upcoming releases

 • Hour of Penance

  DEVOTION

  record label: Agonia Records
  date of release: 2024-04-05
  ITALY

  "Minęło niemal pięć lat od ukazania się Misotheism [ostatniego albumu] i w końcu jesteśmy gotowi zaprezentować nasze nowe dzieło” – komentuje HOUR OF PENANCE. „Devotion to nasz hymn na cześć daremności wojny. Głównym tematem albumu jest błędne oddanie, jakie my, ludzie, okazujemy naszym przywódcom, którzy bezlitośnie wysyłają nas na śmierć pod pozorem demokracji, kierując się wyłącznie imperialistycznymi ambicjami i chciwością. Bezimienny tłum z okładki oddaje cześć zdeformowanym posągom tych fałszywych bożków. Muzycznie album opiera się na charakterystycznym, 20-letnim, dynamicznym stylu of Hour of Penance i wzbogaca go o więcej chwytliwości i szczegółów technicznych, przeplatanych epickimi krajobrazami."

  HOUR OF PENANCE wykonuje techniczny i brutalny death metal o mrocznej barwie. Zespół powstał w 1999 i uchodzi za jeden z najbardziej utalentowanych i intensywnych przedstawicieli gatunku wywodzących się z Włoch. Formacja potrzebowała trzech albumów by wybić się ponad lokalny charakter i wywołać szum na arenie międzynarodowej. Trasy koncertowe, oprócz Europy, zaprowadziły ją do USA, Kanady, Australii i Azji, grając jako support dla takich zespołów jak Cannibal Corpse, The Black Dahlia Murder, Devildriver, Deicide, Nile czy Behemoth.

  HOUR OF PENANCE konsekwentnie rozwija swoją soniczną tożsamość za sprawą złożonego i miażdżącego death metalu granego z chirurgiczną precyzją. Ich znakiem charakterystycznym są zawrotne tempa, nieujarzmiona brutalność oraz ukryte w warstwie wizualnej i lirycznej metafory odwołujące się do współczesnych problemów społecznych.

  Album "Devotion" został nagrany w dwóch włoskich studiach - Bloom oraz Kick. Płytę zmiksowano i zmasterowano w Polsce w Hertz Studio (Vader, Decapitated, Behemoth).

  Utwory:
  1. Devotion for Tyranny
  2. Parasitic Chain of Command
  3. Birthright Abolished
  4. Retaliate
  5. Breathe the Dust of their Dead
  6. The Morality of Warfare
  7. Severance
  8. The Ravenous Heralds
  9. A Desert Called Peace
  10. Spiralling into Decline  search for Hour of Penance

Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.