Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2562
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

04-06-2022, 10:47

Masa ludzi była w Gdańsku, tysiące.
Benediction - nie moja bajka postalem i poszedłem.
Tribulation - nie słyszałem wcześniej ani minuty ich muzyki. Po koncercie się to zmieni, sięgnę po ich płyty. Duże zaskoczenie na plus.
Mgła - Jak dla mnie dobry koncert.
Azarath - ok. Bez wodotrysków.
Judas Priest pozamiatał. Klasa sama w sobie. Widać, że Halford ma już swoje lata, ale dziadek dał radę.
Mayhem - po Judas Priest nie mieli szans. Kontrast był zbyt duży.
Ogólnie świetna organizacja. Mam nadzieję, że festiwal zostanie w Gdańsku na dłużej.
Celem życia nie jest przeżycie.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

04-06-2022, 11:46

Mój top trzeciego dnia to niby Saxon, Judas Priest, Benediction... ale na samym szczycie niespodziewanie wylądowało Okkultokrati, czyli szaleńczy, a właściwie szaleńczo hiciarsko-transowy miks d-beatu, black metalu i rock'n'rolla.
Tribulation - całkiem spoko, ale widziałem tylko kawałek występu.
The Stubbs - profesjonalnie zagrane, ale nie kumam podjarki tym zespołem.
Mgła -nie, dziękuję.

Ludzi dziki tłum, ale organizacja nadal wzorowa. Pełno stoisk z napojami, zróżnicowane jedzenie (z pysznymi wegańskimi opcjami!), darmowa woda, pełno sanitariatów, teren sprzątany na bieżąco. Normalnie bajka.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

04-06-2022, 11:58

Dzień wczorajszy na luzie i z pominięciem wielkich gwiazd. Bardzo fajne Benediction, niezłe Tribulation, dobry Dopelord, dobry Azarath. Gdzieś tam sobie ponuciłem dobiegające z daleka "Hell Patrol".

Ludzi jak na razie najwięcej. Wciąż wszystko dobrze, ale kible w klubach już trochę nie wyrabiały. W pewnym momencie wchodzę, a tam trzy panie od sprzątania, dwóch ochroniarzy (nie mam pojęcia, czego tam szukali), a obok ktoś śpiewa "dobry Jezu a nasz panie". Organizacyjnie mam jedną uwagę: jednoczesny koncert na obu klubowych scenach to zły pomysł, jeśli jedna kapela gra spokojnie. Co dziś, patrząc na rozpiskę, może spowodować problemy na Sabbath Stage, gdzie chcę spędzić większość czasu. No nic, zobaczymy.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
markiz666
zaczyna szaleć
Posty: 167
Rejestracja: 03-01-2011, 00:35

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

04-06-2022, 12:47

Pierwszego dnia rozdał Tom i Carcass, o drugim dniu pisałem. Wczoraj zajebiste koncerty Okkultokrati, Saxon, judas priest i mayhem (dobry przekrojowy set).
Benediction mieli chujowe brzmienie, nie sprawdzili się na głównej scenie, mają proste riffy i powinno to brzmieć, a nie brzmiało - wytrzymałem dwa utwory. Mgla mimo dobrego brzmienia straszna nuda nie rozumiem zachwytów. Azarath w miarę ok. Judas bardzo dobre brzmienie I formą wokalna Roba, to samo można powiedzieć o Saxon i Billu.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

04-06-2022, 15:17

dobra, piszczcie jak tam Mercyful Fate, bo set z Niemiec to jakiś niesmaczny żart
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 09:17

Na yt jest wrzucony cały koncert z Gdańska i wygląda na to, że wypadli przynajmniej bardzo dobrze. Jedyny minus to ten nowy numer. Na tle tych wszystkich klasyków prezentuje się nijako.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 13:48

Wszystko na tle materiałów z pierwszych 2 plyt wypada gorzej, ale stojac 15m od sceny mialem wrazenie ze wałek bardzo spoko. Oczywiscie koncert marzenie. Jutro pewbie napisse cos wincy jak wroce z 3city
markiz666
zaczyna szaleć
Posty: 167
Rejestracja: 03-01-2011, 00:35

