reviews • Souless - "The darkening of days" 1999 / 1CD
  SELF PRODUCED
  USA

  Numer Grave się przypomina, nie ? Szkoda mi ich, oj szkoda... Czas na rzeczywistość. Przede mną Souless. Zaczyna się nieciekawie, bo schematycznym melodyjnym death/thrash metalem. Po jakichś 2 minutach słuchania nabieram nadziei. Souless przyspieszył i zmienił melodyjkę. I od tej pory jest lepiej. Amerykańce łączą na „The darkening of days” prawie wszystkie swoje narodowe metalowe style. Począwszy od Florydzkiego death metalu w stylu Obituary a skończywszy na thrashu z Bay Area. Wychodzi im to nienajgorzej. Souless najlepiej czuje się w średnich ( i wyżej...) tempach, muzyka nabiera wtedy rumieńców i jest żywsza. Zespół tworzy wtedy bardzo przyjemny muzyczny walec miło wgniatający słuchacza. Od czasu do czasu pojawi się niestety jakiś feler. Souless traci wigor i serwuje prostą wręcz schematyczną rąbankę. Dzieje się tak rzadko i przypuszczam, że następnym razem obejdzie się bez tego. Zanim dojdzie do konsumpcji drugiego dania Amerykanów słucham „The darkening...” i daję im czas na poprawę.

  Chris Dora; 6110 Bradley Ave.; Parma OH 44129-2218; Usa e-mail: chrisdora@webtv.net
  a.p ________6.5 search for Souless

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.