Ostatnio oglądane filmy v.2

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

19-10-2021, 18:15

Hellrocker pisze:
17-09-2021, 21:53
maciek z klanu pisze:
17-09-2021, 14:29
Hellrocker pisze:
17-09-2021, 14:24
No to lecimy z ta nowa Diuna za 2h, oczekiwania moze nie olbrzymie, ale jednak sa.
To już?? Koniecznie daj znać po
Hmmm, po seansie uczucia zdecydowanie pozytywne. Film przedstawia oczywiscie tylka wiernie odtworzona pierwsza czesc Diuny, ponoc los drugiej zalezy od tego, jak poradzi sobie ten film w kinach. Jest dosyc dlugi, 2,5h, ambitny i momentami moze przytlaczac. Laska z mojej prawej prawie caly czas byla wlepiona w komorke, najwyrazniej spodziewala sie jakichs nawalanek Aquamana i tego od Straznikow galaktyki, ktorzy jednak tu zagrali inaczej, czytaj troche lepiej. Chociaz ze 2 sceny nawalanek z nimi tez byly, to jednak ten film to glownie mroczny, post apokaliptyczny klimat. Najazdy na, oczywiscie, pustynne pejzaze, twarze bohaterow, duzo zatrzyman akcji lub spowalniania jej wizjami i snami Paula, gdzie powtarzaja sie ciagle te same motywy. Pod wzgledem prowadzenia fabuly mocno przypomina mi Blade Runner 2049, z podobnych klimatow. Wszystko rozwija sie baardzo powoli. Scenografie, kostiumy, charakteryzacje czy efekty- pierwsza klasa, warto chociazby tylko po to isc do kina. Harkonnen zajebisty, czyste zlo. Kto jest fanem, niech idzie do kina, o ile ma wazny test covidowy...eee, zaraz, to tylko tutaj...reszta niech to przemysli, bo na komorce mozna pograc bez wychodzenia z domu.
Jest sentyment duży do tego tytułu, chociaż książka czytana ponad 20 lat temu, a gra niewiele później, albo równolegle na Intelu 486.

Villeneuve kolejny raz znajduje się bardzo dobrze w hollywoodzkim sci-fi, Blade runner 2049 mi się podobał,
ale Dune jeszcze bardziej. Nie ma zbytniej przesady w scenach walk, ale jednocześnie są efekty na należytym poziomie,
to samo grafika, Harkonnenowie super ukazani jako dostatecznie źli, ludy pustyni też odpowiednio trochę w klimacie arabskim, mamusia księcia dobrze, że wybrana do roli ładna i zgrabna Rebecca Ferguson, właściwie jest tak jakbym chciał, czekam na kolejną część.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-10-2021, 12:24

Obrazek

Słabizna!

Obrazek

Słabizna!

Obrazek

Słabizna!

Obrazek

Słabizna!

Obrazek

Chujowizna!
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16154
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

20-10-2021, 22:34

Obrazek

1/Mam mocno mieszane uczucia. Generalnie raczej kiepsko niż dobrze. A, że nie mam melodii na polityczne tematy, to zostawię na boku większe rozkminy. Lekkość uleciała. Tematy dla takich jak ja latami temu przepracowane. W dziesiątkach książek. Nie zostaje mu nic innego jak uciec z tej ślepej uliczki. Tam już jest tylko znak, właśnie ślepa uliczka. Jak się nie zawróci, nie widzę tego

2/ Nowa tematyka, to ta kręcąca się przy temacie mięsnym*. I pewien look na kucostwo zadymione faszyzowaniem. Nawet szczerbczyki się pojawiły.

3/ Porywająco urokliwa aktorka grająca rolę Żydówki. Można się zakochać.


