reviews  • Unhealthy Dreams - "Nightmares give way to apocalypse" 2002 / 1CD
    SELFRELEASED
    FRANCJA

    Unhealthy Dreams - Nightmares give way to apocalypse Nadęty, kiczowaty black jaki wykonuje Unhealthy Dreams nie nadaje się nawet do puszczania go w windzie w ośrodku dla psychicznie chorych. Nuda, nuda i jescze raz nuda. Sztampowe pomysły, które przebrzmiały już lata temu na wczesnych 'symfonicznych' produkcjach najbardziej średnich zespołów tego gatunku, potwornie mdłe i nadużywane klawisze, wyświechtane jak stara szmata do podłogi riffy i tylko momentami, w najszybszych momentach, jakieś sensowne próby wyrwania słuchającego z totalnego marazmu. Czasem jeszcze muzycy zapędzają się w skoczne rejony neo-power-heavy co tylko wzmaga u mnie odruch wymiotny. Nie wspomnę już o komicznych zdjęciach bandu i ziejących bufonadą tekstach. Ktoś tu chciał zrobić łatwo przyswajalny, ślicznie klimatyczny black a wyszedł z tego makabryczny gniot, który polecam omijać z daleka bo tak jak i ja zepsujecie sobie tylko sobotnie popołudnie.

    membres.lycos.fr/unhealthydreamsOlo ________2 search for Unhealthy Dreams

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.