INQUISITION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9025
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: INQUISITION

07-12-2010, 11:49

Maleficio pisze:Obrazek

Inquisition - Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm

No i co tu wiele mówić... solidny kandydat na płytę roku. Okazało się, ze najlepszą płytą Immortal została nagrana w tym roku właśnie przez Kolumbijczyków.
sprawdziłem i okazuje się, że miałeś rację :) Immortal do kwadratu, wokal to kopia Abbatha w zasadzie, może tylko klimat jest troszeczkę inny. zajebista płyta, można to kupić gdzieś w Polsce ? wie ktoś ?
DCI Hunt

Re: INQUISITION

07-12-2010, 15:16

Poczekam aż płyta się pokaże gdzieś u nas i kupuję w ciemno.

btw,
Conflagrator pisze:Nie chciałby ktoś sprzedać 'Invoking The Majestic Throne Of Satan'?
Jeden chujek z mojego miasta miał na opych, wysłał nawet smsa, że za 30 minut będzie u mnie z płytą i słuch po nim zaginął, a było to już z 1,5 roku temu. Mam nadzieję, że skurwiel nie żyje, bo odpuściłem wtedy aukcję na allegro. Co prawda nie jest to jakiś mega rare i można złapać na allegro do 50zł, ale dość rzadko się pojawia.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3170
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: INQUISITION

07-12-2010, 15:20

Conflagrator pisze:Mam nadzieję, że skurwiel nie żyje, bo odpuściłem wtedy aukcję na allegro.
:lol: :lol: :lol:
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: INQUISITION

07-12-2010, 15:28

Czy ten gość(co zrobił w chuja) czasem nie nazywa się Artur?
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
Ritual
zaczyna szaleć
Posty: 274
Rejestracja: 17-08-2010, 00:13

Re: INQUISITION

07-12-2010, 15:41

no ciekawe, czy to ten sam rip off o którym myślimy
DCI Hunt

Re: INQUISITION

07-12-2010, 15:50

Góral pisze:Czy ten gość(co zrobił w chuja) czasem nie nazywa się Artur?
Tak, ten pokrak. Kilka tygodni dzwonił, że ma płyty na sprzedaż itd, potem jeszcze w ten sam dzień wysłał smsa, że już idzie i niedługo będzie i przepadł :lol: W sumie nic na tym nie straciłem, ale mogłem sobie spokojnie za 30-40zł kupić na allegro, a tak mam lukę na półce do tej pory ;) PS. może to któryś z was? Osobnik ten wyrażenia "i chuj kurwa" używał dość często :lol:

Zresztą nieważne, wierzę, że nowy Inquisition pozamiata.
Awatar użytkownika
Góral
w mackach Zła
Posty: 957
Rejestracja: 10-08-2009, 19:25

Re: INQUISITION

07-12-2010, 16:01

Listę również dostałem(koło 100 pozycji). W moim przypadku wysyłał mi koncertówkę Blasphemy przez pół roku, co prawda miałem zapłacić jak już dojdzie ale i tak mnie wkurwił. Ominęło mnie parę korzystnych aukcji z kup teraz, a teraz jak na złość nie dość, że są rzadko, to jeszcze w chujowych cenach i przez to mam lukę na półce. Najśmieszniejsze jest to, że nawet zarzekał się iż płyta została wysłana :lol: , chętnie bym go zapytał osobiście o "Status przesyłki" ale z okolic Bydgoszczy do Bytomia to jednak trochę daleko jest :wink:
Trust no one is the absolute Law.

P.J.E.C.

Don't call me your brother
Cause I ain't your fuckin' brother
We fell from different cunts
And your skins an ugly color
DCI Hunt

Re: INQUISITION

07-12-2010, 16:09

Szczerze mówiąc wątpię, żeby to był świadomy rip off... On jest po prostu...no cóż, powiedzmy, że ma pecha od urodzenia :lol:
Ritual
zaczyna szaleć
Posty: 274
Rejestracja: 17-08-2010, 00:13

Re: INQUISITION

07-12-2010, 16:09

Conflagrator pisze:
Góral pisze:Czy ten gość(co zrobił w chuja) czasem nie nazywa się Artur?
Tak, ten pokrak. Kilka tygodni dzwonił, że ma płyty na sprzedaż itd, potem jeszcze w ten sam dzień wysłał smsa, że już idzie i niedługo będzie i przepadł :lol: W sumie nic na tym nie straciłem, ale mogłem sobie spokojnie za 30-40zł kupić na allegro, a tak mam lukę na półce do tej pory ;) PS. może to któryś z was? Osobnik ten wyrażenia "i chuj kurwa" używał dość często :lol:
kurwa chyba muszę zmienić nick, bo wywołuje dziwne skojarzenia :lol: co do niego to mozesz sobie poczytac jego posty na http://brutalland.webd.pl/index.php?act ... ile;u=1200 a w kwestii ewentualnej dojebki to na Olimpijską 2, bo to aktywny Polonista ;)
DCI Hunt

