KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 11:37

Widzę, że prawie nikomu nie chce się nic pisać. Naprawdę nic specjalnego się na tych Waszych niezapomnianych koncertach nie działo? :) Do szkoły też chodziliście tylko po to by się uczyć? :)

Przypomniałem sobie, że nie odpowiedziałem na pytanie:
Maria Konopnicka pisze:Ty byłeś na tym koncercie Kinga Diamonda, co P. nóż, czy brzytwę przystawili do gardła i skroili mu bilet? :)
Nie, tym razem to nie ja :) To był koncert Kinga Diamonda z Mercyful Fate w Poznaniu w 1997.
http://www.terazrock.pl/koncerty/czytaj ... light.html
Byliśmy wtedy zdaje się jeszcze w 1 klasie. P. pojechał tam z N. i mieli jakieś przygody w pociągu, skutkiem których było to, że zostali skrojeni z biletów. O ile kojarzę to obyło się tam bez sprzętu. Potem na szczęście chłopaki dostali się na koncert, choć z tego co mówili atmosfera była chwilami napięta za sprawą bojowej ekipy "Boicie się Szczecina???" :) Sam koncert podobno naprawdę wyjątkowy i z perspektywy czasu żałuję, że go nie widziałem. Przede wszystkim z uwagi na Mercyful Fate, które było dla mnie wówczas jednym z głównych zespołów. Gdy parę lat później grali z Metallicą na Gwardii, to nie moglismy tam być, bo następnego dnia mieliśmy maturę z języka polskiego, a poza tym nie było nas stać nas na bilety. Były jakieś pomysły by pojechać tam, wbić się przez płot lub chociaż posłuchac zza niego, ale ostatecznie odpuściliśmy. Ale za to następnego dnia dostaliśmy piątki ;)
Z tym nożem i P. to chodziło o koncert Sweet Noise w Proximie. P. był tam z M. i N. i zostali zaatakowani w tramwaju przez jakichś osiedlowych rzezimieszków. Dostali chyba kultowe w latach '90 pytanie "Skąd jesteście?", a ponieważ źle na nie odpowiedzieli dostali profilaktyczny łomot.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że ten Kat w Dekadencie to był jednak rok później niż napisałem - raczej jesień 1996.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 12:43

535 pisze:
Riven pisze:no cos takiego bylo, ale generalnie to kurwa jeden z koncertow stulecia, 'procreation' na wejsciu... (chociaz pamietam, ze poczatkowo gitara byla lekko za cicho ;D no i nie zagrali Progeny - tak poza tym to marzenie).
Celtic Frost przebił wtedy Slayer. Tym bardziej, że Araya jechał na rezerwie. Podczas setu CF wydawało się, że Spodek nie wytrzyma natężenia dźwięku. Przypierdolili tak, że wyszło zbrojenie z betonu.
Fantastyczny koncert. "Poland! I want GOD to leave this place!" czy jak to tam szło ;) Chociaż szkoda, że nie w klubie.

Bardzo miło wspominam Metalmanię 2008, nakurwieni chorwacką rakiją przysnęliśmy z kumplem na dwóch pierwszych zespołach. Potem był ten smutny koncert Primordial (kurna, 100 osób pod sceną...). Pamiętam, że w środku grały jakieś thrashe i death metale, nie pamiętam dokładnie co i jak. Większą uwagę przyłożyłem do marduckich i satyrowych występów.

Właściwie pod koniec festiwalu też już ledwo stałem na nogach, ale wspaniały występ Dillingerów mnie rozbudził. Niesamowita sprawa.

Bardzo miło wspominam Grave Digger w Proximie, kiedy to było...2006-2007, jakoś tak.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 12:46

jako fanboy slayera nie moge powiedziec, ze CF zagral lepiej, ale biorac pod uwage, ze slayera widzialem poza tym dniem 3 razy, to tak, mystic festival byl zdecydowanie zdominowany przez szwajcarow.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 12:56

Wódz 10 pisze:Bardzo miło wspominam Grave Digger w Proximie, kiedy to było...2006-2007, jakoś tak.
To było 19 VI 2005 r., grali razem z Chainsaw i Dragon's Eye. Wtedy nie było jeszcze takiej mody na heavy metal jak teraz, a Grave Digger nagrywał o wiele lepsze płyty. W sumie w Polsce byli wówczas raczej mało rozpoznawalnym zespołem. Ja i kumple poznaliśmy ich jakoś ok. 1997 r. dzięki programowi Metalla z Vivy, gdzie promowali "Rebellion". Byli dla nas wtedy prawdziwym odkryciem :) Z publiką na tym koncercie, jak pamiętam, było tak sobie i kolega, który zorganizował ten koncert chyba musiał do niego dołożyć - ale nie pamiętam dokładnie.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 13:03

