Zaloguj się na forum
×

Premiera



Nihili LocusCryptopsyHelheimTenebrae in Perpetuum
  • Goatwhore, Toxic Holocaust, Skeletonwitch we Wrocławiu 13 grudnia

    Data dodania 2009-11-11Dodał OloŹródło Core-Poration13 grudnia (niedziela) agencja Core-Poration zaprasza do Wrocławia na koncert trzech amerykańskich ekip - Goatwhore, Toxic Holocaust i Skeletonwitch. Impreza odbędzie się w klubie "Wagon" (pl. Orląt Lwowskich 20A). Drzwi otwarte od 18, start o 19, bilety po 35 zł. Pełne info: www.core-poration.pl, www.myspace.com/coreporation

    Biografie zespołów dla mniej kumatych:

    GOATWHORE
    Toksyczne bagna, wierzenia voo doo, upiory, huragany, morderstwa to codzienność Nowego Orleanu w Luizjanie. Ten klimat wyjątkowo sprzyja wykluwaniu się odrażających muzycznych kreatur. Jedną z nich, obok znakomitych Crowbar czy Down, jest GOATWHORE. Zespół założył w Nowym Orleanie w roku 1997 gitarzysta Sammy Duet. Pierwsze demo i pierwsza płyta „Eclipse Of Ages Into Black”, inspirowane surowym black metalem i dokonaniami Venom i Celtic Frost, znalazły uznanie undergroundu i pozwoliły zespołowi regularnie koncertować. Kolejny, drugi album „Funeral Dirge for the Rotting Sun” utwierdził fanów w przekonaniu, że ekipa z Nowego Orleanu to nowa nadzieja nowej amerykańskiej sceny black music (sic!). Sukcesy GOATWHORE nie zostały nie zauważone przez duże wytwórnie. Najbardziej konkretną ofertę złożył Matal Blade Records, dla której zespół nagrał w 2006 roku monumentalny „A Haunting Curse”. Lecz nagranie płyty poprzedziły trudne do wyobrażenia nieszczęścia - wypadek samochodowy ówczesnego wokalisty Falgousta, a następnie huragan Katerina i powódź, które zmiotły Nowy Orlean. Trudności podziały jednak na zespół mobilizująco, bo płyta która powstała nie ma sobie równych w dokonaniach bandu. Maniakalna produkcja GOATWHORE to doskonały black metal, połączony z thrash’em, okraszony maszynowymi blastami i opętanymi „wokalizami” Falgousta. Płyta zebrała znakomite recenzje, co poskutkowało zaproszeniami na trasy z Venom, Celtic Frost, Exodus, 1349 czy Fear Faktory. Następnie przyszedł czas na ostatnią ich płytę „Carving out the Eyes of God”. Płyta ta charakteryzuje się wyczuwalną punkowa surowizną, która w połączeniu z thrash/black metalem dała świetny efekt ku chwale Rogatego! Zespół promował płytę na trasach w U.S. z Amon Amarth i Obituary, a teraz planuje zagładę Europy wspólnie z TOXIC HOLOCAUST i SKELETON WITCH!

    Skład: Ben Falgoust - voc, Sammy Duet - git, James Harvey - bass, Zack Simmons – dr.
    Info: www.myspace.com/goatwhore


    TOXIC HOLOCAUST
    TOXIC HOLOCAUST wymutował w głowie Joela Grinda w 1999 roku. Ten fan punk rocka, metalu i amerykańskiego rock’n’rolla zdecydował o założeniu bandu, który połączy te gatunki w całość. Czy można sobie wyobrazić połączenie Bathory, Venom, English Dogs, Possessed czy Broken Bones ? Można i Joel tego dokonał w swoim jednoosobowym bandzie, w którym nagrywa samodzielnie wszystkie instrumenty i zdziera jednocześnie gardło, głosząc apokaliptyczną wizję zagłady naszej planety. Grind iście po punkowemu wydał (Do It Yourself) kilka pierwszych demówek, po czym w 2003 roku przyszedł czas na debiutancki album "Evil Never Dies” i koncerty, na których Joela wspierali zaprzyjaźnieni muzycy. Kolejna płyta, bardziej punkowo surowa, to „Hell On Earth”, którą Joel nagrał w swojej sypialni na ośmio ścieżkowym sprzęcie. Krążek ukazał się w 2005 w rocznicę wydania debiutu. Większość 2006 i 2007 roku Grind spędził na koncertach w Stanach, Japonii, Australii, Europie, Kanadzie i Brazylii, grając m.in. u boku MUNICIPAL WASTE, 3 INCHES OF BLOOD czy SKELETONWITCH. Ten bardzo pracowity muzyk nigdy nie ustawał w tworzeniu nowych utworów. Efektem kolejnego roboczego dema było zainteresowanie i w efekcie kontrakt z Relapse Records. Wydanie kolejnej płyty TOXIC HOLOCAUST poprzedziła trasa z HATE ETERNAL i SOILENT GREEN. „Trójka” pt. “An Overdose Of Death” została zrealizowana w maju 2008 roku. Ten album to kwintesencja stylu Joela Grinda, czyli idealne połączenie punka, metalu i kopiącego tyłek rock’n’rolla. Zastawialiście się jak jest prawidłowa definicja CROSSOVER? To TOXIC HOLOCAUST!

    Info: www.myspace.com/toxicholocaust


    SKELETONWITCH
    Wiedźma z Aten w Ohio gra mix klasycznego Bay Area thrash metalu, skandynawskiego death/black i New Wave Of British Heavy Metal. Ten zespół, który bardzo namieszał ostatnio w świecie amerykańskiego metalu, powstał w 2003 roku i już w 2004 wydał swój debiutancki album "At One With the Shadows”. Następnie światło nocne ujrzała EP-ka „Worship the Witch”. Materiał ten zainteresował gości z Prosthetic Records. Dla tej też wytwórni SKELETONWITCH nagrała materiał pt. “Beyond the Permafrost” i niedługo później kolejny, ostatni album – „Breathing the Fire”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w Revolver czy w Decibel. Za sukcesami wydawniczymi szły też sukcesy koncertowe. SKELETONWITCH ma opinię bardzo żywiołowej na scenie, którą zdążyli już dzielić z takimi tuzami jak Municipal Waste, Job For A Cowboy, Amon Amarth, Dimmu Borgir, Children of Bodom, The Black Dahlia Murder, Hate Eternal czy Cephalic Carnage. Jak pisze Blabbermouth: “…oni kurewsko mordują!”. Więcej nic dodać!

    Skład: Nate Garnette - git, Scott Hedrick – git, Derrick Nau – dr, Evan Linger – bass, Chance Garnette - voc.

    Info: www.myspace.com/skeletonwitch