Heatenic Noiz Architect

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Heatenic Noiz Architect

11-02-2008, 14:35

"O artyście: wesołe zło wcielone, diaboliczny hardeathcore tudzież matematyczna ekstrawagancja przyjaciół wesołego diabła". Opis ten odnosi się jednak bardziej do początków zespołu, bo to co można usłyszeć na ich debiucie "Already A Legend" zdecydowanie wymyka się szybkim próbom uchwycenia. "One magical movement from Kether to Malkuth", podróż ducha - tak określają się obecnie. Inni znów piszą, że "muzyka tej grupy to - wedle haseł reklamowych wydawcy - połączenie intensywnego metalu, chropowatej brutalności, hardcoreowej furii oraz wyważonych, różnorodnych wokali wykrzyczanych / wyśpiewanych przez jedno gardło, skrzywionej schizofrenicznej melodyki, w akompaniamencie gitarowo-psychodelicznych motywów, spajających wszystko w logiczną całość". I nie powiem, żeby nie było w tej rzece słów kropli prawdy. Recenzje w różnych miejscach w sieci, oczywiście także na masterfulu (wyróżnienie). Muzyka jest dużo i bez porównania lepsza :twisted:

http://www.myspace.com/heatenicnoizarchitect

ps. ja wziąłem cd "w ciemno" i było to najmilsze muzyczne zaskoczenie ad 2007, polecam zwłaszcza opcję "+ t-shirt".
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
DCI Hunt

11-02-2008, 16:12

Teoretycznie zupełnie nie moje klimaty, ale numer z myspace'a bardzo dobry i z miejsca zaskoczył. Jak będę miał okazję posłuchać pełnej płyty to chętnie się zapoznam.
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

11-02-2008, 16:42

Ketha trochę większe kuku robi, jak na mój gust. Tutaj trochę wkurzający jest wokal. Coś mi w nim nie leży. Musiałbym całą płytkę sprawdzić. Po tym kawałku trudno cokolwiek powiedzieć. Wydaje mi się dość przeciętny.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
jesterSS

12-02-2008, 09:19

Świetne, taka Nyia przy tym to tylko krótki piard. Przy okazji, tam gra niejaki Boroova - to ten z masterfula?
Awatar użytkownika
MinT
weteran forumowych bitew
Posty: 1180
Rejestracja: 07-12-2004, 10:55
Lokalizacja: P-N
Kontakt:

13-02-2008, 09:15

zupełnie nie moje klimaty
ale cała płyta po prostu świetna
*poznański Goldman Sachsman metalu*
LEFT HAND SOUNDS - http://facebook.com/lefthandsoundsorg
DCI Hunt

13-02-2008, 09:20

MinT pisze:
zupełnie nie moje klimaty
ale cała płyta po prostu świetna
Całkiem możliwe, jak jakiś znajomy będzie miał to pożycze i posłucham.
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

13-02-2008, 16:06

longinus696 pisze:Musiałbym całą płytkę sprawdzić. Po tym kawałku trudno cokolwiek powiedzieć. Wydaje mi się dość przeciętny.
Źle Ci się wydaje ;) Może nie trafiłeś odpowiednio w czas, dzień nie ten czy coś w tym sensie, ale wina takiego osądu leży raczej po Twojej stronie, bo płyta nosi na całego :twisted:
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2204
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

13-02-2008, 21:14

Lubiłem już ich jako Ravished Flesh, do dziś tego słucham. Kawałki z myspace łykam bez popitki, ciekawe jak będzie z całą płytą.
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

13-02-2008, 22:44

4m pisze: Źle Ci się wydaje ;) Może nie trafiłeś odpowiednio w czas, dzień nie ten czy coś w tym sensie, ale wina takiego osądu leży raczej po Twojej stronie, bo płyta nosi na całego :twisted:
Chcesz mi powiedzieć, że wartości, które przypisujesz tej płycie naprawdę w niej tkwią, są obiektywne, a ja nie potrafiłem ich dostrzec ?
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

14-02-2008, 09:34

Mniej wiecej, choć nie w 100%. W sensie, że jak nie zachwyca jak właśnie zachwyca? HNA należy się z pewnością miejsce w wątku "najbardziej intrygujący akt z polszy". W każdym razie mając na uwadze gust muzyczny wykraczający poza jeden gatunek zaskoczyło mnie Twoje zdanie o tym kawałku HNA.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

14-02-2008, 20:41

4m pisze:Mniej wiecej, choć nie w 100%. W sensie, że jak nie zachwyca jak właśnie zachwyca? HNA należy się z pewnością miejsce w wątku "najbardziej intrygujący akt z polszy". W każdym razie mając na uwadze gust muzyczny wykraczający poza jeden gatunek zaskoczyło mnie Twoje zdanie o tym kawałku HNA.

Wiesz, to że cenię indywidualizm i poszukiwania formalne nie znaczy od razu, że będę akceptował wszystko, co wyłamuje się z kanonu dla samej tej cechy. Posłucham całej płyty, to powiem coś więcej.
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

15-02-2008, 13:00

Bardzo bardzo bardzo dobry materiał... gniecie!
nie ma to tamto
ODPOWIEDZ