Zaloguj się na forum
×

Premiera • Hail Spirit Noir (gr) - całe "Fossil Gardens" do odsłuchu

  Data dodania 2024-06-27Dodał OloŹródło Agonia Records

  Już jutro, 28 czerwca, nakładem Agonia Records premierę swoją ma szósty długograj greckich eksperymentatorów z Hail Spirit Noir. Po zaskakującym, synthwave'owym "Mannequins" zespół powraca na znacznie bardziej ekstremalne tory.

  Całość została dzisiaj udostępniona przedpremierowo do odsłuchu:


  Jak czytamy w notce prasowej: 

  Fossil Gardens" to intensywne i podnoszące na duchu przeżycie; muzyczna podróż do niepowtarzalnego świata HAIL SPIRIT NOIR. Płyta jest najbardziej ekstremalną pozycją w dorobku zespołu. Jego charakterystyczne brzmienie, zdefiniowane przez astralne melodie, klasyczne syntezatory i eksperymenty kompozytorskie, jest nadal obecne, jednak przesuwa swoje w granice w stronę black metalowego instrumentarium i chaotycznych pejzażów dźwiękowych, osiągając kolejny poziom psychodeli.

  Dimitris Douvras (Rotting Christ, Nightstalker) i Magnus Lindberg (Cult of Luna) stoją za ciepłym i solidnym brzmieniem "Fossil Gardens", które doskonale odzwierciedla abstrakcyjną wizję zespołu. Za wizualną stronę albumu odpowiadają George Baramatis (okładka) i Dimitris Katsenos (dodatkowe grafiki oraz layout).

  Album kontynuuje wątki z płyty "Eden in Reverse" (2020), koncentrując się na filozoficznych i naukowych zmaganiach dotyczących tajemnic wszechświata i nowych stanów świadomości, które przeciwstawiają się ograniczeniom przestrzeni i czasu.

  Haris (syntezatory) komentuje: 

  Album jest dużo bardziej ekstremalny niż nasze wcześniejsze dokonania. Jest na nim dużo blastów, krzyków oraz black metalowe tekstury. Mimo to uważam, że jest to pozytywny album, ponieważ kręci się wokół uroku naszego kosmosu i transcendencji przestrzeni i czasu. Postawiliśmy na solidną, ale abstrakcyjną produkcję dźwiękową, tak aby słuchacz mógł odebrać Fossil Gardens jako całość, a nie jako sumę poszczególnych instrumentów. Dla niektórych może to być odmienne doświadczenie niż Eden In Reverse, ale wnikliwe uszy wyłapią także wiele podobieństw.

  Utwory:
  1. Starfront Promenade
  2. The Temple of Curved Space
  3. Curse you, Entropia
  4. The Blue Dot
  5. The Road to Awe
  6. Ludwig in Orbit
  7. Fossil Gardens  https://www.facebook.com/Hail-Spirit-Noir-260062670728238
  https://hailspiritnoir.bandcamp.com
  https://hailspiritnoir.bigcartel.com
  https://open.spotify.com/artist/6HK5pC1FGCKGzecISEYB38
  http://agoniarecords.com
  http://tinyurl.com/agoniashop

  Hail Spirit NoirAgonia Records