III Wojna Światowa

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2038
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:02

Ascetic pisze:
03-03-2022, 22:54
Chłopie ciąg dalszy: tutaj 2 500 000 odsłon:

Obrazek


Choć wiadomo, że nie ma na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, choć nie wiem też , dlaczego takie akurat zestawienie. Ja bym dał listę łódzkiej izby weterynaryjnej, albo notariuszy z Bydgoszyczy. Taki sam pogląd by to dało w zestawieniu z klikalnością pana galwanizera.
no powiem Ci, że faktycznie zauważyłem po tym filmiku panikę - Polacy masowo spierdalają z kraju bo Bartosiak mówi o chujowym wydawaniu kasy na zakupy w wojskowe zabawki
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:12

Olo pisze:
03-03-2022, 23:02
Ascetic pisze:
03-03-2022, 22:54
Chłopie ciąg dalszy: tutaj 2 500 000 odsłon:

Obrazek


Choć wiadomo, że nie ma na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, choć nie wiem też , dlaczego takie akurat zestawienie. Ja bym dał listę łódzkiej izby weterynaryjnej, albo notariuszy z Bydgoszyczy. Taki sam pogląd by to dało w zestawieniu z klikalnością pana galwanizera.
no powiem Ci, że faktycznie zauważyłem po tym filmiku panikę - Polacy masowo spierdalają z kraju bo Bartosiak mówi o chujowym wydawaniu kasy na zakupy w wojskowe zabawki
no powiem Ci, że faktycznie zauważyłem po tym filmiku, że milionowe odsłony analityka-geopolityka robią robotę. Temat nieodpowiedzialności, przy takich zasięgach, obracane w słabe żarty. Ten z Agrouni większą robotę zrobił ale to raczej było spięte z czymś szerszym.

To który z tych z listy 100 Polaków wg. newsweeka podejmuje tą tematykę z podobnymi zasięgami?
13.04.2024
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:18

ozob pisze:
03-03-2022, 22:59


Jak to leciało? Że co tam wokół Putina, co sankcje ich dotkną, to mu już herbatkę szykują? (:
LOL, Ty na serio na podstawie głosu kilku klakierów będących ciągle o milę od ucha Putina (skitranego w bunkrze) budujesz narrację o braku chęci strącenia go ze stołka?
Tak sobie czytam co piszesz w tym temacie Ozobie i nachodzi mnie taka refleksja, że jest u Ciebie podobnie jak w tym dowcipie o kobietach niemieckich. Tylko, że tam na każde 10, 12 było brzydkich, a u Ciebie na każde 2 sensowne posty przypada 4 gdzie walisz na oślep teoriami w płot.

Chyba, że to świadomy trolling, a moja naiwność jest równa putinowskiej paranoi.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:20

A skąd wiesz, że siedzi w bunkrze? I gdzie ten bunkier jest? Dlaczego tak ochoczo wypierana jest teza, że świta, de facto ludzie, którzy rządzą z nadania Putina Rosja będą chcieli go zdjąć? Waski horyzont nie dopuszcza myśli, że oni wierzą, iż walczą w słusznej sprawie, a Zachód po prostu się myli?
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9670
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:25

nicram pisze:
03-03-2022, 21:22
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
03-03-2022, 21:10
nicram pisze:
03-03-2022, 20:38
Pierwszy raz go posłuchałem. Jaki egzaltowany dzban, który pierdoli od rzeczy. "Galwanizować debatę" - fikoł roku. Koleś nie rozumie znaczenia słów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galwanizacja. Zdania semantycznie puste co rusz. I ta maniera, jakiegoś intelektualisty z atrofią mózgu. Nie dziwne, że takie bezmózgi jak ozób się nabierają...swój ciągnie do swojego.
Obrazek
Koleś, w języku polskim nie ma czegoś takiego. Rozumiesz ten mały niuans? :-D
Typowy nicram jest typowy. Wróć lepiej do Touretta, bo tylko Ci wychodzi :-D
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2038
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:26

Ascetic pisze:
03-03-2022, 23:12
To który z tych z listy 100 Polaków wg. newsweeka podejmuje tą tematykę z podobnymi zasięgami?
I teraz trafiłeś w sedno - żaden - jak widać Polacy wolą inne tematy. Po co im psuć dobry nastrój? Lepiej na plotku poczytać kto tam komu nasrał na wycieraczkę na instagramie. A może Najman coś o Putinie powie.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:33

Tak myślałem, że odniesiesz się właśnie do tego, pomijając milczeniem całą resztę.
Stąd.
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/u ... -and-lost/
paranoik od momentu wybuchu epidemii ograniczył drastycznie liczbę osób z którymi się spotyka, zamknął na niemal wszelkie źródła zewnętrzne i tak mu zostało do dzisiaj.
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:33

Ascetic pisze:
03-03-2022, 22:54
Chłopie ciąg dalszy: tutaj 2 500 000 odsłon:

Obrazek


Choć wiadomo, że nie ma na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, choć nie wiem też , dlaczego takie akurat zestawienie. Ja bym dał listę łódzkiej izby weterynaryjnej, albo notariuszy z Bydgoszyczy. Taki sam pogląd by to dało w zestawieniu z klikalnością pana galwanizera.