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 14:04

Mercyful ZAJEBISCIE - włącznie z nowym wałkiem - już wiem na co będę czekał jeżeli chodzi o premiery w tym roku. Brzmienie zajebiste, grali 75 minut - mogli wcisnąć jeszcze z dwa numery - niedosyt pozostał. VADER całkiem fajnie wypadli na dużej scenie. Witchcraft, który osobiście bardzo lubię, dziwny koncert - wyglądało to tak jakby Pelander zabrał jakiś przypadkowych muzyków i nie mógł się odnaleźć na scenie - wyglądał na nieźle odklejonego od rzeczywistości i na pewno jest fanem Jana Błachowicza. Bdb koncerty mimo że nie widziałem całości zagrał Wiegedood i Imperial Triumphant. Cały festiwal mega Ok, poza jedną rysą - wykonawcy na merchu nie mieli CD i LP co jest hańbą i z tego co się dowiadywałem była to kwestia organizatora. Jak nie było w dystrybucji mystic to nie zakupiłeś.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 14:57

Ostatniego dnia wiadomo - przede wszystkim Mercyful Fate. Wspaniały koncert, najlepsze brzmienie jeśli chodzi o całość festiwalu na głównej scenie. Do setlisty nie mam najmniejszego zarzutu.
Poza tym bdb Svalbard i Imperial Triumphant. Wiegedood db z plusem.
Witchcraft to było jakieś mocne nieporozumienie. Hexvessel - nie, dziękuję. Truchło Strzygi - porażka.

Reasumując: świetny festiwal w świetnym miejscu. Oby lokalizacja się nie zmieniła, niestety jęczenie na hałas w mieście jest spore (i sporo przesadzone), do tego blisko budowane są bloki mieszkalne (ale do przyszłej edycji mogą nie być jeszcze zamieszkane ;) ).
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 16:43

cały koncert prosto od kastrata ;)

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 18:30

Podobno za rok w tym samym miejscu. :)
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

05-06-2022, 21:16

Ostatni dzień na luzie, sporo koncertów obejrzanych po kawałku. Ale akurat Mercyful Fate wcale - słyszałem, że było dobrze. Fajna miniaturka od Grift. Intrygujący Igorrr, ale widziałem jakieś dwa numery. Vader bez większego polotu jak dla mnie, brzmiało też bardzo tak sobie. Sólstafir lepiej niż ostatnio, ale nadal dupy nie urwało. Wiegedood nieźle muzycznie/brzmieniowo, ale wokal - podobnie jak na nagraniach - zabija cały efekt. Baest - poprawny, imprezowy DM, bez wstydu, bez szału. Bardzo przyjemny występ The Vintage Caravan. A na koniec, gdzieś w trakcie występu gwiazdy, ukryty mały brylant w postaci świetnego koncertu, jaki dała Lindy-Fay Hella.

Narzekania być może nie są zupełnie bezpodstawne - w piątek zmyliśmy się dość wcześnie i brat donosił, że koncert Judas Priest swobodnie mógł dokończyć z balkonu, a jest to ładne kilka kilometrów w linii prostej. Tak czy siak, liczę na kolejną edycję za rok, w tym samym miejscu, bo sprawdziło się znakomicie.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1073
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

06-06-2022, 08:04

Świetna impreza. Świetne miejsce. Mercyful Fate rozpierdoliło system. Brzmieniowo dobrze lub bardzo dobrze, choć niektóre zespoły niestety oberwały od głuchych realizatorów (Imperial Triumphant bez gitary to co najwyżej Triumphant, a Mayhem i Mgła zabrzmiały fatalnie). Mam wrażenie, że największe problemy były na Park Stage, choć i tam zdarzyły się genialne petardy (Tom i Kveleratak) lub po prostu dobre koncerty (Baroness, Heilung, Katatonia).

