Pestilence - nowy album 11 listopada
Data dodania 2013-09-13Dodał OloŹródło Plastichead
Candlelight Records informuje, że nowy, siódmy już pełnoczasowy album holenderskich weteranów zatytułowany "Obsideo" ukaże się na naszym kontynencie 11 listopada. Jak już informowaliśmy wcześniej, produkcją zajmował się wokalista i gitarzysta zespołu - Patrick Mameli i znalazło się na nim 10 nowych utworów:
1. Obsideo
2. Displaced
3. Aura Negative
4. NecroMorph
5. Laniatus
6. Distress
7. Soulrot
8. Saturation
9. Transition
10. Superconscious
Jak opowiada Mameli o nowym materiale: "Przekroczyliśmy nasze ludzkie granice, aby osiągnąć najwyższą formę brutalnej muzyki. Poziom muzyczny [tego albumu] jest na bardzo wysokim poziomie. Jest to naprawdę dziesięć, najbardziej wymagających utworów napisanych w death metalowej stylistyce. ".
Na "Obsideo" Mameli wprowadził innowacyjne rozwiązania gitarowe dzięki zastosowaniu ośmio-strunowej gitary, i jak sam twierdzi - mocno rozwinęło to masywny arsenał jego riffów - "Ośmio-strunowa gitara otwiera wiele nowych drzwi. Daje wiele nowych muzycznych opcji i pozwala na tworzenie brzmienia znacznie brutalniejszego niż do tej pory. Równocześnie zmusza mnie to także do śpiewania w wyższych rejestrach bo nie chcę, aby brzmiał on jak zrobiony pod gitary z obniżonym strojem. Moje wokale są teraz intensywniejsze i bardziej maniakalne niż kiedykolwiek wcześniej."
www.facebook.com/Pestilenceofficial
www.pestilence.nl