PANTERA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TORTURER
w mackach Zła
Posty: 977
Rejestracja: 10-06-2007, 17:01
Lokalizacja: Oxford

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:07

Piszę poważnie,bez cienia ironi,bo mi sie zdaje ,ze Pantera miała jednak duzy wpływ na powstanie tzw nu metalu,szczególnie pozny okres ich twórczości,taka muza dla amerykańskiego ulicznego barachła,czerwone brody,flanele,czapy na oczach..moze sie myle,ale chyba nie da sie tego nie zauwazyć.Co nie zmienia faktu,ze lubie bardzo Cowboys from Hell,świetna płyta! A partycypacja Anselmo w dziesiatkach projektów mało mnie obchodzi,przykladowo Necrophagia nagrala z nim swoja najlepsza płytę imo,więc jakos mnie to nie wkurwia zbytnio.
Death Dwells in Love
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:13

Maleficio pisze:czy ktos moze podac nazwy kapel z wyraznym wplywem Pantery?
esq pisze: Tysiące kapel w grupie zespołów, które je inspirowało wymieniają Panterę, a to że mało której udało się choćby zbliżyć do poziomu,stylu reprezentowanego przez "kowbojów" to już jest inna sprawa.
Masz tu wyżej odpowiedź na twoje pytanie bo widzę, że usilnie szukasz dziury w całym, nie jestem w stanie wymienić zbyt wielu naprawdę dobrych kapel grających jak Pantera, bo zwyczajnie nigdy ich nie szukałem...w końcu połowa tego forum rzekomo nie znosi popłuczyn po czymś tam,powielania w muzyce, więc w tym przypadku też trzymam się tej zasady :P
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:16

Torturer

jest tak jak piszesz, pod wplywem Pantery powstala cala masa hamerykanskiego gowna dla debili. nie mniej sama Pantera raczej trzymala poziom i u nich ta cala otoczka jakos mnie nie razi. No moze nie na tyle, zeby przeszkodzic w odbiorze zajebistej muzyki ;D

poza tym te hujowe zespoly w inspiracji Pantera przewaznie ograniczaja sie do rzniecia bujajacych riffow i ogolnej postawy, nie moga sie rownac pod wzgledem umiejetnosci kompozycyjnych czy technicznych. Dimebag gral nie tylko dobre solowki, ale tez bardzo ciekawe, niebanalne riffy. no i z tego co ich znam to nigdy nie mieli gejowskich melodyjek i wokali. boze jak ja tego nienawidze <belt>
this is a land of wolves now
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:24

Riven pisze:Dimebag gral nie tylko dobre solowki, ale tez bardzo ciekawe, niebanalne riffy.
No i z tej intencji każdy kto ma gitarę: wiosło w dłoń! i napierdalać teraz jakiego 5 minutes alone, New level czy Strength beyond strength, ja sobie zarzucę Walk..tam, tarara tam, tarara tam,tarara tam.. :D
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:45

mnie rozpierdala riff w Regular People. Poza tym cholernie lubie Rise, strasznie niedoceniany kawalek. Zajebiste riffy, swietna rytmika, super napierdol na perkusji i wbijajace w podloge solowki na koncu. GENIALNY numer.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5312
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 14:46

esq pisze:
Maleficio pisze:czy ktos moze podac nazwy kapel z wyraznym wplywem Pantery?
esq pisze: Tysiące kapel w grupie zespołów, które je inspirowało wymieniają Panterę, a to że mało której udało się choćby zbliżyć do poziomu,stylu reprezentowanego przez "kowbojów" to już jest inna sprawa.
Masz tu wyżej odpowiedź na twoje pytanie bo widzę, że usilnie szukasz dziury w całym, nie jestem w stanie wymienić zbyt wielu naprawdę dobrych kapel grających jak Pantera, bo zwyczajnie nigdy ich nie szukałem...w końcu połowa tego forum rzekomo nie znosi popłuczyn po czymś tam,powielania w muzyce, więc w tym przypadku też trzymam się tej zasady :P
Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Nigdy nie czytalem/slyszalem, zeby ktos powiedzial, ze sie inspirowal Pantera?!? Dlatego prosilem o jakies konkrety bo powiedzenie, ze Pantera inspirowala tysiace kapel to jedno wielkie uogolnienie. Pamietajmy, ze Pantera to nie Beatlesi, Elvis... nie nawet Black Sabbath czy Slayer....