Brak płyt na stoiskach artystów to dramat. Gold wziąłbym wszystko. Nikt nie pisze o Green Lung, a oni zajebali tak, że kapcie mi spadły. Świetnie zamknęło Medico Peste, a Leprous w miarę przyzwoicie, choć to kompletnie nie moja bajka.

W ogóle to było sympatycznie, jakoś tak czysto i schludnie. Dlatego po inne doświadczenia lecę na pierwszy dzień do Byczyny :D
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

06-06-2022, 11:26

Chyba pierwszy raz w życiu założyłem sobie, że zamiast latać między scenami, probując obejrzeć i posluchać tak dużo jak zdrowie pozwoli wolę skupić się na klasykach, których nigdy nie widziałem, a których występy albo odkladalem na później, albo wychodziłem z założenia "przy okazji".w zasadzie cel wizyty na festiwalu był dla mnie jeden: Mercyful Fate. Forma muzyków zagadkowa, oczekiwania wielkie, ale i obawy też były. Koncert ostatniego dnia festiwalu to dla mnie spelnienie marzeń - ciekawe czy będzie jeszcze okazji zobaczyć Duńczyków z setem skupionym niemalże wyłącznie na wczesnych dokonaniach. I może byly podczas tych 4 dni koncerty lepiej nagłośnione, może życzyłbym sobue, żeby pograli jeszcze kilka staroci, ale i tak wycisneli ze mnie łzy jak z cytrynki. Nie potrafie być obiektywny wobec tego występu, ale dostałem to co chciałem z nawiazką, a sam gig na pewno z gatunku "koncerty życia". Gdybym był jednak obiektywny to za najlepszy występ festu uznałbym przekrojówke Toma Warriora. Choć ani z Hellhammer, ani z Celtic Frost ani z Triptykon nie było mi szczególnie po drodze, to zaprezentowany set, monumentalnośc brzmienia i okrutny ciężar sprawiły, że było w tym 106% metalu w metalu. Bardzo dobry gig Judas Priest - dla mnie też premierowy seans jeśli chodzi o ten band. Halford z butlą tlenową czy bez nadal ma głos jak dzwon, a cały band to raowa heavymetalowa maszyna na żywo. Saxon wypadł moim zdaniem niewiele gorzej, w blasku dnia i bez specjalnej oprawy świetlnej wyglądało to troche statycznie i geriatrycznie, ale muzyka zrobiła woje i kolejne hity łechtały moje uszy. Ci panowie wiedzą jak pisać fajne piosenki i było to słychać. Cholernie pozytynie zaskoczył mnie Vader - ostatni raz widziałem ich dobre 14-15 lat temu, a ostatnią płytą, która tak naprwdę robiła jakieś większe wrażenie na mnie było "Litany". Bardz dziarski koncert, fajna setlista i dobre nagłośnienie zrobiło swoje - tupania nóżką nie było końca. Zaskoczył tez Carcass, który już chyba na dobre odszedł od okołogrindowego grania, ale skutecznie ograł ten bardziej melodyjny materiał. Było dynamicznie, przebojowo, po prostu fajnie. Rozczarował mnie bardzo Mastodon - co prawda dużo osób w koło mówiło, że ten band wypada słabo na żywo, ale musiałem to w końcu zweryfikować. Wokalnie marnie, nagłośnieniowo tragicznie, i poza kilkoma momentami budziło raczej mój niesmak. Bez życia zagrał Opeth - wyszedłem po 3 kawałkach, słychać, że gardło siada Akerfeldtowi, bo i śpiewając czysto jak i growlując brzmiało to słabo. Mocy w nagłosnieniu tez nie było, jakby odcięło im tlen. Niedosyt pozostawiła we mnie Mgła - najwidoczniej narzucone na głowy muzyków kaptury zasłoniły też co nieco potencjału melodycznego tych kompozycji. Siedząc na stoisku z żarciem i zajadając smakołyki od Walentego Kanii ani razu nie zwróciłem sie w kierunku sceny, żeby co nieco pooglądać. Mayhem też nie zachwycił - złe to nie było, le dla nie to cień wielkiego niegdyś zespołu. teraz jest po prostu jednym z wielu. Kloaką festiwalu był dla mnie występ Sólstafir. Co prawda ostatnim krązkiem, który słyszałem d nich był wydany przed nastu laty "Kóld", ale tego miauczenia nie dało się słuchać. Udało się zobaczyć za to kilka ciekawostek - bardzo fajny gig Ggggoolldddd (czy jak im tam), osobliwy, choć nie w pełni mnie przekonujący Imperial Triumphant (oj umio grać, ale te maski to mogliby pozdejmowac bo cepelia), ciekawy performance rytualny w wydaniu Heilung (powinni ich dać na koniec dnia w scenie nocną). Nie udało się natomiast zobaczyć tu i ówdzie chwalonych koncertów Brutus, Dead Lord i narkotycznego odjazdu Kvelertak. Nie udało się tez zobaczyć Benediction z Ingramem (bo bez Ingrama się widziało). Organizacyjnie było wyśmienice, choć trochę zaskoczony byłem, że przy opaskowaniu nie rozdawali rozkładu jazdy. Oznakowanie terenu festiwalu tez było znkome, choc z drugiej strony nie była to też jakaś ogromna przestrzeń, żeby tego nie ogarąc. In plus róznorodne budy z żarcie - dla każdego coś miłego. Zmienia się chyba też polska kultura korzystania z tojtojów, bo nie pamietam kiedy ostatni raz ich sta sanitarny nie wołał o pomste do nieba. Przybijanie piąteczek ze starymi kumplami jak i tymi nowo poznanymi zawsze na propsie. Tak więc - czuję że żyje, kupa radochy i fajnie jest wrócić na wielką imprezę po kilku latach niebytu.
P.S. Największą kpiną festiwalu było oczywiście podmienienie Killing Joke na Leprous. Jak widać Jazowi nawet kilku timeslotów w czasie festiwalu nie przeszkodziło w wymiganiu się przed występem przez polska publicznością. Zaczynam powoli tracić szacunek do faceta.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