------------------------------------------------------------------------------------
No 1 z listy newsweeka

Obrazek
Od kiedy wartosc merytoryczna mierzy sie w ilosci odslon?
Strasznie łatwopalni Panowie jestescie. I bardzo szybko mozna Was odciagnac od tematu rozmowy. Jakis pajac cos pierdoli to jego sprawa, jak debilom wate z mozgu robi rowniez.
Jesli trolle Wam przeszkadzaja to polecam ignore. W internecie tak jak w zyciu nie zbanujecie wszystkiego i swiat nie bedzie zerojedynkowy tak jak Wam sie by chcialo. Sasiad dalej bedzie tlukl sie po 23 i nie usuniesz go jednym "ban", no nie... "BAM" juz tak, ale wtedy i Was klepna.
Mam ns ich temat swoja teorie i na razie obserwuje. Dziabnąć moge w razie czego w kazdej chwili.
Ale pamietajcie, warto dobrze poznac wroga.

Wrocmy do tematu wojny w Ukrainie.

"Wypatrujcie mnie piątego dnia o świcie, o brzasku patrzcie na wschód". To chyba bylo faktycznie o Turcji. Tak mniemam.
Dzis widzialem sporo aut z UA, wiekszosc w brudzie miala wypisane paluchami "Putin idi na chuj".
I tego sie trzymajmy, a nie wewnatrzforumowych wojenek miedzy 6 kolesiami naraz.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:34

Olo pisze:
03-03-2022, 23:26
Ascetic pisze:
03-03-2022, 23:12
To który z tych z listy 100 Polaków wg. newsweeka podejmuje tą tematykę z podobnymi zasięgami?
I teraz trafiłeś w sedno - żaden - jak widać Polacy wolą inne tematy. Po co im psuć dobry nastrój? Lepiej na plotku poczytać kto tam komu nasrał na wycieraczkę na instagramie. A może Najman coś o Putinie powie.
Gada. Chyba nawet regularnie. Niestety.
13.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:37

Najprzewielebniejszy pisze:
03-03-2022, 23:33
Ascetic pisze:
03-03-2022, 22:54
Chłopie ciąg dalszy: tutaj 2 500 000 odsłon:

Obrazek


Choć wiadomo, że nie ma na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków, choć nie wiem też , dlaczego takie akurat zestawienie. Ja bym dał listę łódzkiej izby weterynaryjnej, albo notariuszy z Bydgoszyczy. Taki sam pogląd by to dało w zestawieniu z klikalnością pana galwanizera.

------------------------------------------------------------------------------------
No 1 z listy newsweeka

Obrazek
Od kiedy wartosc merytoryczna mierzy sie w ilosci odslon?
Strasznie łatwopalni Panowie jestescie. I bardzo szybko mozna Was odciagnac od tematu rozmowy. Jakis pajac cos pierdoli to jego sprawa, jak debilom wate z mozgu robi rowniez.
Jesli trolle Wam przeszkadzaja to polecam ignore. W internecie tak jak w zyciu nie zbanujecie wszystkiego i swiat nie bedzie zerojedynkowy tak jak Wam sie by chcialo. Sasiad dalej bedzie tlukl sie po 23 i nie usuniesz go jednym "ban", no nie... "BAM" juz tak, ale wtedy i Was klepna.
Mam ns ich temat swoja teorie i na razie obserwuje. Dziabnąć moge w razie czego w kazdej chwili.
Ale pamietajcie, warto dobrze poznac wroga.

Wrocmy do tematu wojny w Ukrainie.

"Wypatrujcie mnie piątego dnia o świcie, o brzasku patrzcie na wschód". To chyba bylo faktycznie o Turcji. Tak mniemam.
Dzis widzialem sporo aut z UA, wiekszosc w brudzie miala wypisane paluchami "Putin idi na chuj".
I tego sie trzymajmy, a nie wewnatrzforumowych wojenek miedzy 6 kolesiami naraz.
Z tym się w pełni zgadzam. Czasem wystarczy im się dąć rozkręcić i z grubsza wiadomo, jak później takiego ustrzelić, w sensie, skompromitować. Tutaj na forume.
13.04.2024
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:40

