DEICIDE

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Core-poration2
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 11-12-2009, 11:13

Re: DEICIDE

12-12-2014, 13:10

Możecie wygrać wejściówkę na koncert wrocławski w konkursie organizowanym przez GIG PATROL WROCŁAW
https://www.facebook.com/gigpatrolwroclaw" onclick="window.open(this.href);return false;
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

18-12-2014, 21:07

Wiedziony ogromnym sentymentem do tego zespołu wybrałem się na ostatni koncert w tym roku - cóż za doskonałe zakończenie sezonu! - i pojawiłem się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej porze. Jako że o supportach wiedziałem tyle co nic, przyznaję bez bicia że anonsowanych kapel nie kojarzyłem zbyt mocno, to raczej z ciekawości i kronikarskiego obowiązku popatrzyłem na to, co się dzieje na scenie.

Sawthis - noooo, grali.... tylko do końca nie kumam co. Było melodyjnie, trochę skocznie, panowie na scenie tańczyli z gitarami, wokal trochę pokrzyczał, generalnie męczyli bułę i wolałem pogadać ze znajomymi obok palarni niż być świadkiem ich występu. Ale biłem brawo, za to, że już skończyli.

Svart Crown - niestety, ale drugi zespół tego wieczoru też nie podbił mego nieczułego serca. Owszem, wypadli lepiej, ale muzycznie.... no nie moja para kaloszy. Ludzi trochę było pod sceną, niektórym pewnie sie podobało, ja jednak pozostałem niewzruszony. Jak ktoś ich zna i ceni, może się wypowiedzieć, ja wolę milczeć, bo to nie moje granie. Zresztą, przyjechałem do Katowic tylko po to, by zobaczyć ekipę Bentona.

Deicide - lubię koncerty, które składają się z trzech kapel. Pierwsi rzuceni na pożarcie nie zdążą zanudzić, drudzy podkręcą atmosferę, natomiast zadaniem gwiazdy jest zetrzeć na proch i pył publikę, a supporty przy okazji. Na scenie pojawili się aktorzy, zapodano intro, które było mieszanką introsa z "Legion" , z wypowiedzią wielebnego Jonesa "Drink the wine", i zaczęlipierwszym numerem z nowej płyty. Na scenie szaleństwa raczej nie było - łysi gitarzysci raczej nie trzepali łbem, byli nieco statyczni czasem ruszając gitarą w tę czy wewtą. Benton, któremu włosy nieco się przerzedziły ukazując zakola od czasu do czasu machał łbem, trzeba przyznać że brzuch to mu wyskoczył pokaźny. Pragnienie gasił, o ile dobrze zobaczyłem łykiem polskiego Krupnika, ale na szczęście to nie Santolla i nie pogubił się na gryfie. Jego wokal to wciąż mokry sen wokalistów death metalowych. Jak podziękował publice pomiędzy kawałkami to nie można było usłyszeć żadnego charkotu, chrypki czy czegokolwiek, co by uświadamiało, w jak ekstremalny sposób wykorzystuje swoje struny głosowe. Głęboki, wściekły, bulgoczący growl, przemieszany wysokim rykiem. W tej materii niewiele się zmieniło. A w zasadzie nic. W kilku momentach swoim skrzekiem wspomagał go gitarzysta, ale tylko momentami, jak chociażby w "Sacrifical suicide" rycząc w co drugim wersie "Satan". Bez zbędnych przerw, bez pierdolenia o niczym między utworami, dosadnie i z przytupem, tak jak powinno być. Cała ta soniczna mordownia trwała godzinę z minutami. Co grali? Oczywiście nie w porządku chronologicznym i być może coś przeoczę ale na pewno usłyszycie ( jeśli wybierzecie się na pozostałe koncerty) : In the minds of evil, Thou begone, Godkill, Beyond salvation,Once upon the cross, Children of the underworld, Serpents of the ligth, Dead by dawn, Sacrifical Suicide, Dead but dreaming, Trifixion, When satan rules his world, Scars of the crucifix, Homage for satan, Conviction... Skrócili chyba set bo nie potrafię przypomnieć sobie End the wrath of god i oczekiwanego przez publikę - w tym przeze mnie - Kill the christian.

Cieszy fakt, że Deicide wypadło naprawdę dobrze. Ostatnio jak ich widziałem to Santolla zjebał prawie wszystkie solówki, no ale jak się ma kilka promili we krwi więcej niż przewiduje norma, to nic dziwnego. Tutaj wszystko było cacy, nikt niczego nie pomylił, wszystko odegrane precyzyjnie, tak jak miało być. Nowy gitarzysta prezentuje się o piekło lepiej niż jego poprzednik, mimo że ruchu jak juz wspomniałem za wiele na scenie nie uświadczyłem. Nowe kawałki brzmią na żywo naprawdę solidnie, słychać że materiał na tej płycie jest dopracowany, zupełnie tak jakby na powrót im się chciało. Godzina z minutami i zgasły światła. Ludzi jakoś mnóstwo nie było, ale te 300 osób się zjawiło, pod sceną kocioł, brzmienie przyzwoite. Ci którzy będą ich mieli okazję zobaczyć nie powinni być zawiedzeni - dali radę. Ich występ musi sie spodobać, pewnie set listę mnóstwo osób by pozmieniało, ale wyciśli esencję swojej twórczości. Jestem ukontentowany.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: DEICIDE

18-12-2014, 21:43

Przez cały dzień klikałem na forum oczekując Twojej relacji. Dziękuję i czekam na sobotę.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: DEICIDE

13-06-2015, 23:26

Obrażajo się i są obrażani

"These are the final dates to this tour, we could have just said fuck this whole mess, and been done with it! We don't do business like that and believe there is honor in finishing it not for ourselves but for the fans who deserve to see the band and who expect us to show up! This will be our last U.S. TOUR FOR A LONG LONG LONG TIME, come on out and support these great bands

"What happen with this tour is this...the agents put together a package that the local promoters had no faith in and couldn't afford and we're all asking to cancel their dates, so to keep it going and finish it out entombed were told to go home not by us. But by the agents that set up this tour so the local promoters could still do the shows, we are all in this mess together and I can assure you we will never get involved in anything like this ever again.

