POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 15:23

Chceta korporacyjnego kapitalizmu to macie :D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
535

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 15:33

maciek z klanu pisze:
17-09-2021, 15:21
A co koledzy, szczególnie Ci stojący obok kolorowych flag, mysla o zablokowaniu kanału sportowego? Coś cisza w eterze, a raczej to sprawka tęczowych środowisk głoszących wolność xd
Pojęcia nie mam o co chodzi, ale myślę, że to bardzo dobrze. Każdy ruch w kierunku wyzwolenia Żurka z nałogu, będę gorąco wspierał.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 15:40

Hatefire pisze:
17-09-2021, 15:23
Chceta korporacyjnego kapitalizmu to macie :D
:))))
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 15:57

Hatefire pisze:
17-09-2021, 15:23
Chceta korporacyjnego kapitalizmu to macie :D
Wyobraźmy sobie teraz że nadchodzi ta cała rewolucja. Sztandary idą w górę, kapitaliści do gulagow a Hatefire rządzi światem. Co wtedy dzieje się z Kanałem Sportowym ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 16:05

Całkiem serio mówiąc to rozmontowuję monopole w mediach elektronicznych. Stanowski nie ma kanału na youtubie bo nie ma YouTube. Ma te swoje audycje na własnej stronie www, lub na jednej z platform powstałych po przymusowym podziale przez urząd antymonopolowy. Zresztą już kiedyś opisywałem związek tej tzw. "politycznej poprawności", z mechanizmami rynkowymi na forume. Może napiszę szerzej później, bo teraz pilnuję grilla na działeczce, a zaraz wpada wpada kumpel i będziemy rozmontowywać Luksusową. Dużo wolnego teraz bo muszą zaległy urlop mi wydać do końca września :-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 16:47

Wygląda na to, że Korwin chce odciągnąć uwagę, od tego drugiego, równie udanego

Obrazek
13.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 17:49

Już pomijając Korwina, który jest ewidentnym psychopatą w takim sensie, że nie rozumie, że inni ludzie też mają jakieś uczucia i poglądy... To mimo wszystko zawsze mnie to dziwiło, że jeśli chodzi o definicję pedofilii, to psychologia/biologia sobie, a prawo sobie zupełnie co innego. Psychologicznie, pedofilia to pociąg do dzieci - definiowanych jako osoba PRZED pokwitaniem. "Czynnikiem decydującym jest brak wtórnych cech płciowych, a nie konkretny wiek". Powyżej tego ma to już jakąś inną nazwę. Potem, we wczesnym okresie dojrzewania, istnieje efebofilia i hebefilia. Dlatego dziwnym trochę jest, że prawna nazwa to pedofilia, niezależnie od tego, czy wykorzystano seksualnie niemowlę, czy doszło do seksu z czternastolatką (a przecież w wielu krajach 14 to wiek dopuszczalny, a w innych z kolei to 17). Jakoś nigdy mi się to nie zgrywało w sensowną całość.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:00

Bo prawo tak działa że trzeba arbitralnie ustalić pewne kwestie. To po prostu kwestia utylitarna.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:30

Hatefire pisze:
17-09-2021, 18:00
Bo prawo tak działa że trzeba arbitralnie ustalić pewne kwestie. To po prostu kwestia utylitarna.
No ale to tak jakby utylitarnie i arbitralnie ustalić, że zabójstwo z zimną krwią i kopnięcie w dupę to to samo, bo jedno i drugie zawiera przemoc, więc wrzucimy je razem do wora. Co to za utylitaryzm, jak gość gwałcący niemowlę i gość uprawiający seks z nastolatką trafiają do tej samej rubryki?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:40

No ale jak sobie wyobrażasz że za każdym razem sąd ustala czy ktoś był na tyle dojrzały żeby podjąć współżycie seksualne? 25 latka może być niedojrzała. Biorąc pod uwagę uwarunkowania biologiczne i kulturowe ustanawia się tą granicę. To po prostu kwestia zapewnienia sprawnego funkcjonowania społeczeństwa. Zresztą wyobraź sobie że prawo do głosowania jest uzależnione od jakiejś komisji ustalającej czy jesteś wystarczająco dojrzały.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:44

Hatefire pisze:
17-09-2021, 18:40
Zresztą wyobraź sobie że prawo do głosowania jest uzależnione od jakiejś komisji ustalającej czy jesteś wystarczająco dojrzały.
To akurat byłby ciekawy koncept.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:46