Zgadzam sie, ze wiele osob sie wypowiadalo, ze im smutno, ze odszedl Dimebag bo nagle sie okazalo, ze dla wszystkich byl wielka inspiracja ale o dziwo... musial koles zostac zastrzelonym by to wyszlo na jaw. I tak jego smierc nie miala nawet 5% z tego publicity co smierc Euronimousa lub Deada... przynajmniej w Europie. Wiem, ze w Stanach kazdy metalowiec "plakal" i nawet rozne Madonny sie angazowaly w jakis sposob w zalobe. Dla mnie to swiaczy o tym, ze kazdy chcial troszke wlasnego publicity zrobic przy okazji jego smierci.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PANTERA

05-02-2009, 15:06

Maleficio pisze:I tak jego smierc nie miala nawet 5% z tego publicity co smierc Euronimousa lub Deada... przynajmniej w Europie..
Faktycznie, w Europie każdy większy dziennik i telewizja trąbiły na okrągło o śmierci Euronymousa i każdy zapytany przypadkowo przechodzień wiedział kto to taki. Natomiast o śmierci Darrela wiedziała tylko garstka fanów Pantery. :lol:
Awatar użytkownika
Deathless King
weteran forumowych bitew
Posty: 1477
Rejestracja: 30-12-2008, 23:51

Re: PANTERA

05-02-2009, 15:47

Maleficio pisze: Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Nigdy nie czytalem/slyszalem, zeby ktos powiedzial, ze sie inspirowal Pantera?!? Dlatego prosilem o jakies konkrety bo powiedzenie, ze Pantera inspirowala tysiace kapel to jedno wielkie uogolnienie. Pamietajmy, ze Pantera to nie Beatlesi, Elvis... nie nawet Black Sabbath czy Slayer....

Zgadzam sie, ze wiele osob sie wypowiadalo, ze im smutno, ze odszedl Dimebag bo nagle sie okazalo, ze dla wszystkich byl wielka inspiracja ale o dziwo... musial koles zostac zastrzelonym by to wyszlo na jaw. I tak jego smierc nie miala nawet 5% z tego publicity co smierc Euronimousa lub Deada... przynajmniej w Europie. Wiem, ze w Stanach kazdy metalowiec "plakal" i nawet rozne Madonny sie angazowaly w jakis sposob w zalobe. Dla mnie to swiaczy o tym, ze kazdy chcial troszke wlasnego publicity zrobic przy okazji jego smierci.
Przestan czytac Bravo... Czlowieku, jestes dla mnie autorem najwiekszej bzdury jaka slyszalem od daaaawna... Nawet jak ktos ostatnio napisal, ze dopiero po smierci Chucka Death stal sie znany nie bylo tak glupie... Sorry, ale do Dimebaga to Euronymous czy Dead to leszcze. Wierz mi, w Europie plakano nie gorzej... Nie kaze Ci lubic Pantery, ale przestan wypisywac takie bzdury bo to sie w glowie nie miesci. Wyjmij glowe z dupy i moze zauwazysz ze wiele riffow Dimebaga jest na rowni kultowych z riffami chociazby Slayera. Ja pierdole...
Only duzo tremolo na nietlumionych strunach is true!
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:07

to czy to sa na rowni z rifami slayera to jest tylko i wylacznie twoja opinia i twoj gust (wg. mnie jesli brac gitare z lat swietnosci Slayera vs najlepsze riffy Pantery to zdecydowanie wygrywa Slayer i dla mnie nie ma tematu w ogole), to nie ma nic do rzeczy jesli chcemy rozmawiac o bardziej obiektywnych kryteriach - czyli wlasnie np. ilosci zespolow inspirujacych sie Pantera. wiec niech ktos wymieni jakies nazwy. sam jestem ciekaw bo na razie wydaje mi sie, ze wplyneli glownie na wysyp jakiegos prostackiego syfu
this is a land of wolves now
wolf