Pelson pisze:
03-03-2022, 23:33
Tak myślałem, że odniesiesz się właśnie do tego, pomijając milczeniem całą resztę.
Stąd.
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/u ... -and-lost/
paranoik od momentu wybuchu epidemii ograniczył drastycznie liczbę osób z którymi się spotyka, zamknął na niemal wszelkie źródła zewnętrzne i tak mu zostało do dzisiaj.
Do czego miałem się jeszcze odnieść? Do niemieckich kobiet? Bo zgaduje, że twój post miał być merytoryczny. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:42

Obrazek

Czyli ostało sie ino 350 mld usd. No szkoda, szkoda. Szybko poszło. A czołgi dojechać nie mają, albo nie mogą.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4458
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:53

Ascetic pisze:
03-03-2022, 23:37
Najprzewielebniejszy pisze:
03-03-2022, 23:33

Ale pamietajcie, warto dobrze poznac wroga.
Z tym się w pełni zgadzam. Czasem wystarczy im się dąć rozkręcić i z grubsza wiadomo, jak później takiego ustrzelić, w sensie, skompromitować. Tutaj na forume.
I jeszcze jedno. Efekt famy o trolowaniu, czy tez samego trolowania zostal osiagniety. Zamiast wspolnie dzialac Wy sie żrecie miedzy soba, oskarzacie wzajemnie i rozkladacie po profesorsku podcasty z youtuba na czesci pierwsze.
W dyskusji o prawdziwej wojnie. Gdzie gina ludzie, a inni traca wszystko. Na chuj?
Po co te dyskusje o pierdolach?
Tak jak tomaszmmmm ogarniajcie pomoc, a nie na forum blyszczycie.
20220303_114343~2.jpg
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-03-2022, 23:58

Najprzewielebniejszy pisze:
03-03-2022, 23:53
Ascetic pisze:
03-03-2022, 23:37
Najprzewielebniejszy pisze:
03-03-2022, 23:33

Ale pamietajcie, warto dobrze poznac wroga.
Z tym się w pełni zgadzam. Czasem wystarczy im się dąć rozkręcić i z grubsza wiadomo, jak później takiego ustrzelić, w sensie, skompromitować. Tutaj na forume.
I jeszcze jedno. Efekt famy o trolowaniu, czy tez samego trolowania zostal osiagniety. Zamiast wspolnie dzialac Wy sie żrecie miedzy soba, oskarzacie wzajemnie i rozkladacie po profesorsku podcasty z youtuba na czesci pierwsze.
W dyskusji o prawdziwej wojnie. Gdzie gina ludzie, a inni traca wszystko. Na chuj?
Po co te dyskusje o pierdolach?
Tak jak tomaszmmmm ogarniajcie pomoc, a nie na forum blyszczycie.
Racja. Biorę na klatę. Poszło to w hujaszczym kierunku, z tymi pierdoletami, w obliczu nieporównywalnie ważniejszych spraw.

Polsko-polskie piekiełko nie teraz.
13.04.2024
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 00:01

ozob pisze:
03-03-2022, 23:40
Pelson pisze:
03-03-2022, 23:33
Tak myślałem, że odniesiesz się właśnie do tego, pomijając milczeniem całą resztę.
Stąd.
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/u ... -and-lost/
paranoik od momentu wybuchu epidemii ograniczył drastycznie liczbę osób z którymi się spotyka, zamknął na niemal wszelkie źródła zewnętrzne i tak mu zostało do dzisiaj.
Do czego miałem się jeszcze odnieść? Do niemieckich kobiet? Bo zgaduje, że twój post miał być merytoryczny. (:
Do tego.

Pelson pisze:
03-03-2022, 23:18
ozob pisze:
03-03-2022, 22:59


Jak to leciało? Że co tam wokół Putina, co sankcje ich dotkną, to mu już herbatkę szykują? (:


LOL, Ty na serio na podstawie głosu kilku klakierów będących ciągle o milę od ucha Putina (skitranego w bunkrze) budujesz narrację o braku chęci strącenia go ze stołka?

Tu masz jeszcze więcej materiału do przeczytania, że geostrategia geostrategią, a Władek sukcesywnie odlatuje na coraz odleglejszą od Ziemii orbitę, co wg mnie przekłada się na irracjonalność ostatnich rosyjskich poczynań i powolne zyczenie mu przez coraz większą liczbę osób w samej Rosji, wycieczki do Abrahama na piwo, w niekoniecznie naturalny sposób.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... fears.html
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 00:02

Ale pamiętajmy, demokratyczna i przyjazna Rosja, to jest to czego Polska potrzebuje.

Putin przed konfliktem był traktowany serio, a przynajmniej nie było głosu, że odlecial. Zarzut, że się izolowal przed Covid-19 jest o tyle śmieszny, że robiło to gro społecznstw i rodzin przez ostatnie dwa lata. To było przeca jakaś nowa normalnoscia włącznie testami przed jakimiś party. Mało było podobnych postaw nawet tu na forum?