*Ciekawe też, czy jemu wolno więcej. Te kopanie zwierząt w wielu filmach by wywołało falę krytyki. Zobaczymy, czy i jemu, ktoś to wyciągnie.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

21-10-2021, 01:32

Obrazek

Niesamowity klimat. Oglądam drugi raz i ponownie są dreszcze.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 09:01

Obrazek

Coz, wydmuszka. Piękny wizualnie, ale dialogów 10 na krzyż, które podają wszystko na tacy i ciągnie się jak rozgotowane spaghetti. Oczekiwalem więcej.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 19:44

Coś mnie tknęło i po wielu latach ponownie obejrzałem Diunę z agentem Cooperem w roli głównej...
Kurwa jakie to jest gówno! Jak ktoś nie oglądał to niech nie patrzy, bo dostanie raka oczu. To gadanie bohaterów do siebie w myślach niczym w tureckich serialach... O efektach specjalnych to nawet szkoda strzępić ryja. Bez porównania do np. pierwszego Terminatora.
Lynch'owi pewnie do dziś jest wstyd...
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 20:33

TheDude pisze:
18-10-2021, 11:36
Obrazek

Do kina nie lubię chodzić, bo to żadna przyjemność w wolnym czasie siedzieć pośród jakichś obcych ludzi, więc dziś wieczorem zapodam sobie w domu Diunę i jebać chrupaczy i chłeptaczy kinowych :) Kto ma podobne poglądy niech poszpera w torrentach. Hailsa!
Właśnie dzisiaj wyczaiłem, że już jest na torrentach :wink: I to nawet 720p. Mam zaplanowany seans na 21.
Zobaczymy. Trailer w kinie przed Bondem robił wrażenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 20:52

dopebox.net
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14140
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 22:48

Obrazek
Teddy nie żyje, w grobie gnije
Gdyby kózka nie skakała to by kulki nie dostała
fajne :mrgreen:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
immortal69
postuje jak opętany!
Posty: 662
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

23-10-2021, 23:57

immortal69 pisze:
23-10-2021, 20:33
TheDude pisze:
18-10-2021, 11:36
Obrazek

Do kina nie lubię chodzić, bo to żadna przyjemność w wolnym czasie siedzieć pośród jakichś obcych ludzi, więc dziś wieczorem zapodam sobie w domu Diunę i jebać chrupaczy i chłeptaczy kinowych :) Kto ma podobne poglądy niech poszpera w torrentach. Hailsa!
Właśnie dzisiaj wyczaiłem, że już jest na torrentach :wink: I to nawet 720p. Mam zaplanowany seans na 21.
Zobaczymy. Trailer w kinie przed Bondem robił wrażenie.
Jak dla mnie bardzo dobre s-f. Nie czytałem wersji pisanej i z wersji Lyncha mało skumałem zarówno za gówniarza jak i za 2 razem za dorosłego. Tutaj historia przedstawiona przystępnie a wizualnie i dźwiękowo to wiadomo, że przepaść.
Obrazek
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-10-2021, 08:37

immortal69 pisze:
23-10-2021, 23:57
Nie czytałem wersji pisanej
Nie no, tych wszystkich filmów nie powinno się czytać przed zaliczeniem książki.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-10-2021, 10:52

hcpig pisze:
24-10-2021, 08:37
immortal69 pisze:
23-10-2021, 23:57
Nie czytałem wersji pisanej
Nie no, tych wszystkich filmów nie powinno się czytać przed zaliczeniem książki.
Pierwsza część Diuny Herberta kvlt eternal, ale wcale nie trzeba jej czytać, jak ktoś lubi tylko w obrazki, a niekoniecznie w przegadanie,
w filmie ma wystarczające wprowadzenie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-10-2021, 13:11

Dobra, kurde bela. Smażę kiełbasę z cebulami, do tego kiszony gurken, pepsi i odpalam Diune. Na pewno będzie klawo jak cholera.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

24-10-2021, 17:00

Obrazek

Typowy Shyamalan jest typowy - na jeden dobry film przypada mu kilka chujowych. Ten NIE był dobry :D
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

26-10-2021, 05:13

Medard pisze:
24-10-2021, 10:52
Pierwsza część Diuny Herberta kvlt eternal, ale wcale nie trzeba jej czytać, jak ktoś lubi tylko w obrazki, a niekoniecznie w przegadanie,
w filmie ma wystarczające wprowadzenie.
Jak nie trzeba jak trzeba, Diuna to traktat o władzy, społeczeństwie, religii i filmy bez dialogów i monologów robią z tego jakiś sci fi film akcji.

