reviews  • Torture Eternal - "Mentally Killed Before the Birth" 2009 / 1CD RE-RELEASE
    REDRUM666
    SZWECJA

    Torture Eternal - Mentally Killed Before the Birth Reedycja debiutu szwedzkiego bandu, który chyba nie odbił się wcześniej jakimś szerokim echem na scenie i który nie wprowadził zespołu do panteonu szwedzkich sław co skończyło się zawieszeniem przez chłopaków działalności pod szyldem Torture Eternal. Redrum666 opatrzyła ten materiał znacznie lepszą od oryginału okładką i zapewnia, że warto się tym zainteresować. A zainteresować się tym CD faktycznie powinni wszyscy, którzy z lubością zapełniają swoje półki old school death metalem bez wnikania czy to pierwsza, druga, czy solidna trzecia liga. Torture Eternal to po prostu zespół pasjonatów, którzy swoją twórczością dołożyli jakiś maleńki kamyczek do egzystencji tago gatunku bez ambicji na zrewolucjonizowanie starej dobrej formuły i to właśnie słyszymy na "Mentally Killed Before the Birth" - bardzo przyjemna skandynawsko-europejska mielona w stylu, który dominował w czasach, gdy jeszcze nikt w wywiadach nie krzywił się, że death metal mu się znudził a plastikowe triggery i techniczny onanizm nie wyprzedzały zmysłu kompozycyjnego zespołów. Dominuje motoryczne gniecenie w średnich tempach z antycznymi melodiami, ale jest też dużo zmian temp, podszytych obskurnym złem zwolnień i podkręceń atmosfery z zalążkami blastów. Może się podobać kombinacyjna gra bębniarza, świetne, momentami nawet haczące o psychodelę sola, no i ryczący głęboko z trzewi, studzienny growl. Luźne skojarzenia - wczesna twórczość Hypocrisy, Vomitory, Sinister, trochę Gorefest, death metalowy debiut Darkthrone - można tak ciągnąć bez końca, ale najbardziej istotne jest, że Torture Eternal nie nudzą, prowadzą swoją muzykę z pomysłem, bez mielizn, z nastawieniem na `przygodę`. Nic nowego, tłusta golona z chrzanem i duże piwo, ale za te pieniądze jakie życzy sobie za to Redrum to aż głupio nie kliknąć w `kup teraz`.

    www.tortureeternal.com; www.myspace.com/tortureeternal; www.redrum666.net; www.myspace.com/redrum666labelOlo ________7,5 search for Torture Eternal

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.