upcoming releases

 • Draghkar

  AT THE CROSSROADS OF INFINITY

  record label: Unspeakable Axe Records
  date of release: 2020-07-27
  USA

  Pierwsze, pełnoczasowe wydawnictwo tej ekipy z Florydy, których wcześniejsze materiały ukazały się na początku zeszłego roku na składaku od Horror Pain Gore. Wtedy był to biednie brzmiący, nijaki death/doom z fatalnymi melodiami. W tym samym roku, lider zespołu Brandon Corsair (polecam przy okazji jego zina The Highway Corsair) wymienił cały skład zespołu, zatrudniając m.in. na drugie wiosło Kuciembę znanego z Drawn And Quartered. Stylistycznie i brzmieniowo zespół skręcił też w rejony bliższe… greckiemu black metalowi i teraz, w nieco bardziej dynamicznej i technicznie solidniejszej odsłonie prezentują nam materiał, który jest faktycznie zdecydowanie lepszy od wspomnianych wczesnych wybryków, i który nie brzmi już jak twórczość ‘prawdziwych maniaków’, którzy bardziej chcą niż mogą. Znaleźć tu można całkiem sporo momentów, na których można zawiesić ucho, doom metalowe partie nie wyglądają już tak pokracznie, a przyspieszenia znacznie zyskały na zadziorności. Wciąż jednak jest tu zbyt dużo melodii, które w moim odczuciu nie generują ani grama jakiejkolwiek atmosfery, a podejmowane muzyczne wątki zbyt często zdają się prowadzić w ślepe zaułki. Mimo wszystko pozycja atrakcyjna dla wielbicieli grania w stylu Arghoslent.

  www.facebook.com/DraghkarBand/
  draghkar.bandcamp.com/
  www.unspeakableaxerecords.com/
  www.facebook.com/UnspeakableAxeRecords/
  unspeakableaxerecords.bandcamp.com/
  twitter.com/uarmetal

  search for Draghkar

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.