Hatefire pisze:
17-09-2021, 18:40
No ale jak sobie wyobrażasz że za każdym razem sąd ustala czy ktoś był na tyle dojrzały żeby podjąć współżycie seksualne? 25 latka może być niedojrzała. Biorąc pod uwagę uwarunkowania biologiczne i kulturowe ustanawia się tą granicę. To po prostu kwestia zapewnienia sprawnego funkcjonowania społeczeństwa. Zresztą wyobraź sobie że prawo do głosowania jest uzależnione od jakiejś komisji ustalającej czy jesteś wystarczająco dojrzały.
Nie, po prostu rozdzielić na dwa różne pojęcia. Tak, ustalenie tego, czy dana osoba jest dojrzała, czy nie, wbrew pozorom jest dość proste. Nie rozumiem, dlaczego rozdzielenie tego na pojęcia pedofilii i efebofilii miałoby skutkować niesprawnie funkcjonującym społeczeństwem - jakoś w żadnym innym przypadku tak nie jest. Nie wiem też, co pedofilia ma wspólnego z głosowaniem. Cenzus wieku? Głosowanie i seks to jednak nie to samo. Nie wiem, czy powinienem wyjaśnić różnicę między nimi?
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:48

uglak pisze:
17-09-2021, 18:44
To akurat byłby ciekawy koncept.
Skończyłoby się że każda władza ustala te komisję pod siebie. Taki gerrymandering. Wolę sztywne jasne zasady niż uznaniowość.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:50

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 18:30
Hatefire pisze:
17-09-2021, 18:00
Bo prawo tak działa że trzeba arbitralnie ustalić pewne kwestie. To po prostu kwestia utylitarna.
No ale to tak jakby utylitarnie i arbitralnie ustalić, że zabójstwo z zimną krwią i kopnięcie w dupę to to samo, bo jedno i drugie zawiera przemoc, więc wrzucimy je razem do wora. Co to za utylitaryzm, jak gość gwałcący niemowlę i gość uprawiający seks z nastolatką trafiają do tej samej rubryki?
Seba, bez urazy, czasami masz dziwne pomysły. Czy Ty naprawdę właśnie zrównałeś współżycie z powiedzmy dwunastolatką i kopa w dupę? Bo tak wynika z Twojej analogii. W ogóle nie wiem, dlaczego chcesz różnicować moralnie i prawnie gwałty na nieletnich w zależności od ich wieku. Aż się boję, jakie kary sugerowałbyś za gwałty na dorosłych. Im starsza ofiara, tym niższy wyrok?
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:51

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 18:46
Nie, po prostu rozdzielić na dwa różne pojęcia. Tak, ustalenie tego, czy dana osoba jest dojrzała, czy nie, wbrew pozorom jest dość proste. Nie rozumiem, dlaczego rozdzielenie tego na pojęcia pedofilii i efebofilii miałoby skutkować niesprawnie funkcjonującym społeczeństwem - jakoś w żadnym innym przypadku tak nie jest. Nie wiem też, co pedofilia ma wspólnego z głosowaniem. Cenzus wieku? Głosowanie i seks to jednak nie to samo. Nie wiem, czy powinienem wyjaśnić różnicę między nimi?
No byłyby dwie arbitralne granice między pedofilem a efebofilem. Duża różnica.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 18:54

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 17:49
Już pomijając Korwina, który jest ewidentnym psychopatą w takim sensie, że nie rozumie, że inni ludzie też mają jakieś uczucia i poglądy... To mimo wszystko zawsze mnie to dziwiło, że jeśli chodzi o definicję pedofilii, to psychologia/biologia sobie, a prawo sobie zupełnie co innego.
Prawo akurat nic na temat definicji pedofilii nie mówi ani się nią nie posługuje.
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 17:49
Dlatego dziwnym trochę jest, że prawna nazwa to pedofilia
Nic podobnego, pedofilia nie jest "prawną nazwą". O ile dobrze kojarzę, jedynym odniesieniem (pośrednim) do pojęcia "pedofilii" w polskich aktach prawnych jest zapis z KK "Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim (...)".
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 19:20

Lukass pisze:
17-09-2021, 18:50

Seba, bez urazy, czasami masz dziwne pomysły. Czy Ty naprawdę właśnie zrównałeś współżycie z powiedzmy dwunastolatką i kopa w dupę? Bo tak wynika z Twojej analogii. W ogóle nie wiem, dlaczego chcesz różnicować moralnie i prawnie gwałty na nieletnich w zależności od ich wieku. Aż się boję, jakie kary sugerowałbyś za gwałty na dorosłych. Im starsza ofiara, tym niższy wyrok?
Nie, nie z dwunastolatką, ale np. z czternastolatką. Zresztą, tu nie chodzi o to, jaka liczba znajduje się na dokumencie, o to w tym wszystkim chodzi. Nie sugeruję żadnych konkretnych kar, ani nie sugeruję tego, jakich grup wiekowych by dotyczyły. Od tego są legiści i psycholodzy.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10596
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 19:21

WaszJudasz pisze:
17-09-2021, 18:54
Prawo akurat nic na temat definicji pedofilii nie mówi ani się nią nie posługuje.
To jak to działa? W sądach generalnie nie mają pojęcia co to takiego, bo tego prawnie nie zdefiniowali, ale skazują?
I am Jerusalem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 19:30

