reviews • Utopie - "Instinct for existence" 1999 / 1CD
  BIZARRE LEPROUS PROD.
  NIEMCY

  “Jak ci stoi ?”. Tak rozpoczął swój list do mnie człowiek z Utopie. Od razu go polubiłem. To miłe, gdy korespondent interesuje się stanem moich genitaliów. Jeszcze bardziej go polubiłem, gdy posłuchałem jego muzyki. Szybki, brutalny grind. Nóżka potupuje, micha się cieszy. I jest jeszcze weselej po przeczytaniu tytułów. Mistrzostwo zwyrodnienia i perwersji. Trzeba mieć łeb do takich rzeczy, z tym po prostu trzeba się urodzić. Każdy numer wytryska i tnie słuchacza jak perfekcyjny skalpel. Spora tu zasługa brzmienia, czystego, masywnego i bardzo czytelnego. Chwali się też fakt, że Utopie nie serwują schematycznego i nudnego do bólu łomotu. Starają się, i to z niezłym skutkiem, urozmaicić swój materiał. Ciężko jest wymyślić coś ciekawego w tak spontanicznej i w sumie prostej muzyce jaką jest grind. Tym większe moje uznanie, no i radość oczywiście. Utopie to bardzo dobry zespół i niekonieczne tylko w swojej stylistyce. Bawcie się nimi i cieszcie, bo a nóż niedługo będzie koniec świata i potem będziecie wiecznie żałować, że w świecie doczesnym nie dane było wam obcować z muzyką Utopie ?

  Malinowski; Hubertusstr. 45a; 83022 Rosenheim; Germany
  a.p ________8 search for Utopie

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.