reviews • Imperial Triumphant - "Abyssal Gods" 2015 / 2CD
  CODE666
  USA

  Imperial Triumphant - Abyssal Gods Imperial Triumphant to całkiem zdolni apologeci black metalowej rewolucji francuskiej, która przyniosła upadek porządku tonalnego w gatunku i wyniosła znaczenie aspektu mistycznego na wyższy poziom. Tego ostatniego właśnie nieco brakowało mi na poprzednich nagraniach tych Nowojorczyków, ale na “Abyssal Gods” odnosi się wrażenie, że już w pierwszych sekundach otwierających płytę, ktoś otwiera pod nami zapadnię i spadamy gwałtownie w mroczną otchłań pchani lawiną intensywnych, ocierających się o kakafonię dźwięków, podkręconych szaloną, psychodeliczną partią trąbki. Chwilę później już jesteśmy na dnie mrocznej doliny, gdzie Zło oddycha nam prosto w twarz, a zespół serwuje nam bardzo intensywne doświadczenia słuchowe z wyraźnymi kontrastami i godnym podziwu rozmachem aranżacyjnym. Z jednej strony Imperial Triumphant nie kładą nowych kamieni węgielnych pod odkrycia w sztuce muzycznego mroku, ale jednocześnie, ścieżki gitarowych dysonansów, po których nas prowadzą nie są zbiorem tanich sztuczek technicznych kuglarzy - czy inaczej - wykalkulowanym kamuflażem dla konceptualnej biedy. Jest to właśnie jedna z tych płyt, które odkrywają swoje metafizyczne zakamarki poddane nieco dłuższej kwarantannie odsłuchowej. Do której jądra trzeba docierać powoli, sukcesywnie przedzierając się przez kolejne zwoje paranoidalnych połączeń i cierpliwie składając abstrakcyjne puzzle. Z resztą, przypomnę - za IT stoją członkowie Pyrrhon, w którym zasłynęli z bardzo ciekawego i nietypowego podejścia do death metalu. Ich twórczość pod szyldem Imperial Triumphant jest równie nieprzewidywalna, wielowarstwowa i czerpiąca inspiracje z bardzo zróżnicowanych źródeł. Sami muzycy przyznają choćby, że poza DsO jarają się też np. Pendereckim i z powodzeniem (jak na zespół z metalowymi korzeniami) wkraczają też kilkukrotnie w rejony awangardowej klasyki - co moim zdaniem jest dla tego zespołu najbardziej obiecującą ścieżką rozwoju. Jeżeli uda im się jeszcze bardziej rozwinąć te niemetalowe elementy to ciemna, narkotyczna i najbardziej niebezpieczna część ich muzyki może tylko zyskać na sile i jakości.

  www.facebook.com/imperialtriumphant
  www.facebook.com/pages/Aural-Music/100820073310100
  www.auralmusic.com
  www.code666.netOlo ________8 search for Imperial Triumphant
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.