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:12

Maleficio pisze: I tak jego smierc nie miala nawet 5% z tego publicity co smierc Euronimousa lub Deada... przynajmniej w Europie.
kolejny dowód ,że Europa gejem stoi
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5312
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:21

Deathless King pisze:
Maleficio pisze: Ale to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Nigdy nie czytalem/slyszalem, zeby ktos powiedzial, ze sie inspirowal Pantera?!? Dlatego prosilem o jakies konkrety bo powiedzenie, ze Pantera inspirowala tysiace kapel to jedno wielkie uogolnienie. Pamietajmy, ze Pantera to nie Beatlesi, Elvis... nie nawet Black Sabbath czy Slayer....

Zgadzam sie, ze wiele osob sie wypowiadalo, ze im smutno, ze odszedl Dimebag bo nagle sie okazalo, ze dla wszystkich byl wielka inspiracja ale o dziwo... musial koles zostac zastrzelonym by to wyszlo na jaw. I tak jego smierc nie miala nawet 5% z tego publicity co smierc Euronimousa lub Deada... przynajmniej w Europie. Wiem, ze w Stanach kazdy metalowiec "plakal" i nawet rozne Madonny sie angazowaly w jakis sposob w zalobe. Dla mnie to swiaczy o tym, ze kazdy chcial troszke wlasnego publicity zrobic przy okazji jego smierci.
Przestan czytac Bravo... Czlowieku, jestes dla mnie autorem najwiekszej bzdury jaka slyszalem od daaaawna... Nawet jak ktos ostatnio napisal, ze dopiero po smierci Chucka Death stal sie znany nie bylo tak glupie... Sorry, ale do Dimebaga to Euronymous czy Dead to leszcze. Wierz mi, w Europie plakano nie gorzej... Nie kaze Ci lubic Pantery, ale przestan wypisywac takie bzdury bo to sie w glowie nie miesci. Wyjmij glowe z dupy i moze zauwazysz ze wiele riffow Dimebaga jest na rowni kultowych z riffami chociazby Slayera. Ja pierdole...
Pisze co uwazam i jezeli Ci sie nie podoba to nie czytaj albo wlacz MTV czy cos... moze zagraja Pantere, Metallike albo jakiegos Slipknota... walniesz konia i sie uspokoisz. Porownanie riffow Dimebaga z riffami Slayera to idiotyzm roku.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:28

tez tak uwazam ale to nadal subiektywna sprawa. obiektywnie mozna najwyzej ocenic wplyw Slayera na gatunek. styl wypracowany przez nich stal sie podstawa dla calej gamy gatunkow ekstremalnego metalu i tutaj oczywiscie Pantera nie stanowi zadnej konkurencji.

ponawiam pytanie: w muzyce ktorych zespolow mozna dostrzec wplyw Pantery? nazwy prosze.
this is a land of wolves now
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:48

