reviews • Mephorash - "1557 - Rites of Nullification" 2015 / 3CD
  ODIUM RECORDS
  SWEDEN

  Mephorash - 1557 - Rites of Nullification Mephorash to doskonały przykład zespołu, dla którego należy natychmiast odkurzyć termin ‘dark metal’, który ostatnimi laty wydaje się zaniknąć. Na “1557…” dostajemy pełen wachlarz charakterystycznych elementów tego gatunku - wzniosły, dostojny klimat, przewaga średnich temp, mocno podkreślone klawisze, ale bez przesadzonych, symfonicznych ambicji, transowe melodie, dark ambientalne wstrzymania i natchnione/nawiedzone wokale. Jak na Szwecję - brzmi to wyjątkowo ciepło, klimatycznie i pompatycznie - wręcz południowo-europejsko - ze wskazaniem na rejony greckie. Muzyka w kulminacyjnych momentach zagęszcza się, bębny intensyfikują do wciągających nawałnic i wtedy w muzyce Mephorash uwalniane są największe pokłady mrocznej, energetycznej siły. Bez nachalnego machania kadzidłem, ale z pasją i z wyrafinowanym wyczuciem formy udało się zatem Szwedom stworzyć materiał zróżnicowany w swoich mroczno-rytualnych aspektach, spójny klimatycznie i zapadający w pamięć już od pierwszego kontaktu. W zeszłym roku Nebiros (były gardłowy Ofermod i Malign) zdecydował się zostać ich drugim frontmanem i ci, którzy jeszcze nie mieli styczności z “1557…” mogą potraktować ten fakt jako dodatkowe świadectwo nowej jakości tego zespołu.

  mephorash.bandcamp.com
  www.facebook.com/Chaliceofthagirion
  mephorash.wix.com/mephorash
  www.odiumrex.com
  odiumrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/OdiumRexOlo ________7 search for Mephorash
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.