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 17:49
Już pomijając Korwina, który jest ewidentnym psychopatą w takim sensie, że nie rozumie, że inni ludzie też mają jakieś uczucia i poglądy... To mimo wszystko zawsze mnie to dziwiło, że jeśli chodzi o definicję pedofilii, to psychologia/biologia sobie, a prawo sobie zupełnie co innego. Psychologicznie, pedofilia to pociąg do dzieci - definiowanych jako osoba PRZED pokwitaniem. "Czynnikiem decydującym jest brak wtórnych cech płciowych, a nie konkretny wiek". Powyżej tego ma to już jakąś inną nazwę. Potem, we wczesnym okresie dojrzewania, istnieje efebofilia i hebefilia. Dlatego dziwnym trochę jest, że prawna nazwa to pedofilia, niezależnie od tego, czy wykorzystano seksualnie niemowlę, czy doszło do seksu z czternastolatką (a przecież w wielu krajach 14 to wiek dopuszczalny, a w innych z kolei to 17). Jakoś nigdy mi się to nie zgrywało w sensowną całość.
Po kolei, na ile mi moja aktualna choroba pozwoli, bo średnio mocno łapie:

Choć nie. Skupię się tylko na jednej kwestii. Bo byłoby za grubo po tej całej wypowiedzi.

Ta jedna kwestia to: Rozumiem, że jak u Romów są dopuszczalne małżeństwa wśród 12latków, to warto rozważyć w innych społecznościach? Po tym zadaniu napisałeś, że nie składa Ci się to do kupy. I jednak druga sprawa. Arbitralne narzucanie, czym jest co i jeszcze od jakiego wieku. Tak działa prawo. Ustalenie norm, w tym prawnych w których się poruszamy. Jak ktoś odświeży historię Rzymu i odkryje, że bogacze "gwałcili" (w moim rozumieniu) młodych chłopców, ale też mieli usankcjonowane żony, do rodzenia dzieci i co zaskakujące wszyscy mieszkali pod jednym dachem, to też może uzna to za kanon moralny i prawny. Aktualnie na całe szczęście jest inny i co innego postrzegamy za normalne. Mi akurat taka normalność pasuje. Rozumiem, że można nad wszystkim się zastanawiać, Korwin, też się będzie bronił, że tylko podnosił pewne zagadnienia, pod rozwagę, natomiast z pozycji ojca, właśnie 13 latki, obserwujący jej rozwój, takie dywagacje to wymysł chorych ludzi. I do tego jeszcze robi to publicznie. Dodam, że ja akurat tą kwestię postrzegam, jako swoistego rodzaju sukces ludzkości. Prawne wyeliminowanie, p®óby jego eliminacji, tego zła, które jeszcze nie tak dawno, może nie było normą, ale było na nie przyzwolenie społeczne (casus Polańskiego).


Pod zastanowienie też powinieneś poddać, jak w ogóle traktujesz konfabulatów, jako ugrupowanie do rozkmin, że tutaj dają pod uwagę przesuwanie granic wieku, pośrednio chcą usankcjonować pedofilię, a z drugiej strony, chcą zakazać marszów równości. Tu masz chyba poważniejszą nielogiczną zagwozdkę. A jak dodać, że jak pacjent zrównują pedofila z homoseksualistą, to już w ogóle, masz mindfuck.
Ostatnio zmieniony 17-09-2021, 19:38 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
13.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

17-09-2021, 19:32

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
17-09-2021, 19:20
Lukass pisze:
17-09-2021, 18:50

Seba, bez urazy, czasami masz dziwne pomysły. Czy Ty naprawdę właśnie zrównałeś współżycie z powiedzmy dwunastolatką i kopa w dupę? Bo tak wynika z Twojej analogii. W ogóle nie wiem, dlaczego chcesz różnicować moralnie i prawnie gwałty na nieletnich w zależności od ich wieku. Aż się boję, jakie kary sugerowałbyś za gwałty na dorosłych. Im starsza ofiara, tym niższy wyrok?
Nie, nie z dwunastolatką, ale np. z czternastolatką. Zresztą, tu nie chodzi o to, jaka liczba znajduje się na dokumencie, o to w tym wszystkim chodzi. Nie sugeruję żadnych konkretnych kar, ani nie sugeruję tego, jakich grup wiekowych by dotyczyły. Od tego są legiści i psycholodzy.
No chyba jednak chodzi "liczby". Dziwna licytacja ma miejsce. 12, 14 latka do dziecko. Tyle. Dziecko nie jest w stanie świadomie podejmować decyzji o współżyciu. Według tej zasady, że dziecko wszystko może, aż dziwne jest, że nie podjemujesz tematu: "szkoda, że 12 latkowie nie pracują".
13.04.2024
ODPOWIEDZ