Riven pisze: ponawiam pytanie: w muzyce ktorych zespolow mozna dostrzec wplyw Pantery? nazwy prosze.
Wałkujecie to pytanie, żeby usłyszeć odpowiedź was satysfakcjonującą czyli:
Pantera miała wpływ na zespoły z nurtu postthrash, metalcore i nu-metal, przykładowe kapele to te wymienione przez Drone'a plus np. Machine Head, Korn, pewnie jakiś Trivium i w chuj innego gówna, którym się nie interesuję, ale pomyślcie że dla kapel i fanów tych gatunków Pantera to absolutny mus.
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5312
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:51

esq pisze: Pantera miała wpływ na zespoły z nurtu postthrash, metalcore i nu-metal, przykładowe kapele to te wymienione przez Drone'a plus np. Machine Head, Korn, pewnie jakiś Trivium i w chuj innego gówna, którym się nie interesuję, ale pomyślcie że dla kapel i fanów tych gatunków Pantera to absolutny mus.
no i ja nie mam wiecej pytan :lol:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:53

to by bylo na tyle jesli chodzi o ich znaczenie dla metalu :D

ja na serio pytalem, moze jest jakis dobry zespol ktory sie nimi inspirowal. chyba nie.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PANTERA

05-02-2009, 16:55

Drone pisze: 3) Po jego śmierci zrobiono z niego boga gitary, co jest kompletnym przegięciem pały.
"A dlaczego widzisz drzazgę w oku brata swego, a belki w oku własnym nie dostrzegasz?" :wink:

A tak zupełnie serio, to był bardzo dobry zespół, ale trudno, żeby zdobył większe uznanie na forum "death and black metal" ;)
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: PANTERA

05-02-2009, 17:03

Riven pisze:to by bylo na tyle jesli chodzi o ich znaczenie dla metalu :D

ja na serio pytalem, moze jest jakis dobry zespol ktory sie nimi inspirowal. chyba nie.
chuje, nienawidzę was :wink: , ale ja nigdzie nie pisałem, że po nich wysypała się masa świetnych kapel thrash metalowych, tyle że w ogóle tak było :P, co do inspirowania nic poza tym nie przychodzi mi do głowy, bo wielu muzyków jak mówi się o Panterze to wykręca się odp że są zajebiści itd, ale tego zajebistego wpływu w muzyce ich bandów już nie słychać.
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

Re: PANTERA

05-02-2009, 17:14

ultravox pisze: A tak zupełnie serio, to był bardzo dobry zespół, ale trudno, żeby zdobył większe uznanie na forum "death and black metal" ;)
Nom, ale na szczęście czołowi przedstawiciele DM i BM, czyli Madonna i Current93 mają się na tym forum bardzo dobrze :lol:
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: PANTERA

05-02-2009, 17:33

no przeciez nikt nie mowi, ze to zly zespol. maja sporo swietnego materialu. tyle, ze odkryli przed masami grunt cholernie podatny na porost chwastow :D
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

05-02-2009, 17:53

Riven pisze:no przeciez nikt nie mowi, ze to zly zespol. maja sporo swietnego materialu. tyle, ze odkryli przed masami grunt cholernie podatny na porost chwastow :D
a ja w ogóle nie rozumiem tego pytania: "kto się nimi inspirował". Bo czego to ma niby dowieść? Tak jak napisałem wcześniej, wytworzyli swój unikalny i bardzo rozpoznawalny styl gry, którym odświeżyli lekko porośniętą kurzem formułę thrash metalu. Tutaj nie chodzi o szukanie naśladowców, ale o WYRAZISTOŚĆ MUZYCZNĄ owej kapeli. Jest tak jak pisałem wcześniej i jak Drone zauważył - kopii jest wiele, ale bardzo marnych ,zatopionych w swoim mcdonaldowym amerykańskim światku, co tylko przemawia na korzyść Pantery. Chyba lepiej stworzyć coś oryginalnego, co jest trudne do podrobienia, niźli otworzyć swoim graniem wiele furtek i tylko czekać na epigonów, którzy swoim graniem wywołają odruch wymiotny u słuchacza.
Nie chcę tutaj przeceniać ich wpływu na muzykę metalową ale nie doceniać ich też nie wypada. Tylko tyle i aż tyle.
Coś tam było! Człowiek!
ODPOWIEDZ