reviews  • Mistery Cold - "God Save the Guns" 2006 / 1DEMO
    CHRONOS PRODUCTIONS
    SZWAJCARIA

    Mistery Cold - God Save the Guns Być może Mistery Cold są muzycznymi wizjonerami i adresują swoją sztukę do szeroko otwartych umysłów. Być może zespół swoją muzyką przeciera szlaki dla ciężkiego grania w bliżej nieokreślonej, ale bez wątpienia odległej przyszłości. Możliwe, ale ja mam to w dupie. Szwajcarzy upichcili gniota, który w trybie natychmiastowym awansował na szczyt mojego prywatnego rankingu w kategorii "spektakularnie bolesne nieporozumienie". Obcowanie z "God Save The Guns" boli dotkliwie. W jednej szufladzie upchnięto pseudosymfoniczne historie rodem z dokonań komediantów znanych szerzej jako The Kovenant, hardcore'owe riffy, natchnioną awangardę stylizowaną na Arcturus i styl wokalny Popcorna z Acid Drinkers. Efekt przerasta bardzo śmiałe wyobrażenia na temat niestrawnej abstrakcji. Podejrzewam, że założeniem Mistery Cold jest generować dźwięki nieszablonowe i wprawiać w osłupienie niekonwencjonalnym podejściem do sztuki. W rzeczywistości zespół zamaszystym krokiem przekroczył niestrzeżoną granicę pomiędzy dobrym smakiem a szopką i odszedł w siną dal. Nie będę tęsknił.

    www.misterycold.comRobert Jurkiewicz ________ search for Mistery Cold

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.