Klemens pisze:
Wódz 10 pisze:Bardzo miło wspominam Grave Digger w Proximie, kiedy to było...2006-2007, jakoś tak.
To było 19 VI 2005 r., grali razem z Chainsaw i Dragon's Eye. Wtedy nie było jeszcze takiej mody na heavy metal jak teraz, a Grave Digger nagrywał o wiele lepsze płyty. W sumie w Polsce byli wówczas raczej mało rozpoznawalnym zespołem. Ja i kumple poznaliśmy ich jakoś ok. 1997 r. dzięki programowi Metalla z Vivy, gdzie promowali "Rebellion". Byli dla nas wtedy prawdziwym odkryciem :) Z publiką na tym koncercie, jak pamiętam, było tak sobie i kolega, który zorganizował ten koncert chyba musiał do niego dołożyć - ale nie pamiętam dokładnie.
O to to! Tak to właśnie wyglądało. Chodziły wtedy ploty, że Running Wild mają sprowadzić jako następny, ale rzeczywiście organizacyjnie średnio to wszystko wypaliło. To była trasa po The Last Supper (która to była średnią płytą, już wtedy). Konkretnie przygrzali. Z 200 osób może było, ale za to raczej przypadkowych osób nie było. Dobry zespół był (Od The Reaper do The Grave Digger).
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 13:19

Z Grave Digger to ja się zatrzymałem gdzieś na wysokości Excalibur :) Dwa lata po tym koncercie grali przed Therionem w Stodole. Też fajny koncert a z uwagi na headlinera znacznie więcej ludzi.
Koncert Running Wild to zawsze było jedno z moich największych marzeń koncertowych. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze u nas zagrają. Myślę, że całkiem sporo ludzi by na nich przyszło, bo i obecna heavy/thrash metalowa młodzież i starzy metalowcy pamiętający lata '80. Na support mogli by wziąć Protector :)
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 13:23

Klemens pisze:Koncert Running Wild to zawsze było jedno z moich największych marzeń koncertowych. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze u nas zagrają. Myślę, że całkiem sporo ludzi by na nich przyszło, bo i obecna heavy/thrash metalowa młodzież i starzy metalowcy pamiętający lata '80. Na support mogli by wziąć Protector :)
Moje też, ale wątpię czy z tego cokolwiek wypali. Przede wszystkim musiałby być w miarę rozsądny skład (nawet Bodo i Thilo), albo najlepiej klasyczny z Beckerem i Motim (którzy pewnie by na to poszli, ale że kapitan jest popierdolony to inna sprawa ;) ). Ciekaw jestem ile ludzi by przyszło, ale to jest loteria. I pomyśleć, że RW kiedyś czeskie stadiony zapełniali ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 15:10

folkstorm pisze:Opiliśmy typa z Enthroned z jego wiskacza no i ogólnie był rozpierdol!!
hehehehehe ten typ to w ogóle był biedny na tym feście :)
doskonała relacja ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Tokarz
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 13-05-2005, 12:10
Lokalizacja: Puławy

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 15:56

Maria Konopnicka pisze:Czy kojarzy ktoś koncert Entombed, Napalm Death na początku wakacji 1994 roku na Torwarze. Pamiętam jak przez mgłę - koleżanka wygrała bilety w radiu. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć wzmianki, żeby coś takiego się odbyło i już sam nie wiem czy coś pojebałem....
koncert był w Stodole, moja pierwsza poważna muzyczna impreza :)
***** ***
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 16:13

535 pisze:
Riven pisze:no cos takiego bylo, ale generalnie to kurwa jeden z koncertow stulecia, 'procreation' na wejsciu... (chociaz pamietam, ze poczatkowo gitara byla lekko za cicho ;D no i nie zagrali Progeny - tak poza tym to marzenie).
Celtic Frost przebił wtedy Slayer.
Zagrali kilka piosenek do pobujania ale z calym szacunkiem do tego swietnego bandu Slayer zdmuchnal ich samym Darkness of Christ.
I AM MORBID
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 16:33

Nigga please. Piosenki do pobujania to gra tlusty cavalera, a nie ubermensch tomek wojownik
this is a land of wolves now
535

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 17:50

Mort pisze:
535 pisze:
Riven pisze:no cos takiego bylo, ale generalnie to kurwa jeden z koncertow stulecia, 'procreation' na wejsciu... (chociaz pamietam, ze poczatkowo gitara byla lekko za cicho ;D no i nie zagrali Progeny - tak poza tym to marzenie).
Celtic Frost przebił wtedy Slayer.
Zagrali kilka piosenek do pobujania ale z calym szacunkiem do tego swietnego bandu Slayer zdmuchnal ich samym Darkness of Christ.
Oj nie miły Panie. Tego dnia byłem trzeźwy, co mi się zdarza sporadycznie na imprezach i brzmienie CF to była duża rzecz. Araya nie wyrabiał, stąd taka moja ocena.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3919
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 19:21

