DARKTHRONE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 19:25

ozob pisze:
28-10-2022, 19:17
W sumie to Darkthrone od zawsze był koniunkturalny.
Brednie, najbardziej przeciw trendom byli w okresie środkowym (dla jednych początkiem jest Panzer dla innych TD), w kontrze do melodyjek, klawiszy, damskich wokali etc. i tych wszystkich zjebanych recenzentów płaczących że Darkthrone gra to samo. Jaki trend reprezentuje 'Plaguewiedler' albo odkurzenie tak odrażającego wymiotu jak 'Goatlord' kilka lat wcześniej? Do tego te wszystkie wspaniałe projekty Fenriza typu Isengard czy Valhall.

Do tego wywiady odstawały mocno, Fenriz był fajnym, megawyluzowanym gościem o szerokich horyzontach muzycznych - to też było w kontrze do wywiadów przeprowadzanych z typowym jajkiem-pisanką.
[V] pisze:
28-10-2022, 19:20
Skoro kólturalnie pytaż: nie ustrzegłem się błędów młodości ( okres fascynacji Korn np) ale metyl był podstawą. Phosze mi nie zarzucać ze nagle stałem się fanem Darkthrone bo ta miłość trwa od lat.( przypominam tesz kto robił wywiade z nimi x lat temu choćby tutaj czy dla 7g). Dalej lubię pojebane niemetalowe granie jak i Prodigy bo moja muzyczna pasja sięga gzie wzrok nie sięga (viva megalomania)a sprzedanie płyt było jedną z lepszych decyzji,bo nie musze muzyki posiadać,wole ją przeżywać i jebie mnie nośnik. Nic nie jest stałe,ale mój gust od dłuższego czasu jest tam gdzie napierdala staromodny metal.Seta jester.
No luzik bo trochę się martwiłem że jakiś kryzys muzyczny miota Tobą na lewo i na prawę i jest to ehmmm.. zapowiedź końca (bo tak to wygląda na krok przed tym, jak człowiek rzuca muzykę w ogóle).
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 19:30

Nie dziele okresu BM, tylko wyróżniam okres DM, okres BM od ABitNS do SW, okres retro od TCiA do TUR, powrót do BM na AT i OS, i oczywiście ostatni, doomowy zapoczątkowany na EH.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9372
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 19:35

Uważasz że granie BM jest tak samo koniunkturalne w 1993 i w 2001?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 19:45

Uważam, że kiedy byli w formie to niespecjalnie musieli szukać czegoś nowego. Ewoluowali w ramach gatunku, jednakze na SW czuć, że to ostatnie tchnienie BM DT, że doszli do ściany i panowie postanowili cos zmienić łapiąc się na aktualny wówczas trend.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 623
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 22:07

Ale zajebista ta nowa płyta i jak naturalnie sobie płynie.
hare hare supermarket

nsbm.pl
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2453
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 22:15

Alkoholokaust pisze:
28-10-2022, 22:07
Ale zajebista ta nowa płyta i jak naturalnie sobie płynie.
To jest właśnie jej siła, ten naturalny strumień.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 22:35

😂
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14498
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 22:47

vicotnick pisze:
27-10-2022, 18:59
Guwnoburzy tom razom nie będzie, wszyscy pojmą geniusz TEJ płyty.
prawdziwy wróżbita Maciej :sarcasm1:

dla mnie ta płyta to średniak, pierwszy kawałek (szybki fragment) najlepszy ale te wolne doomowe są w sumie spoko
wracał raczej nie bede, debiut styknie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

28-10-2022, 23:07

vicotnick pisze:
28-10-2022, 22:15
Alkoholokaust pisze:
28-10-2022, 22:07
Ale zajebista ta nowa płyta i jak naturalnie sobie płynie.
To jest właśnie jej siła, ten naturalny strumień.
Złoty deszcz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10726
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 00:17

Słucham sobie tego nowego Darkthrone i nie mogę się nadziwić. To chyba casus Manowar "Gods of War", zespołu grającego heavy metal nawet, jeśli grają muzykę klasyczną. Tak samo Darkthrone gra black metal nawet, jeśli grają rozwleczony doom metal którego spodziewałbym się po jakimś nowym, nieznanym zespole z Chile. To chyba jakiś spisek, albo eksperyment społeczny, jak ten w którym znawcom kuchni pocięto nuggetsy z mcdonalds i podano mówiąc, że to bio eko mięsko, a oni chwalili, jakie to o wiele lepsze od McDonaldsa;)
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 475
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 01:17

^ proste, oni zresztą nigdy nie przestali grać BM.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3949
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 09:41

Odrobinkę się nie zgodzę z tym black metalem, uważam że w tym nowym Darkthrone black metalu jest tyle i ile mądrości i inteligencji u Edyty Górniak. Jest metal, ale czy to black ?? nie wiem,.. żeby było jasne, ja nie mam o to do nich pretensji, taka muza nawet mi ostatnio pasi, nie jest to nic wybitnego, pewnie kiedyś sobie kupię i postawię na półce, ale priorytetem toto nie jest. Miejmy świadomość że to jest przeciętna płyta z nudnawym doomowatym metalem, bez ognia i ikry, ale za to z ich specyficznym klimatem.