Obejrzałem tę nową i jest poprawna ale nie rusza mnie. Zero praktycznie Barona, Peter de Vries ze 2-3 razy coś stęka i idzie do piachu. Ładnie zrobione ornitoptery i budynki i tyle. Brak większej głębi.

Plus jest taki, że jeżeli odniesie sukces to może w końcu filmowo ktoś dojedzie do ekranizacji Boga Imperatora / Heretyków / Kapitularzu.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10122
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

26-10-2021, 07:13

hcpig pisze:
26-10-2021, 05:13
Jak nie trzeba jak trzeba, Diuna to traktat o władzy, społeczeństwie, religii i filmy bez dialogów i monologów robią z tego jakiś sci fi film akcji.

Obejrzałem tę nową i jest poprawna ale nie rusza mnie. Zero praktycznie Barona, Peter de Vries ze 2-3 razy coś stęka i idzie do piachu. Ładnie zrobione ornitoptery i budynki i tyle. Brak większej głębi.

Plus jest taki, że jeżeli odniesie sukces to może w końcu filmowo ktoś dojedzie do ekranizacji Boga Imperatora / Heretyków / Kapitularzu.
Na film się dopiero wybieram, natomiast w twojej opinii widzę "ukąszenie fanowskie". Film to odrębne dzieło, rządzące się innymi prawami niż literatura. Jeśli do jego zrozumienia wymagana byłaby znajomość książki, to znaczy że film jest beznadziejny. Wymaga to oczywiście określonych zabiegów fabularnych, czasem drastycznych cięć. Natomiast to co ty sugerujesz np z tymi monologami to poniekąd złamanie zasad filmowego rzemiosła. Jedna z podstawowych to "pokaż a nie opowiedz", filmy które jej nie przestrzegają łatwo dryfują w stronę akademii szkolnej z okazji urodzin Jana Pawła II z deklamacjami. To zresztą zabiło w dużej mierze dzieło Lyncha.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

26-10-2021, 09:27

Hatefire pisze:
26-10-2021, 07:13
hcpig pisze:
26-10-2021, 05:13
Jak nie trzeba jak trzeba, Diuna to traktat o władzy, społeczeństwie, religii i filmy bez dialogów i monologów robią z tego jakiś sci fi film akcji.

Obejrzałem tę nową i jest poprawna ale nie rusza mnie. Zero praktycznie Barona, Peter de Vries ze 2-3 razy coś stęka i idzie do piachu. Ładnie zrobione ornitoptery i budynki i tyle. Brak większej głębi.

Plus jest taki, że jeżeli odniesie sukces to może w końcu filmowo ktoś dojedzie do ekranizacji Boga Imperatora / Heretyków / Kapitularzu.
Na film się dopiero wybieram, natomiast w twojej opinii widzę "ukąszenie fanowskie". Film to odrębne dzieło, rządzące się innymi prawami niż literatura. Jeśli do jego zrozumienia wymagana byłaby znajomość książki, to znaczy że film jest beznadziejny. Wymaga to oczywiście określonych zabiegów fabularnych, czasem drastycznych cięć. Natomiast to co ty sugerujesz np z tymi monologami to poniekąd złamanie zasad filmowego rzemiosła. Jedna z podstawowych to "pokaż a nie opowiedz", filmy które jej nie przestrzegają łatwo dryfują w stronę akademii szkolnej z okazji urodzin Jana Pawła II z deklamacjami. To zresztą zabiło w dużej mierze dzieło Lyncha.
Dokładnie, hcpig zawsze oczekuje tego, co niepotrzebne,
ze względu na to, że wielu oglądaczy nie zna Herberta, bo to staroć, co najwyżej filmy Bladego biegacza 2049, Grę o tron lub Wiedźmina, to monologi zabiłyby film.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

