Strona 1 z 1

Hells Bells Festival 26-27.06.2026 na Placu Gryfitów na Łasztowni - Vader, Dezerter, Furia, Discharge

: 26-01-2026, 16:01
autor: Żułek
Obrazek

Wśród pierwszych ogłoszeń znajdziemy trzy polskie zespoły, które zdecydowanie należą do najlepszych w swoim fachu. To Vader, czyli absolutna legenda death metalu, pierwszy polski zespół który stał się tak rozpoznawalny na całym świecie. Peter i spółka zrobili sobie ostatnio przerwę od koncertów w Szczecinie, także na pewno są bardzo wyczekiwani przez lokalną publiczność która zawsze przyjmuje ich fanatycznie.

Kolejną nie mniej legendarną nazwą jest Dezerter. Pionierzy polskiego punk rocka świętują w tym roku 45-lecie, a robią to w najlepszy możliwy sposób – nowym albumem, który ukaże się już w lutym. Możemy spodziewać się więc przekrojowego setu, od największych przebojów po najlepiej przyjęte numery z nowej płyty.

Na Łasztowni zagra także Furia. Ten projekt wymyka się z black metalowych ram, zespół m.in. towarzyszy ze swoją muzykę spektaklowi “Wesele” w krakowskim Narodowym Starym Teatrze. Występ w Szczecinie jest aktualnie jedynym potwierdzonym przez zespół festiwalem w 2026 roku.

Pierwszy rzut ogłoszeń zamyka pierwszy zagraniczny anons – Discharge. To prawdziwa legenda z Wielkiej Brytani. Ich klasyczny album „Hear Nothing See Nothing Say Nothing” z 1982 roku stał się inspiracją dla wielu muzyków grających punk, HC i szeroko pojęty metal.

Hells Bells Festival – karnety
Wraz z pierwszymi ogłoszeniami ruszyła sprzedaż karnetów na Hells Bells Festival. Pula Early Bird obowiązuje do 9 lutego lub wyczerpania zapasów.
Karnety są dostępne także w wariancie ulgowym dla osób niepełnoletnich (13-18 lat) oraz rodzinnym (małoletni poniżej 13. roku życia wraz z opiekunem).

Re: Hells Bells Festival 26-27.06.2026 na Placu Gryfitów na Łasztowni - Vader, Dezerter, Furia, Discharge

: 26-01-2026, 18:48
autor: ozzy
nie spodziewam się niczego inreresującego po tej inicjatywie, aczkolwiek fajnie że komuś się chce w tym Szczecinie coś podziałać