nightspiryt

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

27-09-2011, 19:20

Świetne, faktycznie nastrój jak z epki Strid. Aż się zimniej jakby zrobiło...
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

27-10-2011, 16:27

jesli ktos szuka Enslaved - thorn 7" EP to niech pisze na mail - malignantvoices@gmail.com

dałem też na allegro:
http://allegro.pl/enslaved-thorn-limite ... 95715.html
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 495
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

07-11-2011, 08:29

nie słyszałem jeszcze ani "The Sleeping Gods" ani "Thorn". za to "Axioma Ethica Odini" to jedna z najlepszych płyt jakie ukazały się w roku 2010 i na pewno jak znajdę czas, to do obu pozycji dotrę.
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-11-2011, 19:03

Ostatni duży album ENSLAVED nie jest tak słaby, jak się dość powszechnie uważa, choć z agresywnych partii wokalnych usunąłbym większość. Z każdym przesłuchaniem The Sleeping Gods oraz Thorn wzrasta pewność, iż następna płyta w stylistyce Axioma Ethica Odini zakończy się ostatecznym zjedzeniem własnego ogona, dalej jest tylko przepaść. Trzeba się, albo cofnąć, albo wymyślić coś nowego.
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 495
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-11-2011, 19:04

Słaby? To jest jeden z najlepszych albumów w historii metalu.
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 495
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-11-2011, 19:09

Wow. Na marszu byłeś?
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-11-2011, 19:18

Marsze i błagalne demonstracje, połączone z oczekiwaniem na cud to z tego co się zdążyłem zorientować Twoja działka. Nie chcę Ci odbierać tej przyjemności. Uprawiaj sobie ją spokojnie.
To moja reakcja na określenie AEO - najlepszą płytą w historii metalu. Niech zgadnę , kto jeszcze jest Twoim zdaniem w czołówce? Ci zawodnicy - nazwy nie pomnę , którzy jak określiłeś wydali cudo? Zresztą nie ma o czym gadać.
Awatar użytkownika
Pöstmörtem
postuje jak opętany!
Posty: 495
Rejestracja: 04-11-2011, 19:59

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-11-2011, 19:21

już tak nie cwaniakuj jak sączysz tego browca.

w moim prywatnym rankingu ten album Enslaved to ścisła czołówka w ubiegłym roku.


"z resztą nie ma o czym gadać" ;D
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
zahartowany metalizator
Posty: 3380
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

21-11-2011, 17:05

Właśnie słucham kawałków z "thorn" w sumie niezbyt dobre w porownaniu z tym co oni nagrywali kiedyś, ale kierunek dobry, wiec jest nadzieja na dobrą płytę.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
zahartowany metalizator
Posty: 3380
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

21-11-2011, 18:05

Muszą zagrać coś nowego, bo juz ten styl ciągną od ISA.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

10-07-2012, 23:57

To już na setkę będzie miękkie gówno renifera rozpaćkane na ścianie fjordu. Poprzednia była tak szugejzowa, że mdłości zbierały się z mocą gejzeru.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

10-07-2012, 23:59

Z taką okładką nie podskoczy wyżej 5/10 :D.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
StratvmTerror
starszy świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 10-07-2012, 00:16

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-07-2012, 00:01

Morph pisze:To już na setkę będzie miękkie gówno renifera rozpaćkane na ścianie fjordu. Poprzednia była tak szugejzowa, że mdłości zbierały się z mocą gejzeru.
Poprzednia to arcydzieło. Spodziewał się black metalu z lasu?
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-07-2012, 00:02

Spodziewał się przynajmniej dobrej płyty, dostał gównianą.
Give birth to something dead
Give birth to something old
535

Re: ENSLAVED, czyli progresywne Wikingi z Haugesund

11-07-2012, 00:03

Postmortem/Wolfkhan - daj spokój z tym arcydziełem. To dobra płyta, ale nic ponadto.
ODPOWIEDZ