Nadszedł jednak czas, że postanowił sprawdzić Amerykanów i ich obecność w Europie, no i został okrzykniety wariatem, bo wymyka się im to z percepcji postrzeganego świata. Na wojnie jest jak na wojnie i łatwo można się przliczyc i tak właśnie było z pierwszym rzutem wojsk na Ukrainę. Drugi rzut to już inna bajka jeżeli idzie o natarcie że wschodu i południa. Tu jakoś Ukraincy nie trąbią o sukcesach. Ruskie po prostu nadciągają i tylko kwestia czasu jest aż ten Kijów zostanie zamknięty w kotle. Co będzie dalej? Masakra albo kapitulacja.

Z kolei NATO jak to NATO, w konflikt bezpośrednio zaangażować się nie mogą, bo to grozi III wojna światowa. Sojusz pomaga, robi to dobrze. Dzięki niemu Ukraina trwa, bo się gdzie jest wróg. Europa też zdaje się konsolidować, co również jest dobrym objawem ponieważ idea państwek narodowych w dzisiejszym świecie to jakiś mokry sen niedorozwojow.

Co na to wszystko otoczenie Putina? Nic narazie nie wskazuje na to, że ktoś tam z elity chce go obalic, wiec jakiś przewrót pałacowy po raptem kilku dniach sankcji to jedynie chciejstwo.

Czekamy i obserwujemy.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 00:26

ozob pisze:
03-03-2022, 23:20
A skąd wiesz, że siedzi w bunkrze? I gdzie ten bunkier jest? Dlaczego tak ochoczo wypierana jest teza, że świta, de facto ludzie, którzy rządzą z nadania Putina Rosja będą chcieli go zdjąć? Waski horyzont nie dopuszcza myśli, że oni wierzą, iż walczą w słusznej sprawie, a Zachód po prostu się myli?
Oczywiście, że część wierzy w te wielkomocarstwowe bajanie, narkomanów w Kijowie, podłe NATO co knuje wojnę na każdym kroku i kopie pod Wielką Rosją wilcze doły. Sam się z tym zetknąłem i stykam na bieżąco, w codziennej pracy, nawet tu, na północy.
Ludzie, którzy rządzą z nadania Putina będą mieli z każdym dniem tego irracjonalnego konfliktu coraz więcej do stracenia. Oprócz wiary w ruski mir, który idelogicznie jest zlepkiem wspomagania się caratem, ZSRR i wszystkim co aktualnie jest pod ręką i realnie ma wiarygodność rzadką jak stolec po śliwkach, głównym spoiwem łączącym wierchuszkę Rosji jest nieskrępowana żądza pieniądza. Każdy dzień sankcji to dla tych ludzi stracona forsa, która nie dziś, nie jutro, ale za kilka tygodni zacznie boleć. Mówimy tu zresztą o topie topów, creme de la creme elit Rosji, ulica nie ma tyle pieniędzy i cierpliwości, a jak uczy przykład Majdanu, Mińska i czy Kazachstanu Władek panicznie boi się gniewu ulicy. Dlatego właśnie widzi mi się, iż sami Rosjanie będa mieli go dość. Bilans zysków i strat im się nie zgodzi, a od tego miejsca lont społeczny skraca się drastycznie.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 00:36

No i dobra, i teraz wyobraź sobie, że Kijów pada, a Zelenski zostaje zajebany. Ukraina zostaje wchłonięta, albo prezydentem zostaje Janukowycz. Co robi NATO, USA i UE? Myślisz, że będą brać jakoś militarny rewanż na Rosji? Tak szczerze.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9670
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 00:47

Tak szczerze to wracaj do czyszczenia frytkownicy.
Guilty of being right
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

04-03-2022, 01:16

ozob pisze:
04-03-2022, 00:36
No i dobra, i teraz wyobraź sobie, że Kijów pada, a Zelenski zostaje zajebany. Ukraina zostaje wchłonięta, albo prezydentem zostaje Janukowycz. Co robi NATO, USA i UE? Myślisz, że będą brać jakoś militarny rewanż na Rosji? Tak szczerze.
Nato zrobi (w sumie już robi) wariant syryjski albo afgański, który dla, uwaga-teraz będą ironizował, wielkiego stratega, kończy się tak samo jak skończyło się to dla Breżniewa. Podobieństwa zdrowotne między nimi w sumie już zaczyna być widać, pora na resztę.

Z wariantów przedstawionych w tym arcie najbardziej chciałbym oczywiście 1, najbliższy jest obecnie 2. Bardzo czekam na działania ofensywne Ukraińców, bo takie powinny nastąpić.
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/n ... might-end/
ODPOWIEDZ