08-06-2022, 09:58

Cały Mercyful
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

08-06-2022, 11:12

Trup przeciez masz cały koncert prosto od Kinga kilka postów wyżej
wystarczy zrobić klik
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

08-06-2022, 11:33

nie wyświetla się nic a nic. Jakiś twitch czy coś i błąd.
Ups! Ten element jest źle skonfigurowany.
(Deweloperzy, sprawdźcie konsolę przeglądarki, aby uzyskać więcej informacji)
Więc nie. klik nie wystarczy. :P
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

08-06-2022, 13:23

robisz klik i otwiera się nowe okno, wskakuje na koncert i gra ;) trza umiec w komputer ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

16-06-2022, 10:03

Harlequin pisze:
06-06-2022, 11:26
Jak widać Jazowi nawet kilku timeslotów w czasie festiwalu nie przeszkodziło w wymiganiu się przed występem przez polska publicznością. Zaczynam powoli tracić szacunek do faceta.
Chodzi tylko o te zdarzenie, czy nawiązujesz do jakiegoś z przeszłości? Bo kontekst sugeruje, że to nie pierwsze, którym zasłużył na brak szacunku, a nie jestem w temacie.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: Mystic Festival 2021 - 2-4.06.2021, Gdańsk

09-08-2022, 13:46

Muszę przyznać, że Mystic to porządna firma. Miałem kupione trzy bilety na festival, na wszystkie dni jeszcze przed pandemią. Wyszło tak, że w tym roku nie mogłem jechać. Niecałe 3 tygodnie przed koncertem napisałem do nich, że nie mogę jechać i czy zwrócili by kasę za te bilety. Nie było żadnego problemu. Wszystko zwrócili co do grosza i bardzo szybko.
Raz się zje, raz się nie zje.
ODPOWIEDZ