Re: INQUISITION

07-12-2010, 16:15

Aktywny polonista? Pamiętam go jak siedział w knajpie na meczu reprezentacji i zaczął klaskać jak Polska straciła bramkę, bo nawet nie wiedział która bramka jest która. Mina połowy lokalu była wtedy bezcenna :lol:
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: INQUISITION

11-01-2011, 00:59

Drone pisze:Ot, włączyłem z ciekawości... Co tu się wyprawia na tej płycie... Hollywood, Walt Disney i Miś Colargol w jednym :lol:
idź już spać.
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: INQUISITION

21-03-2011, 16:00

Słucham właśnie "Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm", nie robi może aż takiego wrażenia jak absolutnie genialna poprzedniczka, ale to i tak bardzo dobry album. Po dwóch, trzech odsłuchach mam wrażenie pewnego ugrzecznienia (ale mi te słowo tu, kurwa, pasuje) i mniejszego nacisku na hipnotyczny, rytualny charakter muzyki, za to w większym stopniu skupiono się na klimacie.

A w ogóle to chuj mnie strzela, że moja kopia z No Colors przyszła bez plakatu, ale ponoć mało kto dostał ten plakat do czarnego winyla.
LastOneOnEarth
zaczyna szaleć
Posty: 236
Rejestracja: 22-12-2010, 00:14

Re: INQUISITION

27-03-2011, 00:45

Napiszę tylko o Nefarious Dismal Orations, którą ostatnio mocno katuję. Reszty nie znam.
1. Świetne hipnotyczne riffy.
2. Wokal świetnie współgrający z resztą, nie wysunięty względem innych instrumentów, nadający rytualny charakter muzyce.
Na tej płycie nie kojarzy się też za bardzo z Abbath'em.
3. Płyta jest spójna, płynna i wciągająca.
4. Jak na obraną stylistykę to teksty są na prawdę fajne. Czyta się je z przyjemnością.
5. Wyżej wymienione punkty składają się na unikalną atmosferę, ale to już było kilka razy pisane.
Maria Konopnicka

Re: INQUISITION

27-03-2011, 01:05

Ich ostatni album tak jedzie Immortal, że jakbym coś takiego nagrał i wydał to czułbym się skończonym idiotą. Taka ciekawostka dla jednych miła dla innych nie - jak AB/CD... dla fanów AC/DC
LastOneOnEarth
zaczyna szaleć
Posty: 236
Rejestracja: 22-12-2010, 00:14

Re: INQUISITION

27-03-2011, 01:18

Tego się obawiam. Ciągle słyszę o Immortal w kontekście Inquisition, ale po zapoznaniu się z Nefarious Dismal Orations i jakiś pojedynczych kawałków z poprzednich płyt znacznych zapożyczeń z twórczości tych pierwszych nie zauważyłem. Ale po włączeniu jakiegoś utworu z najnowszej myślałem, że słucham All Shall Fall. Nie wiem dlaczego, ale na tę płytę padło pierwsze skojarzenie.
Maria Konopnicka

Re: INQUISITION

27-03-2011, 13:46

LastOneOnEarth pisze:Tego się obawiam. Ciągle słyszę o Immortal w kontekście Inquisition, ale po zapoznaniu się z Nefarious Dismal Orations i jakiś pojedynczych kawałków z poprzednich płyt znacznych zapożyczeń z twórczości tych pierwszych nie zauważyłem. Ale po włączeniu jakiegoś utworu z najnowszej myślałem, że słucham All Shall Fall. Nie wiem dlaczego, ale na tę płytę padło pierwsze skojarzenie.
Akurat z All Shall Fall mi się nie kojarzy zupełnie - dla mnie to taki dużo wcześniejszy Immortal
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: INQUISITION

29-03-2011, 21:15

Kompletnie nie rozumiem tego powszechnego porównania do Immortal. Inquisition jest przecież dużo lepsze.
Maria Konopnicka

Re: INQUISITION

29-03-2011, 21:36

Czesław pisze:Kompletnie nie rozumiem tego powszechnego porównania do Immortal. Inquisition jest przecież dużo lepsze.
Lepsze niż Pure Holocaust ? No proszę...
Jak w ogóle kopia może być lepsza niż oryginał...

Zgodzę się natomiast, że dużo ostatni Inquisition słucha się dużo lepiej niż ugładzonego i plastikowego ostatniego Immortala
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: INQUISITION

29-03-2011, 22:15

Ale co to w ogóle za bzdura że Inquisition jest kopią Immortal? Są pewne podobieństwa w muzyce, no ale kurwa, bez przesady.
DCI Hunt

Re: INQUISITION

29-03-2011, 22:16

Nie słyszałem tego nowego, ale jakoś nigdy mi się ten zespół z Immortal nie kojarzył. Ani trochę.
ODPOWIEDZ