upcoming releases

 • Rebaelliun

  UNDER THE SIGN OF REBELLION

  record label: Agonia Records
  date of release: 2023-09-22
  BRAZIL

  Brazylijscy death metalowcy powracają ze swoim pierwszym albumem od siedmiu lat, drugim od czasu reaktywacji i czwartym od powstania zespołu w 1998. Jak czytamy w notce prasowej wydawcy: "Under The Sign Of Rebellion" to death metalowy manifest gniewu i buntu, wściekłości i oporu, wzniecony przez fałsz i korupcję, które nękały Brazylię w ostatnich latach. Intensywna kanonada brutalnych riffów, galopującej perkusji i napierających rytmów odzwierciedla przeciwności losu, z którymi przyszło się mierzyć muzykom.

  "Kiedy zaczynaliśmy komponować następny album, nie wyobrażaliśmy sobie, że będziemy przechodzić przez globalną pandemię, a wraz z nią wsteczne i konserwatywne powstanie w Brazylii; nakłada się na to rząd, który okazał się kłamliwy i skorumpowany," komentuje Rebaelliun. "Kiedy zaczynaliśmy nagrywać, nie mieliśmy tekstów, bo pandemia wmieszała się w nasze życie, prowadząc do licznych opóźnień. W chwili narastającej złości na wszystko, co się wokół nas działo, zdecydowaliśmy rozpocząć nagrania bez prób. Oburzenie było tak duże, że chcieliśmy dać upust temu, co czujemy. Teksty zostały napisane w opozycji do tego, co tutaj określamy mianem 'cidadão de bem' lub 'dobrych ludzi', obnażając mit, jakim jest życie tych podłych istot. Under The Sign Of Rebellion to album, który próbuje uobecnić szaleństwa życia za pośrednictwem death metalu."

  "Under The Sign Of Rebellion" to ostatni album Rebaelliun, na którym zagrał nieżyjący już basista/wokalista Lohy Fabiano (1978-2022). Współtworzył wszystkie albumy zespołu, z wyjątkiem debiutu "Burn The Promised Land" z 1999.

  Do czasu rozpadu Rebaelliun w 2002, trio świętowało swój najbardziej produktywny okres, wydając dwa albumy nakładem Hammerheart Records. Zagrali również wiele tras koncertowych (w większość w Europie), dzieląc scenę z Cannibal Corpse, Deicide, Vader i Behemoth. W 2015 zespół wznowił działalność i wydał "The Hell's Decrees" (2016). Promował album podczas europejskiej trasy koncertowej, na której wystąpił jako co-headliner z Pestilence. Zagrał wtedy również na Party San Open Air i Brutal Assault Open Air. W 2022 Bruno Añaña został ogłoszony nowym wokalistą i basistą zespołu.

  "Under The Sign Of Rebellion" został nagrany latem 2021 w RR44 Studio przez Rafaela Siqueirę i zmasterowany przez Jandera Antunesa. Okładkę stworzył Sebastian Suarez, a layout i książeczkę - Alcides Burn (Nervosa). Autorem zdjęć jest Leandro Cherutti.

  Utwory:
  1. Intro
  2. All Hail The Regicide
  3. The Gods Manace
  4. Fear The Infidel
  5. Insurgent Fire
  6. Light Eater
  7. The Decimating Opposition
  8. In Heresy We Trust
  9. Hostile Presence
  10. Antagonize
  11. The Ultimate War

  Obecny skład:
  Sandro Moreira - perkusja
  Evandro Passos - gitara
  Bruno Añaña - bass, wokal


  rebaelliun.store
  pt-br.facebook.com/Rebaelliun
  agoniarecords.com

  search for Rebaelliun

Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.