26-10-2021, 18:49

Hatefire pisze:
26-10-2021, 07:13
Film to odrębne dzieło, rządzące się innymi prawami niż literatura. Jeśli do jego zrozumienia wymagana byłaby znajomość książki, to znaczy że film jest beznadziejny. Wymaga to oczywiście określonych zabiegów fabularnych, czasem drastycznych cięć. Natomiast to co ty sugerujesz np z tymi monologami to poniekąd złamanie zasad filmowego rzemiosła. Jedna z podstawowych to "pokaż a nie opowiedz",
To trochę postawienie sprawy na głowie, esencją książki są różne wywody chociaż sama nie stroni od akcji więc ponieważ nie da się tych pierwszych dobrze oddać to kastrujemy materiał źródłowy to samej akcji WTF? Tak jakby ekranizować 'Pana Tadeusza' i wyciąć dialogi (w tym narratora bo takie w filmie Wajdy były) i zostawić tylko scenę jak Tadeusz rucha Telimenę a Moskale są napierdalani rapierami i 'kropidłem'.

Na razie najbliższą wersji książkowej jest wizja serialowa, u Lyncha są łądne obrazki a ta nowa przy nich wydaje się nijaka - bo metamorfozy jaką przeszedł Liet Kynes nawet nie chce mi się komentować :/ No nie ma tu praktycznie niczego co przebiłoby 1984 albo serial, sorry.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
swetrwser
postuje jak opętany!
Posty: 447
Rejestracja: 24-09-2015, 18:47

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

26-10-2021, 22:47

Obrazek
Debiut Julki chyba lepszy. Tu przerost formy nad treścią trochę jednak razi, ale laska z blacha w głowie daje radę.
Za mało scenariusza, za dużo teledysku.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10122
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Ostatnio oglądane filmy v.2

27-10-2021, 09:16

hcpig pisze:
26-10-2021, 18:49
To trochę postawienie sprawy na głowie, esencją książki są różne wywody chociaż sama nie stroni od akcji więc ponieważ nie da się tych pierwszych dobrze oddać to kastrujemy materiał źródłowy to samej akcji WTF? Tak jakby ekranizować 'Pana Tadeusza' i wyciąć dialogi (w tym narratora bo takie w filmie Wajdy były) i zostawić tylko scenę jak Tadeusz rucha Telimenę a Moskale są napierdalani rapierami i 'kropidłem'.

Na razie najbliższą wersji książkowej jest wizja serialowa, u Lyncha są łądne obrazki a ta nowa przy nich wydaje się nijaka - bo metamorfozy jaką przeszedł Liet Kynes nawet nie chce mi się komentować :/ No nie ma tu praktycznie niczego co przebiłoby 1984 albo serial, sorry.
Nie no są filmy oparte na samych dialogach. Są filmy, które mają dobrze wykorzystane monologi (mój najukochańszy film ever czyli "Chłopcy z ferajny"). Rzecz leży gdzie indziej. Ty trochę po fanowsku oburzasz się, że wycięto rzeczy, które owszem istotne w literaturze i tam się sprawdzają, a w filmie (i tak potężnym objętościowo, bo będą 2 filmy po ok 2,5 h) już niekoniecznie. Przecież mentaci to naprawdę wątek poboczny, no i jakby poświęcić im z 5 h godzin 0,5 h, to znowu cierpi główny wątek itd. itp.

No, ale ok umówmy się po dżentelmeńsku, że skonfrontujemy, to do max 2 tygodni, jak sam wybiorę się do kina, a wybiorę się na pewno.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