"Niezapomniane koncerty" czyli wcale niekoniecznie te najlepsze...
W związku z tym chciałem przypomnieć mega burdel w Mega Clubie jaki zafundował nam ś.p. Dziuba w paździelrinku '96, chodzi oczywiście o trasę SAMAEL / MOONSPELL / ROTTING CHRIST / SIRRAH. Ponad tysiąc ludzi w klubie który normalnie powinien pomieścić max około 700 luda, około 100-150 przed klubem z biletami w łapie, wkurwiony Vorph; podobno istniało ryzyko, że Samael chciał przez tą sytuację odwołać swój występ, chujowe nagłośnienie przez które dzwoniło mi trzy dni w uszach
no po prostu niezapomniane wrażenia... :):)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 23:03

Riven pisze:jako fanboy slayera nie moge powiedziec, ze CF zagral lepiej, ale biorac pod uwage, ze slayera widzialem poza tym dniem 3 razy, to tak, mystic festival byl zdecydowanie zdominowany przez szwajcarow.

oj racja CF mial tak potezne brzmienie ze glowa mala, ale slayer tez zajebiscie zagral !!!! do tego moge dodac zajebisty otwieracz w postani pandemonium, ludzi bylo malo w huj, ale dali chlopcy rade.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

16-06-2012, 23:56

Pierwszy metalowy na którym byłem,czyli Metalmania 89 z Protectorem,Coronerem i Living Death...
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

17-06-2012, 13:30

olo1972 pisze:Pierwszy metalowy na którym byłem,czyli Metalmania 89 z Protectorem,Coronerem i Living Death...
Wtedy nie grał LD,wszyscy myśleli że grał,ale to grał zespół kolesi co odeszli z LD-kilka dni wczesniej zespół się posypał-Secred Chao to się nazywało czy jakoś tak.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

17-06-2012, 14:10

26.02.2001 - koncert Nile, The Haunted, Carnal Forge i Forsaken.

Pod Mega Clubem tłumów raczej nie było, choć żeby było pusto tez nie można powiedzieć. Weszliśmy do środka, a tu cisza, zupełnie jak podczas koncertu CC z Infernal Majesty - wtedy autokar miał stłuczkę i wszystko sie opóźniło - więc rozsiedliśmy sie na dole i zaczęliśmy sączyć piwko. Do uszu dobiegła nas plotka że koncert najprawdopodobniej zostanie odwołany, bo perkusista Nile który miał podwójne obywatelstwo nie ma wizy wjazdowej czy cos takiego, i pojechali dalej, omijając nasz wspaniały kraj. Atmosfera w środku klubu się zagęściła, organizator czmychnął, a wieść o odwołaniu imprezy powiedziała nam ochrona. Cóż zostało poza wypiciem kilku nadprogramowych piw, co zrobiła zdecydowana większość uczestników? W sumie to jeden z wielu odwołanych gigów, ale zaciekawiła mnie zła passa organizatora, agencji koncertowej M.I.N.T.A.

Jakieś dwa tygodnie wcześniej organizowali koncert w Mega Theatre of Tragedy który nie wypalił, potem Nile, potem we wrześniu koncert Cryptopsy, Vader, Kataklysm który powiedzmy że się odbył hehe potem o ile mnie pamięć nie myli też coś im nie wypaliło, a na jedyny koncert który im się udał była tak mała frekwencja, że do końca roku przestali istnieć.
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

17-06-2012, 14:22

ale jeśli mnie pamięć nie myli to wcześniej minta zorganizowała sporo fajnych koncertów (które się odbyły oczywiście :) )
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Klemens
zaczyna szaleć
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2010, 14:21

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

17-06-2012, 14:24

Przypomniał mi się pewien koncert - Dying Fetus i Kataklysm w Klubie Park :)
http://muzyka.interia.pl/artysci/zespol ... ata,174488
http://www.rockmetal.pl/relacje/katakly ... wa.01.html
Nie było mnie tam, ale może ktoś z Was miał okazję być na tym niezapomnianym koncercie? :)

Z wtop koncertowych, to wybrałem się kiedyś na Annihilator i Nevermore z Soilwork i Rawhead Rexx do Katowic. To był 2001 r. Zespoły co prawda były w autokarach pod klubem, ale organizator - wspomniana Agencja Koncertowa M.I.N.T.A - akurat nie miał czym im czym zapłacić, no i można było wracać do domu.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: KONCERTY W POLSCE KTORYCH NIE DA SIE ZAPOMNIEC

17-06-2012, 14:31

Scaarph pisze:ale jeśli mnie pamięć nie myli to wcześniej minta zorganizowała sporo fajnych koncertów (które się odbyły oczywiście :) )

Całkiem możliwe, ja się zacząłem im przyglądać od wspomnianego koncertu Nile. Pechowy rok mieli wtedy, i tyle;-)
ODPOWIEDZ