Zgadzam się co do tego że też mam wrażenie że to jest jakiś eksperyment społeczny :) Seba użył porównania kulinarnego, a mnie się skojarzyło z czymś takim, że jakby jakiś dzieciak albo małpa pomaziała byle jak sobie kawałek płótna, ktoś to wsadził w ramę i zaczął robić PR że to jakieś nowe malarskie odkrycie, abstrakcjonizm i te sprawy. A potem znajduje się grupa "znafwcóf" i koneserów którzy ciumkają, robią ochy i achy jakie to jest odważne i nowatorskie, jaka to jest nowa nadzieja i odkrycie w sztuce.... itp bzdety
Powiedzmy sobie szczerze - gdyby taką płytę nagrał początkujący, nikomu nieznany zespół to byłby kompletnie niezauważony, ewentualnie zjebany i zrównany z gównem. Ale że to jest Darkthrone... ten Darkthrone... to znajduje się grupa koneserów i ciumkają, robią ochy, achy i mówią nam wszystkim jaki ten Fenriz jest niezależny, odważny i odkrywczy... chuj wie, może i taki jest, ale nie umiał tego przelać na muzykę, bo "Astral fortress" jest po prostu nudnawa...

ps. przypadkowo bezpośrednio po nowym darkthronie słuchałem sobie takiego wynalazku TRINITAS - "Total heresy" i skojarzenia były jednoznaczne. Inspiracja bohaterami tematu bardzo wyraźna, (późniejszym okresem), ale zrobiona tak jak potrzeba. Słuchając te złapałem się kilka razy na tym "czy to jest ten nowy Darkthrone ? no nareszcie przypierdolili tak jak trzeba.. a nie, to ten Trinitas..."
Gdyby to był nowy Darkthrone byłyby spusty i zachwyty, ale że to jest nowy zespół, pewnie przejdzie bez większego echa...
Sodomix
postuje jak opętany!
Posty: 517
Rejestracja: 12-04-2007, 14:42

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 10:39

Nie wydaje mi się, że ktoś by jebał jakiś nowy bend za wypuszczenie takiej płyty. Brzmienie miodzio, wokal jak z krypty. Co tu jebać? Dla mnie spoko.

Po pierwszym pobieżnym odsłuchu przez myśl mi przeszło, że gdyby trochę inaczej zaaranżować perkusję, podkręcić tempo to ludzie by cmokali jaki to darkthrone jest blackmetalowy, powrót do korzeni itp.

A tak? Będzie znów to samo co zazwyczaj. Jedni by chcieli black and roll inni wolą doom a jeszcze inni spuszczą w kiblu.

Poziom poprzedniej utrzymany. Czy jest lepiej? Zobaczymy z czasem bo eternal hailsa ciężko będzie przebić.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 11:14

Fenriz ponoć na nowym albumie nazywa się Infidel Castro :lol:
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 11:23

Sodomix pisze:Poziom poprzedniej utrzymany
Az tak?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2453
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 11:25

Puki co, poziom poprzedniczki nie jest utrzymany.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 11:38


Kurwa, ten riff od 0:30 jest przegenialny. Na pełnych obrotach!!!
support music, not rumors
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 12:36

Płyta co najmniej dobra ze sporym potencjałem, ale ja jestem z frakcji "Soulside Journey"/"Goatlord", więc nie można mi ufać.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 17:18

vicotnick pisze:
29-10-2022, 11:25
Puki co, poziom poprzedniczki nie jest utrzymany.
Mogę się pod tym wstępnie podpisać. No, ale jeszcze kilkanaście streamów przede mną, a później przerwa i zobaczy się czy będzie mi się chciało do tego wracać.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: DARKTHRONE

29-10-2022, 18:32

ozob pisze:
29-10-2022, 17:18
vicotnick pisze:
29-10-2022, 11:25
Puki co, poziom poprzedniczki nie jest utrzymany.
Mogę się pod tym wstępnie podpisać. No, ale jeszcze kilkanaście streamów przede mną, a później przerwa i zobaczy się czy będzie mi się chciało do tego wracać.
Zrób sobie ankietę w głowie :D
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
ODPOWIEDZ