"We had nothing to do with entombed being kicked off tour blame metal alliance, there fucking mess!

"METAL ALLIANCE IS WHO YOU SHOULD BE ANGRY WITH, THIS FUCKING TOUR IS THERE BIG FUCKING MESS, NOT DEICIDE WE ARE ONLY GUILTY OF AGREEING TO DO THE TOUR!"
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

13-06-2015, 23:44

Co im to nie wyszło na tej trasie? Z kim grali? Jakieś szczegóły?
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9643
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: DEICIDE

14-06-2015, 01:02

Obrazek
Guilty of being right
Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Re: DEICIDE

15-06-2015, 08:50

Znacie jakieś wywiady z Bentonem, które dotyczyły głównie jego gry na gitarze basowej i ogólnie bycia basistą?
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: DEICIDE

15-06-2015, 16:46

Szczerze powiedziawszy nie pamiętam takiego wywiadu, w którym opowiadałby przede wszystkim o technice gry na basie. Była mowa o muzyce, o nagraniach, ale głównie o satanizmie, chrześcijaństwie, o problemach z żoną i takich tam pierdołach... raz natrafiłem jak opowiadał o swoim wokalu...
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DEICIDE

15-06-2015, 19:09

Tak ogólnie, niekoniecznie o Deicide mówiąc: cholernie mi tego brakuje w wywiadach, recenzjach, opracowaniach o zespołach. Bardzo chętnie przeczytałbym książkę o ekstremalnym metalu, która traktowałaby przynajmniej w znacznej części o rozwoju samej w sobie muzyki i ewolucji używanych w niej rozwiązań. Mogłoby być nawet nawet coś w stylu
83koper83 pisze:Obniżone o półton w stosunku do dźwięku tonicznego akordy zerowe, którymi urozmaicał te akurat miejsca, gdzie wszyscy spodziewaliśmy się subdominanty dla najzwyklejszej skali durowej... Po prostu miodzio. Ta podchwytliwa płynność użycia arpeggio "półton-wielka tercja-mała tercja"... Poezja. Pogadajmy se jak najwięcej o dżezie, na którym wszyscy się tak skurwysyńsko znamy.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: DEICIDE

16-06-2015, 21:06

manieczki pisze:Obrażajo się i są obrażani

"These are the final dates to this tour, we could have just said fuck this whole mess, and been done with it! We don't do business like that and believe there is honor in finishing it not for ourselves but for the fans who deserve to see the band and who expect us to show up! This will be our last U.S. TOUR FOR A LONG LONG LONG TIME, come on out and support these great bands

"What happen with this tour is this...the agents put together a package that the local promoters had no faith in and couldn't afford and we're all asking to cancel their dates, so to keep it going and finish it out entombed were told to go home not by us. But by the agents that set up this tour so the local promoters could still do the shows, we are all in this mess together and I can assure you we will never get involved in anything like this ever again.

"We had nothing to do with entombed being kicked off tour blame metal alliance, there fucking mess!

"METAL ALLIANCE IS WHO YOU SHOULD BE ANGRY WITH, THIS FUCKING TOUR IS THERE BIG FUCKING MESS, NOT DEICIDE WE ARE ONLY GUILTY OF AGREEING TO DO THE TOUR!"
I kolejny zespół z tej trasy se odpuszcza:

ATTN LS FANS:
To those attending or planning to attend the remaining dates of The Deicide Headliner/Metal Alliance tour we are sad to say we will not be able to finish the rest of the tour. Unfortunately there have been multiple passings in a few members family's and in this time of need, they are choosing to be with their families and we hope you can support our decision as we feel family is always first. We will be sure to be back in the areas we cancelled this year and our apologies are the most sincere. We highly advise you check out the rest of the tour and thank them for having us out! We apologize again and thank you for sticking with us.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DEICIDE

22-04-2021, 09:47

W stanach już są koncerty i grajoooo!

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Antton213
weteran forumowych bitew
Posty: 1349
Rejestracja: 26-07-2019, 08:54

Re: DEICIDE

22-04-2021, 11:50

^koncert wyprzedany na 3tygodnie przed terminem terminem! wypościli;)
Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: DEICIDE

22-04-2021, 12:01

Antton213 pisze:
22-04-2021, 11:50
^koncert wyprzedany na 3tygodnie przed terminem terminem! wypościli;)
Obrazek
Dokładnie!
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DEICIDE

23-04-2021, 15:28

można podględać ;)

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
SOWIX666
postuje jak opętany!
Posty: 580
Rejestracja: 28-12-2010, 23:54
Lokalizacja: Broch

Re: DEICIDE

23-04-2021, 16:08

przeglądasz czasem temat przed postem? To już jest i to na tej samej stronce ;)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14144
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DEICIDE

23-04-2021, 16:45

upsik ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